אייבקס גייסה 38 מיליון דולר לאבחון סרטן באמצעות בינה מלאכותית

ijump_728x90


חברת אייבקס (Ibex Medical Analytics), המפתחת מערכות לאבחון סרטן באמצעות בינה מלאכותית, גייסה 38 מיליון דולר בהובלת Octopus Ventures ו-83North, ובהשתתפות aMoon, Planven Entrepreneur Ventures ו-Dell Technologies Capital, קרן ההשקעות של Dell Technologies. הסבב הנוכחי מעלה את המימון הכולל של החברה לסכום של 52 מיליון דולר. בחברה, שהוקמה על ידי יוסי מוסל וחיים לינהרט, מועסקים היום 35 עובדים – 31 מתוכם עובדים בישראל.

 

קראו עוד בכלכליסט:

 

לפתולוגים תפקיד מכריע בגילוי ובאבחון מחלות, וחוות הדעת שלהם חיונית לקבלת החלטה נכונה לגבי הטיפול בסרטן. אולם, עלייה בשכיחות הסרטן בעולם ופיתוחים בתחום הרפואה המותאמת אישית העלו את רמת המורכבות במהלך האבחון והגדילו משמעותית את עומסי העבודה המוטלים על הפתולוגים. לצד מחסור עולמי בפתולוגים, עומסי העבודה שהולכים וגוברים מובילים לעיכובים ולחשש לגבי איכות האבחון. מצב זה מעורר את הצורך בכלים חדשים שיאפשרו לפתולוגים לצפות ולנתח דגימות של רקמות בצורה יעילה ומדויקת יותר.

 


מייסדי אייבקס. מימין: ד”ר יוסי מוסל, ד”ר יהודית זנדבנק וד”ר חיים לינהרט צילום: שרון דרעי

 

אייבקס תשתמש בכספי ההשקעה כדי לתמוך בבסיס הלקוחות שלה אשר גדל במהירות, וכולל מעבדות ורשתות בריאות בצפון אמריקה ובאירופה, וכדי להגדיל את צוות הפיתוח ואת מערך המכירות. ההשקעה תאיץ את הרחבת משפחת מוצרי Galen של אייבקס, על ידי פיתוח כלי בינה מלאכותית חדשים לטיפול בסוגי רקמות נוספים, שיפורים שיאיצו את תהליכי העבודה במעבדות הפתולוגיה ופיתוח סמנים אונקולוגיים מבוססי בינה מלאכותית.

 

“אייבקס ניצבת בחזית השינוי והדיגיטציה שעובר תחום הפתולוגיה, ואנו מחויבים לתמוך בלקוחותינו במעבר לעולם הבינה המלאכותית”, אמר ד”ר יוסי מוסל, מנכ”ל ומייסד משותף של אייבקס. “אבחון איכותי הוא בראש סדר העדיפויות שלנו ועומד בבסיסה של כל תכנית לטיפול בסרטן. אני גאה בצוות שלנו, שהוכיח באמצעות מחקרים קליניים ועל ידי שימוש רפואי, שהטכנולוגיה שלנו משנה את כללי המשחק במניעת אבחונים שגויים ובהשגת רמת בטיחות גבוהה בזמן אמת למטופלים. השקעה זו תסייע לנו לענות על הביקוש הגדל לפריסה של פתרונות פתולוגיה דיגיטלית ולפתח סמנים מבוססי בינה מלאכותית לטובת טיפול ממוקד יותר בסרטן”.

 


לדברי וויל גיבס, משקיע ב-Octopus Ventures המתמחה בחברות בריאות בשלב מוקדם, שיצטרף לדירקטוריון של אייבקס כחלק מסבב הגיוס, “הפלטפורמה של אייבקס טומנת בחובה את הפוטנציאל לייצר שינוי משמעותי בחלקים של תהליך הגילוי והטיפול בסרטן אשר הוזנחו בעבר, אך נותרו קריטיים לשיפור תוצאות הטיפול בסוגי הסרטן הנפוצים ביותר”.

 

גיל גורן, שותף כללי ב-83North וחבר דירקטוריון באייבקס: “בפרק זמן קצר יחסית אייבקס הוכיחה את התועלת שלה למשתמשים, בהופכה את הבינה המלאכותית לגורם מפתח בהחלטתם להטמיע טכנולוגיות דיגיטליות. אנו גאים בהישגי החברה ומצפים לשלב הבא בצמיחתה”.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor