גייסה לפי שווי של 1.2 מיליארד דולר

ijump_728x90חברת הסייבר הישראלית אורקה סקיוריטי (Orca Security), המפתחת פתרון אבטחת ענן, הודיעה היום (ג׳) על גיוס של 210 מיליון דולר, בסבב C, לפי שווי של 1.2 מיליארד דולר. 

 

 

קראו עוד בכלכליסט:

את הסבב הובילו קרן CapitalG של תאגיד אלפבית וקרן Redpoint Ventures. אליהן הצטרפו המשקיעים הקיימים GGV Capital שמשקיעה בחברה בפעם השלישית, ICONIQ Growth ו- Silicon Valley CISO Investments, קבוצת אנג’לים המורכבת מ-50 מנהלי אבטחת מידע מובילים בארה”ב המשקיעים את הונם האישי. הסבב הנוכחי כלל גם רכיב קטן של סקנדרי (מכירת מניות משנית).

 

מאז הקמתה לפני כשנתיים גייסה אורקה כ-300 מיליון דולר במצטבר. הגיוס האחרון בגובה של 55 מיליון דולר, בוצע בחודש דצמבר 2020.
בעבר השקיעה בחברה קרן ההון סיכון YL Ventures שהובילה את סבב הסיד ותמכה בחברה בהשקעות המשך.

 

“הייה לנו שנה מצוינת הרבה מעבר למה שחשבנו” אמר לכלכליסט אבי שוע, מנכ”ל אורקה ומייסד משותף בחברה. “היתה לנו תחזית אגרסיבית ל-2020 שכולם חשבו שאנחנו מגזימים איתה והכפלנו אותה, אבל מעבר להאצה, לקוחות שמנסים את הפלטפורמה מבינים שאין דרך חזרה”.

 

 


אבי שוע, מנכ”ל אורקה

 

מהחברה נמסר כי בשנת 2020 היא השיגה צמיחה של יותר מ -1,000% וגייסה לקוחות אסטרטגיים רבים, ביניהם Robinhood, Databricks, Unity, Live Oak Bank, Lemonade, BeyondTrust, among ורבים נוספים.

 

“יש לנו עשרות לקוחות פומביים שממליצים על המוצר. זה מספר אדיר יחסית לזמן שאנחנו קיימים וזו הסיבה שכל כך חשוב לנו לגדול עכשיו”, ציין שוע.

 

לא צריכה להיתמך באייג’נטים

 

הטכנולוגיה של אורקה ייחודיות בכך שהיא אינה צריכה להיתמך בסוכני תוכנה (אייג’נטים) שברוב המכריע של המקרים אינם מוטמעים כראוי בארגונים. המערכת משיגה כיסוי מלא ומהיר בדקות, מכיוון שאף קוד לא פועל בסביבת הענן של הארגון, זאת בשונה מפתרונות אחרים בשוק שמשיגים כיסוי תוך מספר שבועות. בנוסף, המערכת אינה מייצרת עומסי עבודה מאחר והיא מסוגלת לתעדף ולסנן בין אלפי התראות אבטחה שונות, לחשוף את הקריטיות שבהן, תוך מתן תובנות לטיפול.


 

מדוע לצאת לסבב גיוס גדול כל כך רק מעט אחרי הסבב הקודם שלכם?

שוע: “תמיד נורא קל לכמת, אבל כשאני מסתכל לאיזה אחוז מהלקוחות בשוק יש לנו גישה, זה שבריר האחוז מהפוטנציאל והדרך להפוך לחברת אבטחת הענן הגדולה ביותר היא להיות בחוץ וזה משהו יקר שמצריך הון.

 

“שוק מחשוב הענן היום הוא 100 מיליארד דולר בשנה והערכה שהוא יגיע לטריליון תוך כ-8 שנים. מסורתית 7-8% מכלל ההוצאות בתחום הולכות לאבטחה והמספרים רק עולים. זה אומר שוק של 50-70 מיליארד דולר בשנים הבאות וזה שוק האבטחה הגדול ביותר משמעותית. לקוחות בוחרים אותנו כפתרון הראשי שלהם ולכן זה הזמן להכות בברזל בצורה הכי חזקה שאפשר”.

 


עובדי אורקה סקיוריטי צילום: Orca Security

 

שוע מוסיף שאורקה הגדילה את כוח האדם שלה פי 5 בתקופה של שנה: “לא נכון לעשות האצה משמעותית בלי מיכלים מלאים, המטרה שלנו היא להיות חברת הסייבר הגדולה בתחום”.

 

ההאצה בשוק אבטחת הענן ניכרת מאוד גם בהייטק הישראלי וכמה מהגיוסים המשמעותיים של השבועות האחרונים הם בקרב חברות שפועלות בתחום, כמו Wiz למשל, אז יש לכם לא מעט תחרות.

 

לדברי המנכ”ל “בשוק בגודל הזה ברור שתהיה תחרות. פאלו אלטו, למשל, ניסתה לאיים עלינו באמצעות עורכי דין כדי שלא נפרסם השוואות אליהם והם חזרו בהם והתחילו להתייחס לטכנולוגיה שלנו.

 

“אחד הדברים שמבדילים אותנו מהמתחרות זה היכולת שפיתחנו לבצע לסריקה שהיא כמו MRI לענן. להבדיל מחברות אחרות שמנסות לפתור על בעיית אבטחה עבור החברה, והפתרונות שלנו עובדים רק בענן מתוך הבנה שהענן מספיק חשוב כדי להצדיק לפתרונות משלו. זה נשמע מוזר אבל התכונה הכי חשובה של הטכנולוגיה שלנו היא שהפתרון שלנו עובד: זאת אומרת שהוא מכסה את כל הסביבה, מתריע על כל הדברים המשמעותיים ולא נקבר בין מיליוני התראות אחרות. כל שאר הפתרונות בשוק לא עושים את זה, או שהם מצריכים הטמעה שלוקחת חודשים רבים. אנחנו יודעים לתעדף את מה שחשוב ללקוח.

 

 


מימין: המנכ”ל אבי שוע וגיל גרון, CPO צילום: אורקה סקיוריטי בע”מ

 

“בסופו של דבר זה שוק אדיר, לא הגיוני שתהיה בו רק חברה אחת. בעולם הענן נוצר שינוי תרבותי שהוא לא פחות משמעותי מהשינוי הטכנולוגי, ארגונים מצפים מצוותי הפיתוח שלהם שדברים יצאו הרבה יותר מהר לשוק. עברנו מצפי פיתוח של שנה וחצי למוצר לצפי של מספר שבועות, והאבטחה המסורתית לא מאפשרת לארגון לעמוד ביעדים העסקיים שלו”, אמר שוע.

 

“לא מסתכלים על האקזיט”

 

אורקה הוקמה ב-2019 על ידי שמונה מייסדים, ביניהם אבי שוע (מנכ”ל) וגיל גרון (CPO). לחברה משרדים בישראל, לוס אנג’לס, לונדון, וינה ועוד אבל מרבית הפיתוח נמצא בישראל.

 

“אנחנו באמת לא מסתכלים על האקזיט”, אמר שוע. ״כולנו היינו בתפקידים משמעותיים בעבר, ואנחנו מנסים להקים חברה משמעותית שתהיה כאן כדי להישאר. מהצד


הישראלי זה הדבר הנכון לארץ. חורה לי שסטארט אפים מתפקסים על בניית חברה שאפשר למכור, יש לזה מקום, אבל יש מקום בישראל גם לחברות גדולות ותחום הסייבר הוא אחד הגדלים בעולם.אם יש משהו שיכול להניע את החברה הישראלית זה חברות סייבר ענקיות בבעלות ישראלית שנמצאות בישראל כבסיס״.

 

שוע מציין שאורקה מתכוונת להמשיך לכוון את מרבית פעילות הפיתוח לישראל: “יש כאן ריכוז ידע מדהים בתחום ולהתחיל לבדוק איפה יש מתכנתים זולים יותר זו הסתכלות מאוד מיקרו ולא מאקרו”.

 

אי אפשר להימנע מזה ששרשרת הגיוסים האחרונים בתחום מובילה לתחרות קשה מאוד על מתכנתי סייבר?

“אין שום דבר רע בתחרות, על כל בעל מקצוע נדרש יש תחרות וגם בסיליקון ואלי יש תחרות על מתכנתים טובים. צריך להרחיב את מעגל המגוייסים. יש הרבה חוכמה ב-8200 אבל יש הרבה אנשים חכמים שאינם יוצאי היחידה ויש לנו עוד הרבה כאלה שלא נופלים מהם. זו הסתכלות מצמצמת שלא נותנת הזדמנות לאנשים לא פחות טובים, מה גם שאתה נותן למישהו אחר לעשות בשבילך את המיון”.

 קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor