ההבנה ששותף למיזם פלילי חובק עולם

ijump_728x901. לאחר שאתמול (ב’), ביום הדיונים הראשון, פרש עד התביעה מנכ״ל וואלה לשעבר אילן ישועה את חטאיו, הוקדשה
עדותו היום (ג’)
להיטהרות, למעבר מהחטא להכאה על החטא. מהלקאת עובדי האתר להלקאה עצמית. וכיאה למעמד של מי שעבר חוויה דתית כמעט, דיבורו היה נרגש, שקט, מתנצל. ההבנה שהוא שותף למיזם פלילי חובק עולם הלמה בו באותה פגישה לילית שנודעה גם כפגישת השיבוש שבה התבקש בידי הזוג שאול ואיריס אלוביץ’ למחוק תכתובות, להשמיד ולהחליף את הטלפון הנייד.

 

 

קראו עוד בכלכליסט:

 


ישועה שחזר את הלילה הגורלי ההוא ששינה את חייו: “זומנתי מהרגע להרגע בשעת לילה מאוחרת, ובני הזוג הודיעו לי שהם עצמם וסביבת ראש הממשלה מודאגים מידיעות על פתיחת חקירה ומבקשים שאתאם גרסאות אם תהיה חקירה כזו״.

 

כשנה וחצי לפני כן, נורתה יריית אזהרה מוקדמת שלא הפעילה את צופרי האזעקה של המנכ”ל. זה היה התחקיר של גידי וייץ ב”הארץ” שתיאר איך ישועה הוביל את הלחצים להפוך את האתר ל”שלוחת הדוברות של משפחת נתניהו”. התחקיר כנראה לא הספיק, אבל שיחת השיבוש טלטלה אותו כהוגן.

 

אלא שהזימון הבהול נולד בטעות. ניר חפץ, יועץ התקשורת של בנימין ושרה נתניהו, דיווח שנפתחה חקירה נגד איל תקשורת. האלוביצ׳ים, כנראה בצדק, חשו שהכובע בוער על ראשם. מה עושים העכברים כשהספינה טובעת – בורחים מהקבוצה, קבוצת הווטסאפ. וזה הזמן שישועה הפסיק למלא את הוראות אלוביץ׳. את התכתובות לא מחק וכיוון שהן קיננו במכשיר שישועה חשש שייבדק בידי אלוביץ’, הוא שינה את שם הקבוצה מ”שאול ואיריס” ל”תמונות הנכדים”.

 


אילן ישועה הבוקר בכניסה לאולם בית המשפט צילום: יואב דודקביץ

 

בשלב הבא כולם רצו לעורכי הדין. אלוביץ’ פנה לאברמי וול ממשרד פישר בכר חן וול אוריון, שהסביר לו שגם שינוי הסיקור מסיבות אידיאולוגיות יכול להיחשב לטובת הנאה. וזה הוביל לתיאום גרסאות חדש – מעכשיו מכחישים ולא מסבירים.

 

ישועה פנה למשרד מיתר שייצג את וואלה. עורכי הדין רלי לשם, איל רוזובסקי וטליה גרסטלר נתנו לו את עצת הזהב – לתעד, לרשום ולשמור את כל החומרים. בכך ציידו אותו לא רק בעצה אלא גם בסחורה המשובחת שסייעה לו לדלג על מהמורת עד המדינה ולהפוך לעד תביעה, לחושף שחיתויות, למחולל תיק 4000 נגד ראש ממשלת ישראל.

 

 


שאול ואיריס אלוביץ’ בבית המשפט צילום: אי פי איי

 

במקביל לתיקון הפלילי, לא זנח ישועה את התיקון המערכתי. “אחרי השיחה עם עורכי הדין”, סיפר, “נסעתי למערכת לפגוש את העורך הראשי אבירם אלעד וראש מערכת החדשות מיכל קליין. אמרתי להם: ׳הסיקור המוטה נגמר. גם אם אבקש אל תעשו׳. אבירם היה סקפטי ואמר שזה יחזיק לכמה דקות״. אולי כדי להוכיח שעלה סופית על דרך הישר הורה ישועה להעלות כותרות נגד נתניהו.

 

״יכול להיות שפעם או פעמיים ביקשתי לשים כותרת אנטי ביבי, רציתי שיהיה ברור להם שהקו הקודם הסתיים”, סיפר והדגים את יכולתו המושלמת בסלטות לאחור לא רק מול מעבידיו אלא גם מול עובדיו. 


ניר חפץ (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

ואז בא המפנה. “כששאול שמע שהחקירה היא נגד ארנון מוזס הוא בכה מרוב אושר”, סיפר ישועה, אלא שהוא עצמו, כפי שהעיד, היה כבר עמוק בתוך תהליך התשובה וההיטהרות. “כבר לא היה סיקור מוטה”, העיד, “עברנו באחת למצב שהמערכת עובדת נורמלי, כולל ידיעות ביקורתיות”.

 

2. איך זה שישועה לא נחקר באזהרה ולא הפך לעד מדינה? הסנגורית של איריס אלוביץ׳, עו״ד מיכל רוזן־עוזר, סבורה שחלקה של איריס קטן מחלקו של ישועה. “יש בפרשה מעורבים גדולים הרבה יותר מאיריס כמו שרה וישועה”, טענה אתמול, “ואם ישועה לא עבר עבירה יש לזה משמעות עצומה לגבי הלקוחה שלי, לטענה של אכיפה בררנית. אני מבקשת לדעת את עמדת המדינה בשאלה האם ישועה ביצע עבירה או לא? למה העמדה הזו סודית, סוג של קיר, למה אני לא יכולה לדעת?”

 

 


עו”ד רלי לשם צילום: עמית שעל

 


התובעת יהודית תירוש ענתה: “זו בקשה חדשה ואבקש להגיב. איננו נותנים חוות דעת על מעמדם של עדי תביעה. טענות אכיפה בררנית לא מחייבות חוות דעת על מעמדם של עדים. הבסיס לטעון בררנית הוא כתב האישום וראיות בתיק”.

  


3. הדיון היום נפתח בהודעה של הפרקליטות על האיומים, “הודעות לא נעימות”, בלשונה של תירוש, שקיבל ישועה. “האם יידעתם את ההגנה על כך?”, שאלה ראשת הרכב השופטים רבקה פלדמן־פרידמן. ״”אני לא בטוחה שנכון להעביר לחברינו מההגנה, זה עניין משטרתי”, השיבה תירוש. סנגורו של שאול אלוביץ’, עו”ד ז׳ק חן התערב: “קיבלנו את זה מהתקשורת, ואנחנו מצפים לקבל מידע כזה לפחות שעה לפני אביעד גליקמ”״.


 קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor