ישועה ממשיך בעדותו; “קיבל הודעות לא נעימות”

ijump_728x90יום שני לעדות המפתח בתיק 4000: מנכ”ל וואלה לשעבר אילן ישועה, העד המרכזי בשלב ההוכחות במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שוב עולה היום (שלישי) לדוכן. עדותו החלה כבר אתמול בבית המשפט המחוזי בירושלים, והיא צפויה להתפרש על פני כמה דיונים במסגרת חקירה של הפרקליטות. שופטי ההרכב הם רבקה פרידמן-פלדמן והשופטים עודד שחם ומשה בר-עם. כצפוי, צוות ההגנה של נתניהו הגיע לבית המשפט בלעדיו. עדכונים מהדיון – דקה אחר דקה:

 

 

קראו עוד בכלכליסט:

 

 

את הדיון פתחה אתמול התובעת הראשית במשפט, המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית ליאת בן ארי, שהאשימה בנאומה את נתניהו בניסיון “לסחור” בכוחו השלטוני. בתום הנאום עזב נתניהו את האולם, לאחר שקיבל מהשופטים פטור מנוכחות בעדותו של ישועה. בשעות אחר הצהריים הגיב נתניהו בהצהרה שבה טען כי “הפרקליטות במסע ציד”, וכי “מדובר בניסיון הפיכה שלטוני”.

 

9:11 – ההגנה: פערים בגרסאות של ישועה

 

סנגורו של נתניהו, עו”ד בעז בן צור, התייחס לעדות ישועה מאתמול וטען כי “יש פערים דרמטיים בין העדות שלו במשטרה לבין הגרסה שמסר כאן”. לטענתו זה נבע מריענון שנערך לו בפרקליטות טרם העדות במשפט. לדבריו, הכלל אוסר שבריענון יעלו דברים חדשים לאחר החקירה: “אי אפשר במסגרת הריענון להציג ממצאים חדשים, לשאול שאלות ולהציג זוויות. העד נחקר לפני שנה. הקושי שלנו כהגנה הוא שיש חלקים ראשונים שאנחנו שומעים כאן לראשונה. קופחה האפשרות שלנו להתגונן”.

 

התובעת יהודית תירוש התעקשה: “העד אמר דברים שעולים בקנה אחד עם הודאותיו במשטרה”.

 

עו”ד בן צור לשופטים: “בית המשפט יודע מה הכללים ולא קיים את הכללים, בתום הריענון היו אמורים להעביר מיד. הם נותנים פרשנות להוראה”.

 

עו”ד תירוש: “זו חוצפה, אין חיה כזו, אנחנו לא מדריכים את העד”.

 

 

ליאת בן ארי (משמאל), הבוקר בבית המשפט צילום: יואב דודקביץ

 

 

סנגורו של ראש הממשלה בעז בן צור, הבוקר בבית המשפט צילום: יואב דודקביץ

 

9:04 – התביעה: ישועה קיבל הודעות לא נעימות

 

בפתח הדיון הבוקר אמרה התובעת בן ארי כי ישועה קיבל מאז אתמול “הודעות לא נעימות שהוא מרגיש בעיה איתן”. השופטת הגיבה: “כשעד אומר שקיבל הודעות לא נעימות יכולה להיות השפעה על התנהלותו”.

 

בעדותו סיפר ישועה בין היתר על מערכת היחסים בינו לבין שאול אלוביץ’, שהיה בתקופה המדוברת באישום בעל השליטה בבזק ובוואלה, עם רעייתו איריס ועם “מתווכים” נוספים ובהם ניר חפץ וזאב רובינשטיין. ישועה ציין כי “שאול אמר לעשות כל מה שניר חפץ מבקש, שאם שרה תתרגז – ביבי לא יחתום”. לדבריו, “נאמר בבירור שיש עניינים רגולטוריים, אמרו שאם נתניהו יכעס – זה יפגע בהחלטות רגולטוריות של בזק”.

 

 


ישועה בבית המשפט, אתמול צילום: אורן בן חקון

 

 


נתניהו ובן ארי בבית המשפט, אתמול צילום: ניברן ברודקאסט

 

עוד העיד ישועה על איריס אלוביץ’, שלדבריו אמרה “להוריד משהו כי השבוע נתניהו צריך לחתום לנו”, ועל ויכוחים שהיו בין השניים. “לצערי ברוב המקרים נכנענו”, אמר, “היא הסתמסה איתי וכתבה ‘היא ביקשה, זה חשוב לה מאוד’, זאב רובינשטיין אמר ‘זה חשוב לו זה חשוב להם, לה במיוחד'”, בהתייחסות לראש הממשלה ולרעייתו. הוא גם אמר: “שאול אמר לי לעשות כל מה שניר חפץ מבקש”.

  


 

ישועה נשאל אם נאמר לו על ידי מי מבני הזוג אלוביץ’ כי ‘אם נתניהו או רעייתו יכעסו על הסיקור הדבר יפגע בהחלטות רגולטוריות של בזק’, והוא השיב: “כן, על ידי שניהם”. עוד העיד: “היינו מאולפים, לא היינו יכולים לדעת מאיפה זה יבוא לנו. לפעמים הייתי נדהם, לא רק בדברים שקשורים לחדשות. איריס ושאול היו אומרים שזה מטורף, אבל אין ברירה. במשך הזמן הפכנו לאתר צייתן”.

 

בעדותו אמר ישועה כי נדרש “לזרוק” את העורכת הראשית היות שהיא נתפסה כמתנגדת של נתניהו: “את טלי בן עובדיה שלחנו זמן קצר אחרי שהעסקנו אותה מכיוון שהיא נתפסה כמתנגדת לראש הממשלה כי היא כתבה משהו נגדו. נדרשתי להזיז אותה או לזרוק אותה”.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor