פרנסיסקו פרטנרס רוכשת את MyHeritage הישראלית בכ-600 מיליון דולר

ijump_728x90קרן הפרייבט אקוויטי האמריקאית פרנסיסקו פרטנרס רוכשת את MyHeritage הישראלית. החברות לא פירסמו את שווי הרכישה אך לכלכליסט נודע כי מדובר בכ-600 מיליון דולר. ייתכן ומחיר העסקה אף יעלה.

 

בשיחה עם כלכליסט אמר גלעד יפת, “קשה להיות סטארט-אפ מבטיח אחרי 17 שנה ובין האפשרויות על הפרק האופציה של פרנסיסקו הכי התאימה לי. הם הגורם שהכי רוצה להביא את החברה לאקזיט ובא בלי לשנות סדרי עולם. במקום להימכר למתחרה, יש לנו מגעים ארוכים עם הרוכשת ובסוף התחתנו. אני הולך להמשיך עם החברה ואמשיך לאקזיט הבא יחד איתם עם ההנהלה שלי והעובדים שלי. הכל עסקים כרגיל אנחנו בדרך לאקזיט הבא. יש אצלנו התלהבות רבה ואנרגיות חדשות”.

 

 

קראו עוד בכלכליסט:

 

מאז הקמתה בשנת 2003 נחשבה MyHeritage לחברה המציעה גישה חדשנית לגילוי ההיסטוריה המשפחתית, והפכה את תחום השורשים המשפחתיים לקל ונגיש יותר למיליוני משתמשים ברחבי העולם. הפלטפורמה שמפעילה MyHeritage משמשת כיום 62 מיליון משתמשים בעולם וזמינה ב-42 שפות, מה שמעיד על הפעילות הענפה שלה בעולם ובסיס משתמשים מגוון. מיליוני המשתמשים בפלטפורמה יצרו כבר למעלה מ-58 מיליון עצי משפחה.

 


המנכ”ל גלעד יפת צילום: אוראל כהן

 

בהתייחסו למעבדת הקורונה אמר יפת, “העסקה התמקדה בעסקי הליבה של החברה בתחום השורשים המשפחתיים ולא במעבדת הקורונה, כיוון שלא ניתן להעריך מה אורך חייה ולכן היא הייתה חלק שולי בעסקה.


ההתעניינות של הקרן בחברה הייתה עוד הרבה לפני פרוץ המגיפה. כל עוד המעבדה תהיה נחוצה למדינת ישראל היא תמשיך לפעול. ביום שהקורונה תנוצח נחליט יחד מה עושים עם המעבדה”.


 

לאורך השנים השקיעה MyHeritage רבות בפיתוח טכנולוגיות שנועדו לסייע למשתמשים לגלות תגליות חדשות במחקר ההיסטוריה המשפחתית שלהם. החברה צברה מאגר מידע נרחב של 13 מיליארד רשומות היסטוריות, הכולל גם אוספים בלעדיים ממדינות רבות. התכונות הרבות של הפלטפורמה כוללות גם כלים לצביעה ושיפור תמונות היסטוריות באמצעות טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית.

 

מאז הקמתה גייסה מיי הריטג’ 49 מיליון דולר בחמישה סבבי מימון, האחרון שבהם בשנת 2012, ולאחריו הפכה החברה לרווחית. בין המשקיעים בחברה נכללו המשקיעים הפרטיים יובל רכבי ואביב רייז, שהשקיעו בחברה בשנת 2005 והמשיכו לתמוך בה מאז. בנוסף השקיעו בחברה גם קרנות הון הסיכון Accel, Index Ventures ו- Bessemer Venture Partners. בעזרת ההשקעה והתמיכה שלהן האיצה החברה את צמיחתה והשלימה 11 רכישות אסטרטגיות לאורך השנים.

 

חלק מהמשקיעים הנוכחיים של החברה ישקיעו מחדש בחברה לצד פרנסיסקו פרטנרס, ביניהם HP Beteiligungs GmbH, יובל רכבי, מנכ”ל ומייסד החברה גלעד יפת, והמשקיע העצמאי גיגי לוי.

 

בנוסף לפעילותה העסקית, מיי הריטג’ מחפשת הזדמנויות להשתמש בכלים ובשירותים שלה כדי לייצר השפעה חיובית עמוקה על העולם. יוזמות הפרו-בונו שלה כוללות את DNA Quest, מיזם המסייע למאומצים להתאחד עם משפחותיהם הביולוגיות על ידי תרומה של אלפי בדיקות DNA , ו-Tribal Quest, יוזמה המסייעת לתעד את ההיסטוריה המשפחתית והמורשת התרבותית של שבטים ברחבי העולם הנמצאים בסכנת הכחדה. בנוסף, עם הופעת נגיף הקורונה הקימה MyHeritage מעבדת בדיקות קורונה בישראל במטרה להציל חיים ולעזור לישראל להילחם במגפה.

 


מאז הקמתה גייסה מיי הריטג’ 49 מיליון דולר בחמישה סבבי מימון צילום: myheritage

 

“כשהקמתי את החברה בביתי לפני 18 שנה, היה לי חזון ברור שהניע אותי, וממשיך להניע אותי גם היום, לאפשר גילוי של ההיסטוריה המשפחתית באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, ולחשוף לאנשים את הכיף שטמון בגנאלוגיה – התחום האנושי שמלכד אנשים ומשפחות”, אמר יפת, “בעזרת צוות מעולה ומסור, שנים של עבודה קשה ועם חדשנות טכנולוגית מתמדת, יצרנו דרכים חדשות ומרתקות עבור אנשים ללמוד על מוצאם. אנחנו רואים בפרנסיסקו פרטנרס שותף אמיתי למסע שלנו קדימה.

 


בשיחה עם כלכליסט אמר ערן גורב, שותף בפרנסיסקו פרטנרס, “גלעד הוא איש עם חזון מדהים בתחום של גינאולוגיה ומוערך ברחבי העולם. השותפות העתידית איתו בהחלט מרתקת ומשמחת אותנו. זו חברה שממציאה את עצמה כל הזמן מבחינה טכנולוגית. יש מאות ואלפי סיפורים מרגשים על איחוד משפחות, ילדים מאומצים ועוד. זה נושא שנוגע בהרבה אנשים בעולם. היתה לנו הזדמנות שגלעד בחר בנו ונעשה הכל כדי לסייע לחברה להרחיב את תחומי הפעילותה”. 

 
קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor