הוארך ב-5 ימים מעצרו של הסמנכ”ל הבכיר במרכנתיל דיסקונט

ijump_728x90שופט בית משפט השלום בראשון לציון גיא אבנון האריך היום (ד’) ב-5 ימים, עד ליום ראשון הקרוב, את מעצרו של הסמנכ”ל הבכיר בבנק מרכנתיל דיסקונט שנעצר אתמולבמסגרת החשד לשוחד בעיריית אילת.
השופט עיכב את אישור פרסום שמו של הבכיר בבנק על מנת לאפשר לסנגורו להגיש ערעור על פרסום השם. בנוסף האריך השופט את מעצרו של בכיר בעיריית אילת ושל שני קבלנים החשודים בפרשה.

 

 

קראו עוד בכלכליסט:

 

המשטרה חושדת כי הבכיר בבנק השתמש לרעה בשנים האחרונות בתפקידו כסמנכ”ל בנק מרכנתיל דיסקונט על מנת להיטיב עם אנשי עסקים בתמורה לקבלת שוחד וטובות הנאה. סעיפי העבירות בהם הוא חשוד: לקיחת שוחד, קשירת קשר לעשות פשע, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, גניבה בידי מורשה.

 

במהלך הדיון בבית המשפט טענה נציגת המשטרה בתשובה לשאלות סנגורו של הבכיר בבנק, עו”ד נתי שמחוני, כי החשד המיוחס לבכיר הוא קבלת “טובות הנאה, לא כסף”. עוד אמרה נציגת המשטרה כי החשד הוא שהבכיר בבנק אפשר הגדלת מסגרות אשראי לאחד הקבלנים החשודים בפרשה במסגרת החשבונות שהוא מנהל בבנק. היא אמרה כי המשטרה תבדוק במהלך החקירה את נושא אישור האשראים בבנק שניתנו על ידי אותו בכיר.

 

עו”ד שמחוני אמר בדיון כי מרשו בטוח בחפותו וסיפר כי הוא עובד שנים ארוכות בבנק ללא דופי ו”מקפיד על קלה כחמורה. עמדתו היא שלא רק שלא הקל עם אותו קבלן. הוא גם החמיר איתו”. הוא הסכים להארכת מעצרו של הבנקאי עד ליום ראשון, אך ביקש את איסור פרסום שמו. המשטרה התנגדה היות ולדבריה, “העצור נחקר במסגרת פרשייה שעניינה טוהר מידות”. כאמור, השופט העדיף את שיקול פומביות הדיון ואישר לפרסם את שמו של הבכיר בבנק אך עיכב את ביצוע ההחלטה עד ה-29 באוקטובר לצורך אפשרות להגשת ערעור.

 

אתמול פשטו חוקרי היאל”כ (היחידה לפשיעה כלכלית) בלהב 433 על משרדי הנהלת בנק מרכנתיל דיסקונט, ערכו חיפושים ועכבו עובדים לחקירה ועצרו את הבכיר בבנק. זאת במסגרת פרשת שוחד ומירמה בעיריית אילת, שהפכה אתמול לגלויה, בנוגע להטיית מכרזים.

 

 


גיא אבנון, שופט בימ”ש השלום בראשל”צ

 

מדובר בפרשייה שנחקרה באופן סמוי מזה שנתיים, והבוקר בבית המשפט נחשף כי כבר לפני חצי שנה היתה המשטרה מוכנה לבצע מעצרים, אך בשל מגפת הקורונה היא דחתה את המעבר לשלב הגלוי, מה שמכונה “פרוץ” של החקירה.

 

בסך הכל עצרה אתמול המשטרה במסגרת הפרשה 8 חשודים ובנוסף עוד 8 גורמים עוכבו לחקירה. בין העצורים והמעוכבים: עובדי עירייה ועובדי ציבור בכירים וקבלן בנייה ותשתיות מוכר הפועל באילת.

 


החשד הנחקר: עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, וכן עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון ועבירות על פי פקודת מס הכנסה. לדברי המשטרה, “החשודים כל אחד על פי חלקו ותפקידו פעלו לכאורה על מנת לקדם מכרזים שבאחריות הרשות המקומית בתמורה ללקיחת טובות הנאה כסף ושווה כסף, וזאת לכאורה בניגוד לחוק ותוך פגיעה במוסדות הציבוריים ובאינטרס הציבורי”.

 

מדובר בחקירה מורכבת שהתנהלה בתקופה האחרונה באופן סמוי, ואשר הבוקר עם המעצרים הפכה לגלויה. החקירה מנוהלת על ידי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל”כ) בלהב 433 בשיתוף פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום ברשות המסים, בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי פרקליטות מחוז דרום.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor