החברה נמצאת תחת חקירה בחשד שאיפשרה לממשלת סין גישה למידע

ijump_728x90החברה הודיעה כי רשויות בארה”ב בוחנות מזה מספר חודשים את נושאי הבטיחות ופרטיות המשתמשים בשירותיה וכי היא התבקשה לספק מידע למספר תובעים על האינטראקציות שלה עם סין וממשלות אחרות

שירות כלכליסט 15:3022.12.20

חברת זום נמצאת תחת חקירה של רשות ני”ע האמריקאית (SEC), כך לפי פוסט שפורסם בבלוג החברה בסוף השבוע האחרון.
החברה ציינה גם כי סיפקה מידע למספר תובעים כלליים בארה”ב ולרגולטורים בנוגע לאינטראקציות שלה עם סין וממשלות אחרות, ועל נושאי בטיחות ופרטיות המשתמשים.

קראו עוד בכלכליסט:

 

בפוסט נכתב כי ה-SEC ושני משרדי התובע הכללי מנהלים חקירה מזה מספר חודשים. זום חשפה את דבר החקירות באותו יום שבו הוגש כתב אישום נגד עובד לשעבר שלה, בטענה שסייע לממשלת סין לחסום כינוס וירטואלי באפליקציה לציון המחאות בכיכר טיאנאמן.

 

העובד הסיני, שינג’יאנג ג’ין, הואשם בקשירת קשר לצנזור ושיבוש כינוס וירטואלי שהתקיים בזום בחודש יוני. ג’ין היה אמור להיות איש הקשר של זום מול הרשויות הסיניות בכל הקשור לבקשות אבטחה. מזום נמסר כי ג’ין פוטר מהחברה בעקבות חקירה פנימית, ועובדים החשודים שסייעו לו הוצאו לחופשה עד להשלמת הבדיקה.

 

עוד נמסר מהחברה כי בחודש יוני היא נדרשה באמצעות צו ממשרד התובע של המחוז המזרחי של ניו יורק לספק מידע לגבי הקשרים שלה עם ממשלות זרות ומפלגות פוליטיות, ביניהן הממשלה הסינית. הממשל גם ניסה להשיג מידע על אמצעי האחסון והגישה לפרטים על המשתמשים בשירותיה, כולל מדיניות הפרטיות והפעולות הנוגעות לכינוס על כיכר טיאנאמן.

 

בחודש יולי הוגשו לזום צווים מטעם משרד התובע של המחוז הצפוני של קליפורניה וה-SEC. בשני המקרים החברה התבקשה להעביר מסמכים ומידע על נושאי אבטחה ופרטיות, כמו קידוד המידע של זום וכיצד החברה מחשבת את מטריצת השימוש באפליקציה. התובעים ביקשו גם לקבל מידע לגבי החוזה בין העובדים בזום ונציגי הממשלה הסינית, וגם האם ממשלה זרה ניסתה אי פעם או הצליחה להשפיע על מדיניות החברה, ההתנהלות או פעולות הנוגעות למשתמשים בארה”ב. מזום נמסר כי שיתפו פעולה לגמרי עם החקירות.

 


משרדי Zoom בארה”ב צילום: glassdoor

 

זום נהנית מפופולריות עצומה מאז פרוץ מגפת הקורונה שאילצה מיליוני אנשים להישאר סגורים בבית. עובדים, סטודנטים ומשפחות תלויים בשירות כדי להצליח לשוחח ולראות חבריהם לעבודה, מרצים וקרובי משפחה. בסוף אוקטובר דיווחה זום כי יש להם 433,700 לקוחות עם מעל 10 עובדים, זאת בהשוואה ל-74,100 לקוחות דומים ברבעון הראשון של השנה שעברה. בהתאם, מניית החברה זנקה ב-500.5 מאז תחילת השנה.

 


בנובמבר הגיעה זום להסדר עם ועדת המסחר הפדרלית (FTC), שהאשימה את יצרנית התוכנה בהונאת לקוחות לגבי מידת האבטחה של הפלטפורמה.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor