לחברות הטכנולוגיה יש יותר מדי כוח, אך טוב שחסמנו את טראמפ

ijump_728x90מייסד ומנכ”ל טוויטר ג’ק דורסי אמר הלילה (ד’) כי השעיית חשבונו של דונלד טראמפ הייתה “ההחלטה הנכונה עבור החברה”, אך הודה כי האינטרנט לא צריך להישלט על ידי מספר קטן של חברות פרטיות.  

קראו עוד בכלכליסט:

 

בסדרה של 13 ציוצים שפרסם, טען דורסי כי השיח המקוון המוביל לפגיעה בעולם הממשי מחייב נקיטת פעולות, אפילו עם פעולה של חסימת חשבון מעוררת מחלוקת ו”מיצרת תקדים שלתחושתי הוא מסוכן”. עוד כתב שאם חברה כמו טוויטר מקבלת החלטה שאינה לטעמם של אנשים, הם יכולים ללכת לאתרים אחרים, ובכך לעזור לבלום את הכוח שלה.

 


ג’ק דורסי, מנכ”ל טוויטר צילום: youtube

 

בשבוע שעבר בעקבות המהומות בגבעת הקפיטול בידי
תומכיו של טראמפ, חסמו כמה חברות אינטרנט,
ביניהן טוויטר, פייסבוק ויוטיוב,
את חשבונו של הנשיא היוצא. “איני מאמין שזו הייתה פעולה מתואמת בין החברות”, כתב דורסי. “רוב הסיכויים שהחברות הגיעו להחלטות שלהן וקיבלו חיזוקים מהפעולות של אחרים”.

 

 

I do not celebrate or feel pride in our having to ban @realDonaldTrump from Twitter, or how we got here. After a clear warning we’d take this action, we made a decision with the best information we had based on threats to physical safety both on and off Twitter. Was this correct?

— jack (@jack) January 14, 2021

 

 

Having to take these actions fragment the public conversation. They divide us. They limit the potential for clarification, redemption, and learning. And sets a precedent I feel is dangerous: the power an individual or corporation has over a part of the global public conversation.

— jack (@jack) January 14, 2021

 

 

 

Yes, we all need to look critically at inconsistencies of our policy and enforcement. Yes, we need to look at how our service might incentivize distraction and harm. Yes, we need more transparency in our moderation operations. All this can’t erode a free and open global internet.

— jack (@jack) January 14, 2021

 

עם זאת, דורסי גרס כי קווי המדיניות הלא עקביים והיעדר שקיפות מערערים על המאמצים ליצור שוק פתוח. “הסיבה שיש לי כל כך הרבה תשוקה לביטקוין היא בעיקרה בגלל המודל שהמטבע מציג: טכנולוגיית אינטרנט בסיסית שאינה נשלטת או מושפעת על ידי אדם אחד או חברה אחת”, הסביר. “זה מה שהאינטרנט רוצה להיות, ולאורך זמן, יותר ויותר חלקים באינטרנט יהפכו להיות כאלה”.

 


בהתאם, ציין דורסי את פרויקט בלוסקי (Bluesky), שטוויטר מממנת ומטרתו למצוא “תקן מרוכז למדיה החברתית”. לפי דורסי, הם מעסיקים כעת אנשים לפרויקט “והעבודה תתבצע לגמרי באמצעות שקיפות ציבורית”.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor