יעקב אדרי, ראש עיריית אור עקיבא, הוא החשוד בקבלת שוחד תמורת הטיית מכרזים

ijump_728x90


ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי הוא ראש העירייה שנעצר הבוקר בחשד לקבלת
שוחד תמורת הטיית מכרזים ומתן היתרים לאנשי עסקים. כך התיר כעת בית משפט השלום בראשון לציון לפרסום.

 

השופט גיא אבנון האריך את מעצרו בשישה ימים. סנגורו, עו”ד יחיאל וינרוט מכחיש את החשדות נגדו. אדרי היה בעבר חבר כנסת מטעם הליכוד וקדימה וכיהן כשר. דיוני הארכות המעצר של שאר החשודים בפרשה נמשכים כעת.

 

במהלך הדיון בבית המשפט אמר נציג יאח”ה (היחידה לחקירות הונאה) בלהב 433 כי חקירת השחיתות בעיריית אור עקיבא נערכת מזה כשנה באופן סמוי, ובמהלכה נאספו ראיות רבות שבבסיס החשדות המיוחסים לאדרי: לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון ועבירות מס.

 

 


יעקב אדרי בהארכת מעצרו בביהמ”ש צילום: אוראל כהן

 


לדברי המשטרה, “החקירה מקיפה מספר מעורבים במספר פרשיות, איש איש על פי חלקו… ראש העיר מעורב בכל הפרשיות ונמצא בליבת החשדות”. המשטרה ביקשה לעצור את אדרי לשמונה ימים מחשש לשיבוש החקירה.

 

הסנגורים של אדרי, עורכי הדין יחיאל וינרוט ומאיר אברהם, הכחישו את החשדות נגדו וביקשו לשחררו למעצר בית, אולם השופט גיא אבנון קבע שמעצרו יוארך עד ה-15 בנובמבר.

 

השופט אבנון קבע בהחלטתו כי חומרי החקירה שהוגשו לו מבססים חשד סביר הקושר את אדרי לחשדות המיוחסים לו. לדבריו, “צודק בא כוח המבקשת (המשטרה) לטענתו כי החשוד שלפני, הוא בכיר החשודים. הוא זה שעומד לכאורה בראש ההיררכיה העבריינית, בגין סדרה של מעשים שבוצעו, לפי החשד, לאורך תקופה ממשוכת… אומר כבר עתה כיממצאים שנאספו במהלך היום, בשילוב דבריו של החשוד בחקירתו, מחזקים למצער חלק מן החשדות המיוחסים לו. לעת הנוכחית קם חשד סביר בעוצמה גבוהה הקשור את החשוד לעבירות המיוחסות לו ואלו מקימות עילת מעצר מובהקת מסוג חשש לשיבוש הליכי חקירה”.


היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח”ה) בלהב 433 פשטה הבוקר על עירייה בצפון ועצרה את ראש העירייה אדרי, שכיהן בעבר כחבר כנסת ושר – ושלושה חשודים נוספים.

 


אחת החשודות בפרשה היא פעילת ליכוד, שכיהנה גם כן בתפקידים ציבוריים בכירים, ומקורבת מאוד לראש העירייה החשוד, עוד מתקופת כהונתו בכנסת ובממשלה. בין השאר כיהנה אותה חשודה כמנכ”לית משרד ממשלתי כאשר ראש העירייה החשוד כיהן כשר. היא במשך שנים נחשבת לאשה הקרובה אליו ביותר, עוד מהתקופה בה כיהנה תחתיו בעירייה, בקדנציה הקודמת שלו. היא המשיכה משם איתו לפולטיקה הארצית וכיהנה תחתיו במגוון תפקידים. עד לאחרונה היא גם כיהנה בתפקיד ציבורי אחר בעל השפעה, ובמקביל פעלה בעולם העסקי והחברתי.


 

בנוסף עכבה המשטרה 9 מעורבים נוספים לחקירה באזהרה בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, וכן עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor