איך הגיבו האוסטרלים לצעד של פייסבוק?

ijump_728x90משתמשי פייסבוק באוסטרליה נאלצים להשלים לאט לאט עם העובדה שלא יוכלו לצרוך חדשות דרך הפלטפורמה. זאת, לאחר ששלשום החליטה הרשת החברתית בהחלטת בזק שלא לאפשר עוד שיתוף של תכנים חדשותיים בפלטפורמה שלה.

 

קראו עוד בכלכליסט:

 

המהלך היה תגובה ישירה ל”קוד המדיה החדש” המוצע באוסטרליה – חקיקה שתיאלץ את גוגל ופייסבוק לשלם לכלי התקשורת עבור תכנים חדשותיים שבהם נעשה שימוש על גבי הפלטפורמות שלהן.

 

Today I had a further conversation with Facebook’s Mark Zuckerberg.

We talked through their remaining issues & agreed our respective teams would work through them immediately. We’ll talk again over the weekend.

I reiterated Australia remains committed to implementing the code.

— Josh Frydenberg (@JoshFrydenberg) February 18, 2021

 

גוגל הודיעה ביום רביעי על הסכם גדול שעליו חתמה עם חברת החדשות של רופרט מרדוק, אך פייסבוק נקטה ב”אופציה הגרעינית”, כפי שכינה אותה פיטר לואיס, מנהל המרכז לטכנולוגיה אחראית בצוות החשיבה “אוסטרליה”.

 

פעולת הגרילה של פייסבוק גרמה למגוון תגובות באוסטרליה. חלק הביעו כלפיה אדישות, ואחרים זעמו. ההאשטג #deletefacebook הפך פופולרי בטוויטר באוסטרליה אתמול.  


מנכ”ל גוגל סונדאר פיצ’אי ומנכ”ל פייסבוק מארק צוקרברג צילומים: רויטרס, אי.פי

 

בעוד היא חוסמת תכנים חדשותיים מהפלטפורמה שלה פייסבוק חסמה בשוגג גם דפים של עשרות ארגוני צדקה, בהם ארגוני בריאות ורווחה.

 

תושב סידני, פרד אזיס-לאראנג’ו, אמר ל-CNBC כי הוא חושב שההחלטה של ​​פייסבוק “תפגע בצורה מסיבית” בחברה וכי פייסבוק תאבד אוהדים רבים ולקוחות באוסטרליה כתוצאה מכך. “זה יפריע לקבוצה ענקית של אוכלוסייה שצורכת את רוב החדשות שלה דרך הפיד”, אמר.

 

“לטווח הארוך יותר, אני חושב שזה דבר טוב אם זה יעודד אנשים רבים יותר לחפש חדשות באופן יזום, מה שככל הנראה יועיל לארגוני חדשות מבוססים יותר”.

 

ג’וש גדסבי, מנהל קשרי לקוחות בוויזה בסידני, אמר ל- CNBC כי הצעד של פייסבוק הרגיז אותו, ונגע לעוד אוסטרלים רבים. לדבריו, פייסבוק הייתה צריכה לנהל משא ומתן על עסקה. “יהיה מעניין לראות מה הצעד הבא שלהם, אני חושב שזה לא סביר שהאיסור יהיה לאורך זמן”, אמר.


 

עיתוי ההחלטה הכעיס את חלק מהציבור האוסטרלי. נטשה קינראדה, העובדת במכירות בחברת אירועים, אמרה ל-CNBC: “זה נראה נראה שגוי שהם אוסרים על שיתוף של חדשות בזמן הקורונה”. קינראדה אמרה כי פייסבוק הוא לפעמים המקום הטוב והמהיר ביותר לקבל עדכונים מדויקים: “למשל במהלך אירוע כמו פיגוע”.


 

ג’ון הנדרסון, איש הון סיכון בסידני, אמר ל-CNBC כי הוא חושש מההשלכות החברתיות של היעלמות מקורות חדשות לגיטימיים מפייסבוק. “אין ספק שזה רק ייתן מקום ליותר זיופים ולתכנים ירודים יותר”, אמר. 

 


בעוד חלק מהאזרחים האוסטרלים קיבלו את ההחלטה בשוויון נפש, הפוליטיקאים האוסטרלים זעמו על פייסבוק.

 

ראש ממשלת אוסטרליה, סקוט מוריסון, אמר כי פעולותיה של פייסבוק היו “שחצניות ומאכזבות” ושר האוצר האוסטרלי ג’וש פרידנברג אמר כי פייסבוק טעתה במהלך שביצעה.


 

“הפעולות של פייסבוק היו מיותרות”, אמר פרידנברג בתדרוך לתקשורת. “הצעד הנמהר שלהם יפגע במוניטין שלהם באוסטרליה”. לדברי פרידנברג, “ההחלטה שלהם לחסום את הגישה של אוסטרלים לאתרים ממשלתיים, אתרי בריאות, בריאות הנפש וכו’ בעיצומה של המגיפה – לא היתה קשורה לחלוטין לחקיקה המוצעת שעוד לא אושרה בסנאט”, הוסיף.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor