חברת BlackSwan הישראלית רוצה לבטל את הצורך במתכנתים ומגייסת 28 מיליון דולר

ijump_728x90


חברת בלאקסוואן (BlackSwan) הישראלית נחשפת עם הודעה על גיוס של כ-28 מיליון דולר בסבב A אותו הובילו Prytek, FinTLV ו-MS&AD Ventures. החברה, שפעילה כבר מספר שנים, מדווחת על צמיחה משמעותית בשנה האחרונה שמעמידה אותה היום על היקף הכנסות של עשרות מיליוני דולרים.

קראו עוד בכלכליסט:

 


BlackSwan נוקטת בגישה יוצאת דופן בשוק התוכנה הנוכחי, אם הגישה הנפוצה בתחום ה-SaaS היום היא של שלל מוצרים שנועדו על אחד מהם לטיפול בבעיה נקודתית של הארגון. החברה מפתחת מערכת הפעלה מבוססת AI שנועדה לאפשר לארגון לבנות יישומים בעצמו ללא צורך במומחי תוכנה.

 

״היום כשלארגון גדול יש בעיה בשרשרת האספקה למשל הוא קונה תוכנה ייעודית לזה, תוכנה אחרת לאבטחה וכן הלאה, כל מוצר עושה פעולה אחת״, מסביר לכלכליסט מיכאל אוליעל, מייסד משותף ומנכ״ל החברה. ״המוצר שלנו דינמי ומשתנה בהתאם לדרישות. זה כמו שבמקום לקנות סטים של מים של בגדים יהיה לך בגד אחד שהיום תוכלי ללבוש כחולצה ומחר כמכנסיים. המוצר שלנו מאפשר לארגון לבנות בעצמו אפליקציות ייעודיות במהירות גדולה פי 60 ממה שלוקח היום״. 


בינה מלאכותית צילום: שאטרסטוק

 

האם בשביל להשתמש במוצר שלכם ארגונים צריכים צוות של מתכנתים מומחים בתוך החברה?

״לא, כי שינינו שני תהליכים מרכזיים. הראשון הוא שאין יותר צורך בתהליכי אינטגרציה של דאטה. היום למשל אם בנק רוצה להשתמש בשירותים של חברה כמו פלנטיר, הוא חייב קודם כל להעביר את כל הדאטה הליך מסוים כדי שהמערכת של פלנטיר תדע לקרוא אותו. מה שאנחנו עושים הוא הפוך: אנחנו נותנים אפשרות לבנות את היישום שאת רוצה כבר בהליך החיפוש עצמו במקום קודם לעבור על כל הדאטה ולהמיר אותו. בניית היישומים נעשית כמעט ללא קוד, פיתחנו מערכת שמאפשרת בנייה אינואיטיבית.

 

״למעשה יש לנו פרויקט בקוד פתוח שנקרא ׳כאוס׳ ועוד לא יצא לשוק, שאליו אנחנו מגייסים אנשים ללא ידע קודם בתכנות. הם מתכנתים כאילו שרתו 15 שנה ב-8200, כך שאנחנו מוכיחים את ההיתכנות כבר בתוך החברה אצלנו״.

 

חברה שמפתחת מוצר ייעודי בעזרת צוות גדול של מתכנתים מומחים לדבר לא תציע בסופו של דבר מוצר טוב יותר מזה שנבנה על המערכת שלכם?

״לאו דווקא, כי אנחנו לא מייצרים את האפליקציה אלא החברה עצמה. אם למשל אני מעביר את המערכת שלי למוסד הישראלי, הם בונים את ההבנה שלהם לתוך המוצר, הם מגדירים עבורו מהו מחבל ומהו אירוע טרור, לא אני כחברה חיצונית שעושה מוצר מדף. זה כמו ההבדל בין חליפה שאת קונה בחנות לבין חליפה שמודדדים לך על הגוף״.

 

אתה מתאר בעצם ביטול של תחום ה-SaaS כפי שהוא היום

״אנחנו נעשה לתחום את מה שהענן עשה ל-IT, עלינו שכבה אחת למעלה. הרי היום אין ארגון גדול שעובד בענן ויש לו מהנדסי IT כי אין צורך במהנדסי חיווט. אני מאמין שמה שאנחנו עושים היום יהיה נפוץ בעוד 5 שנים, ב-2025 אני רוצים להיות הוויקס של הסטארט-אפים, שיוכלו לבנות עלינו חברה שלמה תוך שבועות במקום חודשים.

 


מיכאלי מספר שבנובמבר האחרון החברה מנתה 40 איש והיום היא מונה 200. ״את 2021 אנחנו מצפים לסיים על מעל לאלף איש ולכן ההחלטה על החשיפה עכשיו״.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor