שותף בכיר במשרד עו”ד עמית פולק מטלון נעצר ושוחרר בערבות במסגרת פרשת האחים דיין

ijump_728x90הותר לפרסום כי עו”ד דורון לוי, שותף בכיר במשרד עמית פולק מטלון מתל-אביב נחקר, נעצר ושוחרר בערבות במסגרת פרשת האחים דיין, בחשד כי סייע להם להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון יורו.

 

האחים איציק ואמיר דיין נעצרו בחשד להעלמת הכנסות במאות מיליוני שקלים באמצעות מצג שווא לפיו נכסים בגובה מאות מיליוני שקלים מוחזקים בנאמנות על ידי תושב צרפתי קשיש, אשר מתכחש לכך בכל תוקף, וכל זאת על מנת להתחמק מתשלומי מסים בישראל בגובה עשרות מיליוני שקלים.

 

 

קראו עוד בכלכליסט:

 

בבקשת המעצר של לוי שהוגשה לבית משפט השלום בתל-אביב, צוין כי לוי הוא עו”ד ידוע וותיק שעוסק בתחום המיסוי הבינלאומי והנאמנויות. במסגרת חקירה של פקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המסים עלה חשד כי האחים דיין, לקוחותיו של לוי, הציגו לרשות המסים מצגי שווא במטרה להתחמק מתשלום מס בגובה של מאות מיליוני שקלים באמצעות נאמנות בה משמש לוי מגן. בבקשת המעצר תואר כי מדובר בעבירות מס במשך שנים רבות, תוך שימוש בתושב חוץ, וככל הנראה במסגרת נאמנות פיקטיבית.

 


עו”ד דורון לוי

 

בעילת המעצר טען סגן פקיד שומה חקירות תל אביב כי “קיים יסוד סביר לחשש ששחרורו של החשוד או אי מעצרו של החשוד יביא לשיבוש הליכי חקירה או משפט, להתחמקות מחקירה או יביא להעלמת רכוש, להשפעה על עדים או פגיעה בראיות בדרך אחרת….”.

 


ב-10 בנובמבר השנה הגיעו חוקרי הרשות לביתו של החשוד ולמקום עבודתו, ערכו חיפושים ותפסו מסמכים רבים וחומרי מחשב. החשוד והאחים דיין נחקרו. כמפורט בבקשה, בידי היחידה החוקרת וקיימות ראיות המצביעות כי החשוד סייע לאחים להציג מצג שווא תוך שימוש במבנה נאמנות פיקטיבית ובתושב חוץ, כדי להתחמק מתשלום מס על נכסים וכספים בגובה של למעלה מ-180 מיליון יורו, במשך שנים רבות. עוד מצוין, כי לוי ניסה לשבש הליכי חקירה כשיצר קשר עם מעורבים בפרשה, כשהוא יודע שנפתחה חקירה גלויה נגד האחים דיין.

 

עד כה שמו של לוי היה תחת איסור פרסום, כאשר שמם של האחים דיין כנחקרים בחשד להעלמת מס הותר לפרסום ב-17 בדצמבר בעקבות עתירה שהגישו “כלכליסט”
ומספר גופי תקשורת נוספים.

 

ב-2017 נחשף כי לוי נחקר בחשד במסגרת פרשת שטיינמיץ. שמו של לוי נקשר לפרשה במסגרת דיון על תפיסת המטוס של שטיינמץ על ידי המשטרה בעת מעצרו הקודם, בדצמבר 2016.

 

עו”ד דורון לוי מסר בתגובה: “מאז תחילת החקירה אני פועל בשיתוף-פעולה מלא עם החוקרים, בכפוף כמובן לשמירה והקפדה מלאה על חיסיון עורך דין-לקוח. אני משוכנע שכיום, בחלוף 45 יום מתחילת החקירה, גם החוקרים מבינים שכל חלקי התמצה במתן ייעוץ משפטי לגיטימי ותקין לחלוטין שנים לאחר מעשה, וכי לא הייתה לי מעורבות כלשהי בהסכם השומה שנחתם עם הנאמנות או במצגים שנמסרו במסגרתו. אני סמוך ובטוח שבסוף החקירה הדברים יובהרו מעל לכל ספק”.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor