‘תן לגברת כל מה שניתן, הגדול מתאבד בשבילי'”

ijump_728x90


עדותו של מנכ”ל וואלה לשעבר אילן ישועה נמשכת הבוקר (ג’) במסגרת שלב ההוכחות במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. מדובר ביום החמישי לעדותו של ישועה, עדות ראשית מטעם התביעה בתיק 4000, תיק שבו מואשם נתניהו בשוחד, מרמה והפרת אמונים. גם הפעם חוקרת אותו ראש צוות תיק 4000, הפרקליטה יהודית תירוש. ישועה ממשיך להסביר כיצד הופעל עליו לחץ להטות את הסיקור באתר לטובת נתניהו.

 

 

קראו עוד בכלכליסט:


 

תירוש שאלה את ישועה על ידיעה שהתפרסמה בוואלה ב-2015, לפני החתימה על הסכם הגרעין בין איראן למעצמות, לדרישת נתניהו, ובה הגן צחי הנגבי על ראש הממשלה לאחר קריאות להתפטרותו ואמר כי ישראל לא תהיה מחויבת להסכם זה. “אתה מקבל את ההודעה משאול אלוביץ’ לפרסם דברים של הנגבי, לפרסם כותרת ראשית. יש רצף של התכתבויות חוץ מההודעות שמגיעות אליך שוב”, אמרה תירוש. “יש רצף שלהתכתבויות בינך לבין אבי אלקלעי. שאול שואל אותך מתי יעלה וכותב ‘אנא תעלה את השיפוד של הנגבי ביבי’ ולאחר מכן בערב עולה הכתבה. אתה אומר לאלקלעי שיש להחמיר עם חלק מהטקסטים ואתה כותב שהכול מבוסס מהטקסטים של ניר”.

 

 


אילן ישועה צילום: רפי קוץ

 

תירוש המשיכה: “אלוביץ כותב לך: ‘מה שמרגיז הוא שהגדול יוצא מעורו כדי לעזור ואנחנו לא יכולים לגמול לו בגלל חבורת אפסים. הגדול מפתיע אותי לטובה בדברים הכי חשובים’. ישועה, אתה מגיב: ‘ברור’. מה הבנת מדברי אלוביץ’?”.

 

ישועה השיב: “הוא מדבר על זה שראש הממשלה יוצא מעורו כדי לעזור ואנחנו לא גומלים לו מספיק. חבורת האפסים זה העיתונאים. אני אומר לו שאנחנו כן מצליחים. אני מבין שהדברים הכי חשובים זה בזק וחייבים דרך לגמול לו על ידי סיקור מוטה עוד יותר חזק. אנחנו במצב נתון שאני צריך למלא בסופו של דבר את הדרישות שיש. ואם רוצים שזה יהיה ציות מלא, זה לא אנשים שעומדים על דעתם ומתווכחים איתך על כל דבר”.

 


מימין: עו”ד בועז בן צור והתובעת עו”ד יהודית תירוש צילום: משה גורלי

 

אתמול הציגה התביעה התכתבות בין ישועה לשאול אלוביץ’ ביום אישור המיזוג של יס ובזק. ישועה שלח לאלוביץ’ הודעת “מזל טוב”. אלוביץ’ השיב: “תודה, יש לך חלק בזה”. התובעת שאלה את ישועה “למה שאול אמר לך שיש לך תרומה לעניין? האם יש לך קשר לעסקת בזק-יס? איזו תרומה הייתה לך?”. ישועה ענה: “שתי תשובות: ארבע שנים לפני כן סייעתי במצגת לממונה על ההגבלים העסקיים, וזה שנתנו סיקור מוטה (בוואלה)”.

 


ישועה הוסיף בעדותו כי בסביבת נתניהו כעסו על ריאיון שהעניק לוואלה שבוע לפני בחירות 2015: “היו פניות מניר חפץ ומאלוביץ’ שהריאיון היה עוין ודרשו שנערוך את זה”, אמר ישועה. “הייתי במשא ומתן עם אבי אלקלעי שיערכו. למחרת בבוקר הריאיון הערוך לאור ההערות שלהם נשלח לניר. השבעתי אותו שלא ייצא החוצה. זה לא דבר תקין שאנחנו שולחים למרואיין ערב בחירות לתקן ולערוך את הריאיון של עצמו. הסיכום היה שאני לא מעלה את זה או שמתקנים בדיוק כמו שהם רוצים”.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor