ישועה ממשיך לגולל את השתלשלות תיק 4000

ijump_728x90


עדותו של אילן ישועה, מנכ”ל אתר וואלה לשעבר, נמשכת הבוקר (ב’) במסגרת שלב ההוכחות
במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. מדובר ביום הרביעי לעדותו של ישועה, שמוסר עדות ראשית מטעם התביעה בנוגע לתיק 4000. גם הפעם חוקרת אותו ראש צוות התביעה, הפרקליטה יהודית תירוש, ומציגה התכתבויות בינו לבין המעורבים האחרים בפרשה. ישועה המשיך להסביר כיצד הופעל עליו לחץ.

 

בפתח הדיון הבוקר, הביעו סנגורי הנאשמים חשש שישועה יציג בעדותו מידע שלא עלה בחקירתו במשטרה – כפי שאירע בדיונים הקודמים. ראש ההרכב, השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, הציעה לסנגורים להתנגד בעת הצורך. הסנגורים אף טענו כי התביעה ביקשה להציג מידע שהושג באופן לא חוקי.

 

קראו עוד בכלכליסט:


 

מיד לאחר מכן הציגה עו”ד תירוש מסרון וואטסאפ של התכתבות ישועה עם שאול אלוביץ’. “כששאול אומר לך ‘יש לי קשיים עם הגדול בעניין שלי’, אז ‘העניין שלי’ קשור לענייני וואלה?”, שאלה ראש צוות התביעה בתיק 4000. ישועה השיב: “לא, זה קשור לענייני ראש הממשלה בענייני בזק”.

  

אחר כך הציגה תירוש את המשך המסרון שממחיש לפי עדותו של ישועה את הלחץ שהופעל עליו – והוא מפנה אותו מטה בדרג הניהולי של האתר. “באותו יום בשעה 21:46 בערב כתבת לאבי אלקלעי (עורך וואלה דאז): ‘תודה שאתה לא עונה ושהכנסת את הווידאו עם מאיר דגן (ראש המוסד המנוח). אני מבין עכשיו איך הורסים חברה’. אלקלעי עונה: ‘תגיד, יצאת מדעתך? התגובות נכנסו’, ואתה ענית: ‘בסדר, אין לי טענות, שמו בראש הידיעה את הווידאו של דגן'”.

 

תירוש: “למה בעצם נזפת באלקלעי ‘מדוע הורסים חברה’?”. ישועה: “אני נמצא אז בלחץ גדול, והאמירה שלי ‘איך הורסים חברה’ ברור שהיא נזיפה לא מוצדקת. לא חשבתי שהוא הורס את החברה, שמו לי וידאו עם מאיר דגן והייתי בלחץ שאני לא מצליח לתקן מה שמבקשים ממני. לכן בסוף אמרתי ‘אין לי טענות'”.

 


הסניגור בועז בן צור והתובעת יהודית תירוש, בשבוע שעבר בבית המשפט צילום: משה גורלי

 


עו”ד תירוש שאלה את העד: “עד כמה ההתכתבויות ביום הזה תואמים את הלך הרוח שתיארת בשבוע שעבר?”, וישועה ענה: “הדוגמה שרואים פה היא הדגמה של הצורה שבה הסיקור המוטה עבד עליי. מופעל עליי לחץ ואני מפעיל אותו כלפי מטה”.

 

בית המשפט העליון קיבל אתמול חלקית את הערר שהגישו סנגוריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בדרישה לקבל לידיהם חומרי חקירה נוספים הקשורים בתיקי האלפים. בעקבות זאת יועברו להם כמה חומרים שלא נמסרו עד כה. בין היתר תועבר חלק מעדות שמסר העיתונאי בן כספית במשטרה. בנוסף, בית המשפט הורה לערוך רשימת חומרים שהופקו בהליכי הבדיקה שכונו תיק “1000 הישן”, שבמסגרתו נבדקו טענות נגד נתניהו בתחום טוהר המידות שלא הבשילו לאישום.

 

בתיק 4000 מואשם נתניהו בלקיחת שוחד, ועבירת מרמה והפרת אמונים. איש העסקים שאול אלוביץ’ איש העסקים נאשם בפרשה במתן שוחד, שיבוש מהלכי משפט, הדחה בחקירה ועבירות נוספות. רעייתו איריס אלוביץ’ נאשמת במתן שוחד, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה. בתיק 2000 נאשם גם ארנון נוני מוזס בהצעת שוחד. כל הנאשמים כופרים באשמה.

 


אילן ישועה בבית המשפט ביום הרביעי לעדותו צילום: אלכס גמבורג

 

בשבוע שעבר
העיד ישועה במשך שלושה ימים, שעות ארוכות בכל פעם, וסיפר על הלחץ הכבד לדבריו שהפעילו עליו שאול ואיריס אלוביץ’ על מנת שהוא ינחה את עורכיו וכתביו להיטיב בסיקור על ראש הממשלה ומשפחתו.

 בין היתר סיפר ישועה כי כאשר התברר לבני הזוג אלוביץ’ שנערכת חקירה שעלולה להיות קשורה ליחסיהם עם ראש הממשלה – הם ביקשו ממנו למחוק את ההתכתבויות ביניהם בעניין ולהשמיד את הטלפון הנייד שלו. ישועה לא עשה זאת, ומסר חומרים רבים לרשויות החקירה שסייעו בביסוס החשדות בתיק 4000.

 

את שלב ההוכחות פתחה בשבוע שעבר התובעת הראשית במשפט, המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית ליאת בן ארי, וייחסה לנתניהו ניסיון “לסחור” בכוחו השלטוני. ראש הממשלה הגיב בהצהרה שבה טען כי “הפרקליטות במסע ציד”, וכי “מדובר בניסיון הפיכה שלטוני”.


 

הפרקליטות חילקה את העדים במשפט מטעמה לכמה קבוצות. לאחר ישועה, בקבוצת העדים הראשונה, צפויים להעיד מטעם התביעה בין היתר בכירים לשעבר באתר וואלה, מנכ”ל משרד התקשורת לשעבר אבי ברגר, הממונה על הגבלים עסקיים לשעבר דרור שטרום, עד המדינה ניר חפץ – מי שהיה יועץ למשפחת נתניהו – ועד המדינה מומו פילבר, מי שהיה מנכ”ל משרד התקשורת המקורב אז לנתניהו.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor