הקרן האמריקאית K1 משקיעה 25 מיליון דולר בחברת ATERA

ijump_728x90


חברת הטכנולוגיה הישראלית ATERA גייסה 25 מיליון דולר מהקרן האמריקאית K1, שהשקיעה רק לאחרונה בחברת אקססיבי הישראלית ואחרות. זהו הגיוס המוסדי הראשון של החברה הישראלית שעד כה גייסה סכומים נמוכים ממשקיעים פרטיים בלבד.

 

חלק מהגיוס שימש לרכישת מניות של מייסדי החברה בעסקת סקנדרי שאותה סירבה החברה לחשוף. החברה שהוקמה בשנת 2010 על ידי אושרי מויאל וגיל פקלמן עברה מהפך משמעותי ב-2016 לאחר שהמודל הראשוני אותו פיתחה כשל. סבב הגיוס יאפשר ל-ATERA להאיץ את המחקר והפיתוח, להכפיל את מספר עובדיה הנוכחיים העומד על כ-90 ולהמשיך את ההתרחבות הגלובלית של החברה.

 


מימין אושרי מויאל וגיל פקלמן, מייסדי Atera צילום: Gili Levinson

 

בשיחה עם כלכליסט מסביר המנכ”ל גיל פקלמן, מה הביא אותה לגייס כעת.”החברה התחילה בפעילות ב-2010, אלא שאז היה לנו מודל שכשל. אחרי שעשינו שינוי – התחלנו להתקדם. היו לנו הרבה שנים קשות, במהלך חייה החברה גייסה מאות אלפי דולרים. ב-2016 החברה עשתה שינוי במודל ואז החברה התחילה לרוץ. החלטנו שמגייסים בסוף 2019 ואז התחילה הקורונה שהאיצה עוד יותר את הפעילות שלנו והפכה את הגיוס לנגיש יותר”.

 

פקלמן מסביר שמודל העבודה של החברה מזכיר את זה של מאנדיי שמאפשר התחברות והפעלה בקלות רבה עם התנסות לתקופה קצרה. “אין לנו אנשי מכירות אלא בנינו מערכת שהיא קלה ונוחה לתפעול. אנחנו מגייסים את הלקוחות שלנו דרך פייסבוק וגוגל והכח שלנו הוא בעיקר בפשטות ההפעלה של המערכת שלמעשה שולטת ומנהלת את כל מערך המחשוב בחברות קטנות שלא היה להם פיתרון מסוג זה”.

 


החברה פיתחה מערכת המאפשרת ניהול מערכות המחשוב בארגון מרחוק ומסייעת לעסקים לעבוד כבשגרה. הפלטפורמה מספקת תובנות יזומות המנבאות ומונעות תקלות משמעותיות בארגון ומונעות הפסדים כספיים, זאת בעזרת ניתוח של יותר מ- 40,000 נתונים בשנייה, 24/7.

 

ATERA הישראלית מפתחת מערכות לניהול, חיזוי ומניעת תקלות במערכות מחשוב החל מחברות קטנות ועד לחברות גדולות ובינלאומיות דוגמת Pango ו-OurCrowd. החברה מספקת מערכות המאפשרות לארגונים לנהל מרחוק את צרכי המחשוב שלהם ללא תלות במיקום הפיזי של עובדיהם.

 


“מגיפת Covid-19 שינתה באופן מהותי את אופן הפעולה של עסקים. המחלקה הראשונה בארגון שהוזעקה הייתה מחלקת ה- IT. פתרונות ניהול ה- IT המוצעים בשוק כיום יקרים, מסובכים, לא מיועדים לעבודה מרחוק, ועל כן, אין ביכולתם לספק את המהפך העסקי המיידי שדורשת המציאות החדשה שנכפתה עלינו. הפתרון של ATERA עונה על הצורך המחודש בצורה מלאה”, אמר גיל פקלמן, מנכ”ל ATERA ומייסד שותף.

 

“הצמיחה המהירה של ATERA ליותר מ-6,000 לקוחות ב-75 מדינות מעידה על הגישה החדשנית שלנו לניהול מערך המחשוב”, אמר רוי ליאו מהקרן האמריקאית K1.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor