חברת Hibob הישראלית גייסה 70 מיליון דולר

ijump_728x90היי-בוב (Hibob), חברת טכנולוגית ה-HR שעומדת מאחורי פלטפורמת ניהול משאבי האנוש “בוב”, גייסה 70 מיליון דולר בסבב B, בהובלתם של המשקיעים SEEK ו- Israel Growth Partners (IGP). ההשקעה תאפשר לחברה להמשיך את הרחבת פעילותה בעולם, במטרה לפשט את הניהול והתקשורת בין מנהלים לעובדים בחברות צומחות, ולהתאימו לעולם העבודה החדש. החברה לא חשפה את השווי אבל על פי הערכות שווי החברה בגיוס האחרון עלה משמעותית לעומת הקודם ב-2019.

קראו עוד בכלכליסט:

 

מאז היווסדה בסוף 2015 ועד היום, גייסה היי-בוב סך של 124 מיליון דולר. בסבב הגיוס הנוכחי השתתפו כל המשקיעים מהסבבים הקודמים: Bessemer, Battery, Eight roads, Arbor, Presidio, entrée Capital, Cerca Partners, Perpetual Partners

יחד עם SEEK, חברה ציבורית אוסטרלית של האחים בסט שמשקיעה בטכנולוגיות HR ומתמחה בחברות בשלות בתחום.

 

“היינו על הרדאר הרבה זמן דיברו איתנו כל הזמן, גם במהלך הקורונה. בקיץ האחרון קיבלנו הצעה רשמית”, אומר ל”כלכליסט” רוני זהבי, מנכ”ל ומייסד היי-בוב. “אנחנו עובדים באירופה, ארצות הברית וישראל ורוצים להגדיל את הפריסה שלנו בעוד הרבה מקומות. באמצעות הגיוס נוכל לעשות זאת. יש לנו כיום כ-1,000 לקוחות וקצב הגידול מטורף”.

 

הגיוס של היי-בו מגיע לאחר שנה לא קלה לחברה הישראלית. בתחילת 2020 היא נקלעה לסערה קשה כאשר בכיר בחברה הואשם בהטרדות מיניות ונאלצה להתמודד עם ההאשמות. לצד זה, החברה נאלצה להוציא כ-30% מעובדיה לחל”ת בתחילת משבר הקורונה. “אין אבן בחברה שלא הורמה ונבדקה עד יסוד והוחזרה למקום באומץ רב וביושרה. התייחסנו בכובד ראש לנושא וזה שיכנע את המשקיעים החדשים שידעו על המקרה וראו את אופן הטיפול שלנו בנושא”, אומר זהבי. “חידדנו נהלים בחברה, הקמנו וועדת היגוי שכוללת עובדים ומנהלים וכעת אנחנו מדווחים לדירקטוריון על הנושא ברמה רבעונית. לא היתה נקודה שלא התייחסנו אליה ברצינות ואנו מרגישים צער רב על כל מה שהיה”. החברה אף שכרה שופטת בדימוס לדיני עבודה לתת את חוות דעתה על הצעדים שננקטו. אף עובד או עובדת לא עזבו את החברה בעקבות הפרשה.

 


רוני זהבי, מנכ”ל ומייסד Hibob צילום: רותם להב

 

“החברה כיום מעסיקה 170 עובדים לעומת 180 בתחילת השנה ומעריכה שעד סוף שנת 2021 תעסיק לכ-240 עובדים, לחברה יש 30 משרות פתוחות בארץ. במרץ ובאפריל העולם היה בשוק ממגיפת הקורונה ואף אחד לא ידע מה יילד יום. מתישהו בתחילת מאי ראינו שהלקוחות שלנו מתעשתים והחברות חזרו לגייס אמנם לא באותו קצב ולמעשה רק החל מחודש יוני התחלנו לראות שיפור וצמיחה מחדש.


 

“העבודה מהבית יצרה אתגרים רבים של ניהול וגיוס עובדים תוך שמירה על החוסן של העובדים. הפכנו לפלטפורמה שארגונים גלובליים בצמיחה חיפשו חווינו צמיחה מאוד גדולה במכירות. זו שנה שבה מנהלי משאבי אנוש הפכו להיות חלק קריטי בארגון וחלק עצום של חברות עסקו בנושא של עבודה מהבית. עולם טכנולוגיות למשאבי אנוש קיים עשרות שנים. זיהינו פלח שוק של חברות בינוניות צומחות עם מאה עובדים עד אלפי עובדים בודדים שלא היה להם כלים טכנולוגיים. זהו שוק עצום של כ-10 מיליארד דולר שהשחקנים הגדולים לא מגיעים אליו ולכן נותר כמעט ללא מתחרים”, אמר.

 

מהחברה נמסר שחוותה צמיחה תלת ספרתית שנה אחרי שנה במכירות, במשך ארבע שנים רצופות, כאשר בין לקוחותיה: Monzo, Revolut, Cazoo, Happy Socks , Ironsource, Reciept Bank, Fiverr, Gong, ו- VaynerMedia.

כמו כן, להיי-בוב שיתופי פעולה אסטרטגים עם מערכות ארגוניות כגון Slack, ADP, Microsoft Teams ועם חברת Mercer – המובילה בעולם בתחום שרותי ה – HR לארגונים.

 

אנדרו בסט, מנכ”ל ומייסד משותף של SEEK, מובילת ההשקעה בסיבב הגיוס הנוכחי מסר: “פילוסופית ההשקעה שלנו כוללת השקעה בחברות המובילות בתחום מערכות HR SaaS, בעלות פוטנציאל צמיחה עסקית גדול, אשר מספקות פתרונות מעולים, שמניבות ערך גדול לארגונים צומחים, ומאפשרות חווית עובד ייחודית. היי-בוב היתה הרבה זמן על הרדאר שלנו בעיקר בשל הערך שהיא מניבה ללקוחותיה והגידול העסקי המרשים שלה. אנו שמחים להצטרף לדירקטוריון ולהיות שותפים בשלב הגידול הבא של החברה”.

 

אדם פישר, שותף ב- Bessemer Venture Partners מסר: ״עולם העבודה והטכנולוגיות שקשורות בניהול עובדים הינם אחד התחומים הצומחים והמעניינים בתעשייה. אין ספק שהשינויים בתפיסת העבודה, סוגי ההתקשרויות עם עובדים, מהיכן מבוצעת העבודה עוברים שינויים דרמטיים, ואלו הואצו לנוכח התפרצות הקורונה והמעבר לעבודה מהבית. שינוי בסדר גודל כזה מייצר הזדמנויות יוצאת דופן לחדשנות טכנולוגית. היי-בוב פועלת בשוק עצום בגודלו ועם מוצר מצוין שכבר עושה שינוי בתפיסת ה- HR לארגונים צומחים”. 

 


אסף הראל, שותף ב- IGP מסר: “בנייתה של פלטפורמת HR עם מכלול האפליקציות שבה הינה משימה קשה, ויישומה עבור חברות גלובליות שצומחות מהר עם צרכים משתנים ומתפתחים זו משימה קשה אף יותר. פוטנציאל הצמיחה של היי-בוב הביא אותנו להשקיע בה בשלב הזה ולהצטרף לדירקטוריון החברה”.
קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor