בית ב-7 מיליון שקל, דירה ברחובות ומכונית יגואר

ijump_728x90נחשף הרכוש של אלדד פרי, בעל השליטה בקבוצת הנדלן אלדד פרי המצויה בהליך הקפאת הליכים. הוא כולל בין השאר רכב יגואר משנת 2012, בית מגורים בשווי 7 מיליון ברחובות ודירה ברחובות. כמו כן הוא חתום על ערבויות אישיות מעל ל-200 מיליון שקל שכולן קשורות לחברה. משכורות ותשלומים ברוטו ששולמו לאלדד פרי מקבוצת אלדד פרי נדל”ן לחודשים ינואר- אוגוסט 2020 עמדו על סכום כולל של 569 אלף שקל. כמו כן יש לו כספים בקופת גמל וקרן פנסיה. מידע זה עולה ממסמכים שהוגשו לבית המשפט בהליכים נגד פרי והגיעו לידי כלכליסט.

 

קראו עוד בכלכליסט:

 

קבוצת אלדד פרי הוקמה בשנת 2013 ע”י אלדד פרי כחברת החזקות העומדת בראש קבוצת חברות העוסקת בעיקר בארגון קבוצות רכישה בענף הנדל”ן, אולם היא נקלעה לחובות. לאחרונה הסכים פרי כי הקבוצה תיכנס להליך הקפאת הליכים ונאמני
הקבוצה שמונו על ידי בית המשפט סברו כי יש מקום לשקמה. מאות משפחות תלויות בהצלחת הליך השיקום.  

 

עוד נודע, כי אלדד פרי נתן הסכמתו והתחייבותו שלא יבצע כל פעולה ו/או העברה בנכסיו. כפועל יוצא, בכפוף להחלטת בית המשפט המחוזי מרכז יוצאו באופן מידי צווי איסור דיספוזיציה (איסור העברת או פעילות -ל.ד) לנכסיו. התחייבותו של אלדד פרי לא לעשות פעולות בנכסיו האישיים, מגיעה במסגרת הסכמה עם קרן אקספו שהגישה נגדו לפני כשבועיים בקשת פשיטת רגל אישית לבית משפט השלום בראשל”צ.

 


אלדד פרי (במרכז) צילום: יובל חן

 

כמו כן, הוסכם כי בהמשך, בקשת פשיטת הרגל האישית נגד פרי שהגישה נגדו קרן אקספו
(קרן מימון חוץ בנקאית בתחום הנדל”ן) לבית משפט השלום בראשון לציון צפויה להיסגר ומי שידון בבקשה יהיה בית המשפט המחוזי מרכז, שם מתנהל התיק בעניין קבוצת אלדד פרי המצויה בהליך הקפאת הליכים. זאת לאחר שפרי, המיוצג על ידי עוה”ד ד”ר שלמה נס ,שי גליקמן ויונתן גמרניק, הגיש לפני כשבוע בקשה לאיחוד בקשת פשיטת הרגל האישית שהגישה הקרן נגדו יחד עם זו של קבוצת החברות שבבעלותו. כלומר, פרי למעשה מבקש שתיק פשיטת הרגל ייסגר והבקשה תידון בבית המשפט המחוזי מרכז שם דן בית המשפט גם בתיק הקפאת ההליכים של כלל הקבוצה שמונו לה שני נאמנים: עו”ד גונן קסטנבאום ועו”ד אהוד גינדס.

 

לכלכליסט נודע כאמור, כי נוהל דין ודברים בין הצדדים, ובעקבות זאת פרי וקרן אקספו למספר הסכמות: הוסכם כי קרן אקספו המיוצגת על ידי עו”ד חגי אולמן מותירה לשיקול דעת בית המשפט את איחוד הבקשה לפשיטת רגל שהוגשה על ידה עם ההליכים הנוגעים בעניינן של קבוצת החברות שבבעלות פרי בבית המשפט המחוזי. כמו כן הוסכם כי פרי מתחייב שלא יבצע כל פעולה ו/או דיספוזיציה בנכסיו עם חתימת הצדדים על הבקשה שהוגשה לבית המשפט. אם בקשת פרי לאיחוד הבקשות תתקבל, תוך מתן צווי איסור הדיספוזיציה לנכסי פרי, יגישו הצדדים הודעת עדכון לבית משפט השלום בראשל”צ לצורך סגירת בקשת פשיטת הרגל שהגישה הקרן נגד פרי. בעקבות ההסכמות שהושגו בוטל הדיון שנקבע למחר בבית דין זה בבקשה.

 

מהתצהיר של אלדד פרי במסגרת ההליכים עולה כי פרי מחויב להמשיך ולפעול יחד עם הנאמנים יד ביד עד להבראת החברה, זאת מתוך תקווה שבמסגרת הליך השיקום, החברה תצליח לשלם את כל החובות לנושים וגם תוכל לתפקד כחברה פעילה לאחר מכן.

 


איגוד חברות האשראי נגד פרי

 

בתוך כך, איגוד חברות האשראי בלשכת המסחר ביקש היום מבית המשפט להצטרף להליך הכינוס של קבוצת אלדד פרי כידיד בית המשפט. האיגוד,המיוצג על ידי עו”ד עודד אופק ועו”ד גל לוזובר ממשרד עו”ד מ. פירון ושות’, מתריע מפני מחנק אשראי והרתעה של נותני אשראי מלהעמיד אשראי מקום בו בית המשפט יעכב מימוש נכסים משועבדים לנושה מובטח וייצור אי וודאות לגבי זכויות הנושה המובטח.

 

לדברי מיכה אבני, יו”ר איגוד חברות האשראי, “קביעה כי נושה מובטח אינו רשאי לממש את השעבוד שניתן לטובתו ולהיפרע באמצעות הבטוחה את ההלוואה שהעמיד לטובת הלווה, תוביל לכך שנותני אשראי יחששו להעמיד אשראי בהעדר בטוחה שממנה הם יכולים להיפרע”.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor