קרן אנדריסן הורוביץ מובילה השקעה של 90 מיליון דולר בקפיטוליס

ijump_728x90


חברת הפינטק הישראלית קפיטוליס
(Capitolis) גייסה 90 מיליון דולר בסבב גיוס C. את הסבב הובילה הקרן אנדריסן הורוביץ (Andreesen Horowitz), קרן הון סיכון מובילה מעמק הסיליקון שבין השקעותיה הבולטות LYFT, רובין הוד, Airbnb וחברות מובילות נוספות.

  

קראו עוד בכלכליסט:

 

החברה לא ציינה את שוויה אבל לכלכליסט נודע שהוא עלה פי 3 מהשווי הקודם שבו גייסה ועומד על מאות מיליוני דולרים רבים.

 


עובדי קפיטוליס צילום יח”צ

 

 

“בעקבות המשבר הפיננסי הגדול (משבר הסאב פריים ב-2008, מ.א) יש לבנקים פחות הון לתת ללקוחות שלהם, והרגולטורים יצרו מצב שבו ההון של הבנקים יותר יקר מכל משקיע מוסדי אחר. יש מחסור בעולם בהון בנקאי. אנשים שרוצים לעבוד עם הבנקים לא יכולים לקבל מרכיב הוני מלא בשירות. אנחנו מאפשרים לקבל שירות מכל בנק אבל מרכיב ההון יבוא ממקום אחר. אנחנו יוצרים שוק.

 

“נניח שלקוח רוצה קו אשראי מבנק. לפני המשבר, הבנק היה נותן את האשראי ולא היתה בעיה. אחרי המשבר הפיננסי הרגולטור שינה את הכללים וזה חייב להיות חלק מהמאזן שלך וזה הפך לעלות לבנק. הבנק בעקבות כך רוצה לתת את האשראי כחלק מהשירות אבל מוגבל, ולכן אנחנו יוצרים שוק שמאפשר למוסדיים שונים ולהתחבר לבנקים ולתת להם הון לצרכים אלו”, אומר גיל מנדלזיס מנכ”ל ומייסד החברה לכלכליסט.

 


 

חברת קפיטוליס הוקמה בשנת 2017 על ידי היזם הסדרתי גיל מנדלזיס, טום גלוסר ואיגור טלשבסקי. מנדלזיס, המכהן כמנכ”ל קפיטוליס, הינו המייסד לשעבר של חברת הפינטק טריאנה שנרכשה ע”י ICAP ב-250 מיליון דולר. גלוסר שימש בעבר כמנכ”ל ‘תומסון רויטרס’ וטלשבסקי היה סמנכ”ל הטכנולוגיות של טריאנה.

 

החברה מעסיקה 92 עובדים בתל אביב, ניו-יורק ולונדון. מאז השקתה, צירפה קפיטוליס למעלה מ-75 מוסדות פיננסיים עולמיים לפלטפורמה שלה.

 

“אנדריסן מאוד אהבו את הסיפור שלנו. הם עוקבים אחרינו הרבה זמן. הם מחפשים חברות שעושות שינוי גדול לשווקים עצומים. הם אהבו את מה שאנחנו עושים בשוק ההון הענק והם מאמינים שאנחנו החברה היחידה שמנסה להמציא את שוק ההון וזה מסוג האמביציות שהם אוהבים לתמןך בהן. בדומה לחברות כמו ליפט, AirBnB ואחרות”, אומר מנדלזיס. “היו לנו מספר הצעות אבל בדיוק מאותן סיבות אנחנו רצינו לעבוד איתם. הם חושבים בגדול עם הרבה סבלנות והרבה ניסיון והם מכונה מאוד מרשימה”.

 

“אנחנו לא ממהרים לשום מקום. גייסנו את הכסף לא כי אנחנו צריכים יש לנו 180 מיליון דולר בקופה והנוצרה סיטואציה נוחה לגיוס”, אומר גיל.”אנחנו מהדור הישן ואין לנו כוונה להנפיק באמצעות ספאק ונעדיף לכשזה יקרה בדרך המלך. אנחנו רוצים לבנות חברה אמיתית וגדולה”.

 


גיל מנדלזיס מנכ”ל קפיטוליס צילום: אייל טואג

 

קפיטוליס (Capitolis), פיתחה פלטפורמה שמטרתה לאפשר לבנקים וגופים פיננסים גדולים לשתף פעולה ביניהם. הטכנולוגיה שפיתחה קפיטוליס יוצרת חיבור טכנולוגי בין גופים מובילים על מנת לעשות אופטימיזציה אוטומטית של פעילות ההון שלהם. מיום הקמתה, הצליחה הפלטפורמה של קפיטוליס לשחרר למעלה מ-8 טריליון דולר בפוזיציות לא הכרחיות ליותר מ-75 גופים פיננסיים. פעולה שאפשרה לאותם גופים להפנות את ההון למטרות צמיחה וזאת דרך שיתוף פעולה שלא היה קיים קודם לכן.

 


סבב הגיוס, שכלל את השתתפותם של המשקיעים הקיימים; Index Ventures, Sequoia Capital, Spark Capital, SVB Capital, Citi, J.P. Morgan, S Capital and State Street מביא את סך כל הגיוסים של קפיטוליס ל-170
מיליון דולר. חברת קפיטוליס, שנמצאת בצמיחה מתמדת, מתכוונת להשתמש בכספים מסבב הגיוס כדי להמשיך לבסס את המוצרים הנוכחיים, פיתוח מוצרים עתידיים, המשך הצמיחה והגדלת צוות העובדים מ-90 עובדים לכ-150 עד סוף השנה.

 

“מה שמייחד את קפיטוליס משאר השחקנים בשוקי ההון הוא גודל שאיפות ההנהלה והכישרון, הדרך בה הביאו את הטכנולוגיה לידיי יישום והתועלת העצומה שהם מביאים לשוק. אומר אלכס רמפל, שותף באנדריסן הורוביץ.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor