אולימפוס היפנית רוכשת את מדיטייט הישראלית לפי שווי של 300 מיליון דולר

ijump_728x90


ענקית הציוד הרפואי אולימפוס היפנית רוכשת את חברת הציוד הרפואי הישראלית מדיטייט (Medi-Tate) לפי שווי של 300 מיליון דולר בעסקת מזומן, כך נודע ל”כלכליסט”.

 

אולימפוס היפנית נסחרת בבורסת טוקיו לפי שווי של 27 מיליארד דולר ונחשבת לאחת החברות המובילות בעולם בפיתוח ציוד רפואי. שיתוף הפעולה בין אולימפוס למדיטייט החל בסוף 2018, כאשר אולימפוס קיבלה את הזכויות להפיץ את מוצרי מדיטייט.

 

במסגרת אותה השקעה שבוצעה אז, הגיעה אולימפוס להחזקה של 16.7% במדיטייט, כך שכעת היא רוכשת את יתרת המניות שאינן בבעלותה – 83.3% – תמורת כ-250 מיליון דולר. 


(אילוסטרציה) צילום: שאטרסטוק

 

מדיטייט הוקמה בתחילת 2007 על ידי המנכ”ל והיזם עידו קילמניק. מוצר הדגל שלה הוא מכשיר שנקרא iTind המיועד לטיפול בערמונית מוגדלת שפירה – בעיה שכיחה מאוד אצל גברים מעל גיל 50, שלפי האיגוד האמריקאי לאורולוגיה סובלים ממנה בארה”ב לבדה יותר מ-115 מיליון גברים. עלות הטיפול בתופעה זו נאמדת ב-10 מיליארד דולר בשנה, והיא מהווה משקולת על מערכת הבריאות האמריקאית.

 

מכשיר iTind שפיתחה החברה ואושר לשיווק בארה”ב (FDA) ובאירופה (CE) הוא התקן זמני זעיר המיועד לחולים הסובלים מהבעיה, אך מנהלים אורח חיים פעיל ואינם מעוניינים בהליך כירורגי, שכולל הרדמה, אשפוז ונשיאת קטטר. ההתקן הזעיר שפיתחה מדיטייט מוסר לחלוטין לאחר חמישה עד שבה ימים, והחולה מפסיק לסבול מתופעות הלוואי של הגידול השפיר.

 

מאז הקמתה גייסה מדיטייט 37 מיליון דולר כך שמכירתה לאולימפוס לפי שווי כולל של 300 מיליון דולר מהווה אקזיט רווחי עבור בעלי מניותיה, בהם אולימפוס עצמה, חברת קסניה הנסחרת בבורסה ומשקיעים פרטיים. מדיטייט מעסיקה 12 עובדים, 11 מהם במרכז הפיתוח שלה בחדרה, ועובד נוסף בלונדון. בעקבות הרכישה, צפויה מדייט להפוך למרכז המו”פ של אולימפוס בישראל.

  

מדי-טייט יוצגה בעסקה הנוכחית באמצעות עו”ד עטיר יפה, שותף בכיר במשרד פרל כהן.

 

עדו קילמניק, מנכ”ל ומייסד מדיטייט, אמר לאחר העסקה: “אנו שמחים להצטרף לחברת אולימפוס, אשר חולקת את החזון המשותף להפוך את ה- iTind לסטנדרט הטיפול בערמונית מוגדלת שפירה (BPH) בעולם. ההכרזה היום היא הכרה בהתמקדותנו בתוצאות הקליניות ארוכות הטווח ובעבודה הקשה והמסירות של כל צוות מדי-טייט. אנו מתרגשים לשתף פעולה עם אולימפוס כדי להמשיך ולשפר את איכות חיי המטופלים”.

 


ונסה מלכה, סמנכ”לית פיתוח עסקי ושיווק בחברת מדיטייט, אמרה: “כמובילת השוק הנוכחית בתחום ניתוחי BPH, לאולימפוס יש את הפלטפורמה האידיאלית לעזור להניע את ה-iTind קדימה ולהבטיח שלגברים רבים יותר תהיה גישה לאפשרות הטיפול החשובה הזו”.

 

נאצו’ אביה, סמנכ”ל התפעול באולימפוס, אמר כי “השותפות שלנו עם מדיטייט תמכה באחת מהיוזמות המרכזיות של אולימפוס להנעת הצמיחה בעסקי האורולוגיה שלנו ולהרחבת פתרונות הכירורגיה הזעיר פולשנית שלנו, ובכך אפשרה שיפור נוסף בתוצאות קליניות, צמצום עלויות כולל ושיפור באיכות החיים והבטיחות של המטופלים”.

 קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor