אוגמדיקס גייסה 36 מיליון דולר בהובלת אלמידה ונצ’רס

ijump_728x90


חברת אוגמדיקס (Augmedics) מיקנעם, המפתחת מערכות ניווט כירורגיות גייסה 36 מיליון דולר בהובלת אלמידה ונצ’רס הנסחרת בבורסה בתל אביב, עם H.I.G Capital, מקרנות ההשקעות הגדולות והמובילות בארה”ב בתחום מדעי החיים ועם קרן Revival Healthcare האמריקאית שהוקמה ומנוהלת על ידי בכירים לשעבר בג’ונסון אנד ג’ונסון.


 

מהחברה נמסר שהיקף הגיוס, שהחל בסכום של 25 מיליון דולר, צמח לסכום הסופי עקב ביקושי יתר על רקע הפוטנציאל הרב של טכנולוגיית החברה. במסגרת הסבב, שותפות אלמדה תשקיע סכום 2.25 מיליון דולר. בגיוס השתתפו גם HCA רשת בתי חולים גדולה בארה”ב, משקיע אסטרטגי נוסף וכן XR אינבסט – אחת משתי בעלות המניות הגדולות בחברה יחד עם טרה ונצ’רס. ההשקעה האחרונה מביאה את היקף הסכום הכולל שגייסה החברה עד כה ל-63 מיליון דולר. החברה נוסדה ב-2014 על ידי ניסמן אלימלך שמנהל אותה ויושבת ביוקנעם. החברה מעסיקה כ-40 איש.

 


המוצר של אוגמדיקס

 

אוגמדיקס עוסקת בפיתוח ומכירת מערכת מציאות רבודה (augmented reality) המציגה את צילומי ה-CT של המנותחים על גופם במהלך הניתוח בעת שהמנתחים מסתכלים ישירות עליו, ובכך מייצרת הדמיית תלת מימד של אנטומיית המנותחים על גופם מול עיני המנתחים, ומאפשרת להם לבצע הליכים כירורגיים ביתר קלות, תוך צמצום הפגיעה ברקמות רגישות. מעבר ליישומה באמצעות משקפי מנתחים לבישים, הטכנולוגיה מיועדת גם להשתלב עם ציוד רובוטי לניתוחי עמוד-שדרה, באופן ששילוב שתי הטכנולוגיות מגביר את רמת הדיוק בעת ביצוע הליכים כירורגיים רגישים אלה.

 

אוגמדיקס קיבלה את אישור ה-FDA בדצמבר 2019 עבור מערכת xvision שפיתחה, והחלה במכירות המערכת בארה”ב במחצית השניה של 2020. היקף המכירות הסתכם במיליוני דולרים לתקופה, ועד כה בוצעו מעל 250 ניתוחי עמוד שדרה בעזרת המערכת – השימוש המסחרי הראשון בעולם בטכנולוגיית מציאות רבודה במסגרת הליכים כירורגיים בעמוד השידרה.

 

הסבב כעת ישמש את אוגמדיקס להמשך השיווק בארה”ב, פיתוח הדור הבא של המוצר, הרחבה של המוצר לאינדיקציות חדשות וקבלת אישור CE למכירה באירופה. שווי שוק ניתוחי עמוד השדרה ב 2019 הוערך בכ-9.6 מיליארד דולר.


 

“אנחנו שמחים מאוד על השלמת סבב גיוס אשר יאפשר לנו לקדם ולהרחיב את פעילותנו ולענות על הביקוש החזק שאנו חווים לטכנולוגיה שלנו בארה”ב, וזאת בהמשך לתחילת המכירות המסחריות שלנו שם בשנה שעברה”, אמר ניסן אלימלך, מייסד ומנכ”ל אוגמדיקס.

 


“עד כה ניתוחים אורתופדיים וניתוחי עמוד שדרה בוצעו ברובם ללא סיוע טכנולוגי בניווט, וכעת ניתנת למנתחים ולמנותחים ההזדמנות לשפר את התוצאות משמעותית”, אמר אמיר בלאט, מייסד-שותף ומנהל השקעות אלמדה ונצ’רס. “ההצלחה המסחרית של החברה מעניינת במיוחד מאחר ועד יוני 2020 לא בוצעו כלל ניתוחי גב בארה”ב בשל התפרצות הקורונה, כך שתחילת המכירות היתה רק במחצית השניה של השנה, ונפח המכירות המשמעותי בתקופה הקצרה מצביע על הצורך המשמעותי שקיים בקרב מנתחי עמוד השדרה למערכת כזו”.

 

מערכת xvision שפיתחה אוגמדיקס נושאת אישורי FDA ואמ”ר. היא מולבשת על ראש המנתח באמצעות מתקן הממקם מסך שקוף בסמוך לעין. המערכת עושה שימוש במנגנון אופטי של מציאות רבודה “שקופה” המאפשר להקרין תמונה של עמוד השדרה של המטופל על רשתית העין של המנתח בזמן אמת וכל זאת בדיוק כירורגי והמחשת עומק, ומבלי שהמנתח יצטרך להסתכל על מסכים נפרדים תוך כדי הניתוח, כך שמתאפשר ניווט בזמן ניתוח בצורה “טבעית” בהסתכלות אל האזור המנותח. היישום הראשון של המערכת הוא עבור ניתוחי עמוד שדרה, שהם ניתוחים רגישים מאוד וכוללים סיכונים משמעותיים עד כדי מוות או נכות קשה.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor