פרשת עו”ד אילנה סקר: הוגשה תלונה במשטרה

ijump_728x90


פרשת עו”ד אילנה סקר: היום הוגשה תלונה במשטרה בדרישה לפתוח בחקירה פלילית. את התלונה הגישה עמותת ימית (“יד למנהל תקין”), והיא מבוססת על הממצאים שנחשפו השבוע ובשבוע שעבר ב”כלכליסט”.

 

קראו עוד בכלכליסט:

בנוסף, אמש פנה גוף אחר – “התנועה לטוהר המידות” הפועלת לקידום שלטון החוק, מנהל תקין וזכויות אדם – לעו”ד סקר בדרישה להודיע לאלתר על הסרת מועמדותה לכהונה נוספת מטעם לשכת עורכי הדין בועדה לבחירת שופטים. התנועה ציינה כי היא אף שוקלת לנקוט הליך משפטי בעניין.

 

לפי הפרסום ב”כלכליסט”, עו”ד סקר, שמכהנת מאז ינואר 2015 כאחת משני נציגי לשכת עורכי הדין בוועדה לבחירת שופטים, החלה בהמשכה של אותה שנה לקבל לטיפולה תיקים מחברת כלל ביטוח (לפחות
150 תיקים מ-2015 ועד היום) וחרף ניגוד העניינים בו היתה מצויה לכאורה, היא ישבה בוועדת המשנה, ב-2016, והכשירה את מועמדותה לשיפוט של עו”ד צילי נוה, בכירה בכלל ביטוח וממונה על מחלקת נזקי גוף ואשתו של היו”ר הקודם דני נוה. זאת למרות שעו”ד נוה נכשלה בקורס מיון מועמדים לשיפוט.

 

באופן מטריד, ולמרות המשמעות הלא פשוטה העולה מעובדות אלו, הן סקר והן לשכת עורכי הדין בראשות עו”ד אבי חימי פעלו להתעלם לחלוטין מהפרשה, והן ממשיכות כרגיל בשבוע האחרון את הליך המינוי של סקר לקדנציה שלישית בוועדה לבחירות שופטים.

 

העמותה הרשומה ימית הגישה לפיכך תלונה למשטרה בדרישה לחקור את הפרשה לעומק. כמו כן דורשת העמותה לעצור את הליכי ההכרזה של סקר כנציגת הלשכה לקדנציה נוספת, עד להשלמת חקירה בעניין.

 

כמו כן, נערכה כאמור פנייה לסקר בדרישה כי תסיר מועמדותה לועדה. על פנייה זו חתומה התנועה לטוהר המידות באמצעות עו”ד בעז ארד, ונטען בה בין היתר כי לאור המידע שפורסם “עולה חשד לכאורה לניגוד עניינים חמור, בשל מעורבותך הפעילה בהליכי המינוי של עו”ד צילי נוה, בעת שמשרדך נתן שירותים משפטיים לחברת כלל ביטוח”.

 


עו”ד אילנה סקר

 

לטענת התנועה, “יובהר כי גם אם לא היתה מעורבות אישית של עו”ד צילי נוה או של מר דני נוה יו”ר הנהלת כלל ביטוח, בהחלטה על ההתקשרות העסקית עם משרדך, הרי אסור היה לך לעסוק בעניינה של עו”ד נוה, ולו בשל מראית עין, לא כל שכן נוכח חשש כבד לכאורה לקיומו של ניגוד עניינים”.

 

עוד נטען במכתב כי “הוועדה לבחירת שופטים היא קודש הקודשים של מערכת המשפט בישראל. פגיעה באמון הציבור בועדה, בין בשל הטיית מינויים ובין בשל ניגוד עניינים, העדפת מקורבים או ניסיונות להשפיע על הליכי קבלת ההחלטות, תוביל לאובדן אמון הציבור במערכת המשפט כולה”.

 


לטענת התנועה, עצם העובדה שסקר לא השכילה למשוך את ידה מעיסוק בכל הנוגע להליך המינוי של נוה הוא זה אשר מראה כי אינה ראויה לייצג את ציבור עורכי הדין בועדה החשובה. “אין מדובר רק בטעות בשיקול דעת. הימצאותך בניגוד עניינים כה חמור, לכאורה, מבלי שדאגת ליידע מראש את יו”ר הוועדה בדבר, מצביעה על חוסר התאמתך לכהן בתפקיד חשוב זה”.

 

התנועה סיימה את מכתבה באומרה כי נכון יהיה שסקר תסיר מועמדותה לאלתר וכלל שתבחר שלא לעשות כן, התנועה שומרת על זכותה לפעול בעניין, מול המועצה הארצית בלשכה, שר המשפטים שהוא יו”ר הוועדה לבחירת שופטים או בהליך משפטי שתשקול לנקוט.

 

מעו”ד סקר לא התקבלה תגובה לדברים.

 קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor