אשתו של בנט והמסעדה הלא כשרה: “קיבלתי קבצים והוראות”

ijump_728x90בבית המשפט המחוזי בירושלים התחדש הבוקר (ב’) שלב ההוכחות במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. מנכ”ל “וואלה” לשעבר אילן ישועה, שזהו יום עדותו השישי,
מעיד מטעם התביעה בעדות ראשית על פרשת 4000. החקירה מתמקדת בשורת מקרים שאירעו לקראת בחירות 2013, ובהן העביר זאב רובינשטיין, המקורב לבני הזוג נתניהו, בקשות סיקור שנגעו בעיקר למפלגת הבית היהודי ונפתלי בנט.

 

במסגרת תיק 4000 מואשם נתניהו בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים בגין חלקו בפרשת וואלה-בזק. עד המפתח ישועה ממשיך בעדותו לתאר את מערכת היחסים בינו לבין מי שהיו בעלי השליטה בבזק, בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ’, הנאשמים שהעניקו לנתניהו סיקור אוהד ומוטה בתמורה להטבות רגולטוריות לעסקיהם.

 

קראו עוד בכלכליסט:


 

הדיון היום עוסק באירועים הבאים. ב-18-17 בינואר 2013: דרישות בעניין העלאת פרסומים בנוגע לתמיכת נפתלי בנט בציפי לבני ושלי יחימוביץ’.

 

ב-19-17 בינואר 2013: דרישות להעלות כתבה על עבודתה של רעייתו של נפתלי בנט במסעדה לא כשרה.

 

ב-19-18 בינואר 2013: דרישה לפרסם כתבה על כך שהליכוד זכה בעתירה להסרת שלטים ומודעות שפרסמה מפלגת “הבית היהודי”.

 

ב-19-17 בינואר 2013: דרישה להעלות פרסום על התבטאות של אלדד יניב הקורא להצביע לבנט אם לא מצביעים לשמאל.

 

19 בינואר 2013: דרישה להעלות פרסום על השתתפות אביו של נפתלי בנט בהפגנות נגד יצחק רבין. הדרישה נגנזה לבקשתו של רובינשטיין.

 

19 בינואר 2013: דרישה להסיר פרסום על כך שליברמן אמר שנתניהו יקבל בבחירות 40 מנדטים.

 

שאול אלוביץ’ (משמאל), היום בבית המשפט צילום: יואב דודקביץ

 


 

בדיון מתמקדת עו”ד יהודית תירוש, ראש צוות תיק 4000 בפרקליטות, בשורת אירועים שהתרחשו לקראת בחירות 2013, ובמסגרתן הפנה נציג משפחת נתניהו, זאב רובינשטיין, דרישות סיקור לאלוביץ’, וזה העביר אותן למנכ”ל האתר ישועה. היא הציגה לישועה הודעה שבה כתב אלוביץ’ “הודעה מ’החבר’, הוא יושב ומסתכל על וואלה… חשוב לו ולה בהיסטריה”.

 

חלק מההודעות כללו בקשות לסיקור באתר שליליות נגד בנט ואשתו. באחת מהן כתב אלוביץ’ לישועה: “החומר שהעברתי לך אחה”צ חשוב ביותר. בעיקר מה שמצאו שאשתו של בנט עבדה כשפית במסעדה לא כשרה (העברתי את התמונה שלה ושם תיאור המסעדה והתפריט של השרצים) והיא אישה דתיה”.

 

עו”ד תירוש: ב-17 בינואר 2013 אלוביץ’ העביר לשאול מייל שהיה במקור מזאב רובינשטיין. יש כאן אוסף של צרופות (קבצים מצורפים) עם “נפתלי זיג זג”. למה העברת את המייל?

ישועה: “יש פה רצף של הודעות שאני מקבל. זו תחילת הימים של הפעלת הניהול השוטף שלנו וזה מה שקרה בשלושת הימים האלה. אני מקבל קבצים והוראות”. 

 

לפי הראיות, ישועה העביר את הצרופות לינון מגל (עורך האתר באותה תקופה), לירון מרוז (המשנה לעורך האתר באותה תקופה) ואבירם אלעד (ראש אגף החדשות). הוא כותב להם: “חומר שנשלח אליי בעילום שם על בנט…. אם יש פה משהו עיתונאי אז תנצלו… אבל בדקו טוב כי זה בטוח מגמתי… אם אין בזה עניין ציבורי אז זרקו לפח”.

 

כמו בדיונים קודמים, טוען סנגורו של אלוביץ’, עו”ד ז’ק חן, שמדובר בחומרים חדשים ולא מוכרים. הוא מתנגד לשאלותיה של התובעת תירוש. 

 

 


אילן ישועה, היום בבית המשפט צילום: יואב דודקביץ

 


 

השבוע צפויים שלושה ימי דיונים בתיקי האלפים, בכולם צפוי להעיד ישועה. בשבוע שעבר המשיך לספר ישועה על לחץ כבד, לטענתו, של בני הזוג אלוביץ עליו, על מנת להיטיב סיקור עם ראש הממשלה ובני משפחתו. הוא אמר כי התבקש על ידי אלוביץ’ או מתווכים ודוברים של ראש הממשלה לשנות כתבות, או לתת להם תעדוף באתר “וואלה”.

 


את שלב ההוכחות פתחה לפני כשבועיים
התובעת הראשית במשפט, המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית ליאת בן ארי, בכך שייחסה לנתניהו בניסיון “לסחור” בכוחו השלטוני. ראש הממשלה הגיב בהצהרה שבה טען כי “הפרקליטות במסע ציד”, וכי “מדובר בניסיון הפיכה שלטוני”.

 

הפרקליטות חילקה את העדים במשפט מטעמה לכמה קבוצות. לאחר ישועה, בקבוצת העדים הראשונה צפויים להעיד מטעם התביעה בין היתר בכירים לשעבר ב”וואלה”, מנכ”ל משרד התקשורת לשעבר אבי ברגר, הממונה על ההגבלים העסקיים לשעבר דרור שטרום, עד המדינה ניר חפץ ששימש בעבר כיועץ למשפחת נתניהו ועד המדינה שלמה פילבר, בעבר מנכ”ל משרד התקשורת שנחשב גם הוא למקורב אז לנתניהו.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor