זה מה שאפל צפויה להשיק הערב

ijump_728x90


אירוע ההשקה של אפל שייערך הערב (ג’) עורר עניין רב בקהילת הטכנולוגיה ברחבי העולם. דיווחים מוקדמים גרסו שהחברה צפויה להציג את האייפון 12 החדש בהזדמנות החגיגית הזו. אך כעת דו”ח מחקר חדש של אנליסט אפל האמין מינג-צ’י קו מחברת TF Securities טוען שהאירוע הקרוב לא יכלול אייפונים אלא רק את השעון החכם אפל ווטש 6 וכן גרסאות חדשות של טאבלט האייפד אייר. 

 

תוכלו לצפות באירוע הערב (ג’) בלייב דרך הטלגרם החדש של הערוץ הטכנולוגי

קראו עוד בכלכליסט:

 

אפל נוהגת להשיק את האייפונים והאייפדים שלה לפני עונת החגים שמגיעה באמצע נובמבר, כלומר בעוד כחודשיים. אך הפעם עיכובים בשרשרת הייצור של האייפונים שנובעים ממשבר הקורונה המתמשך דחו את השקתם בכחודש כך על פי הערכות. אפל עצמה הודיעה במהלך שיחת המשקיעים האחרונה שנערכה אחרי דוחות הרבעון השני על כך שהיא לא תוכל לעמוד ביעדי הייצור המסורתיים שלה בכל הקשור לאייפון ותיאלץ לעכב בכמה שבועות את השקתו.
טים קוק באירוע אפל

 

מנגד להערכתו האייפד אייר החדש והווטש 6 יציעו מספר תכונות חדשות שיוצגו כבר הערב (ג’).
כך למשל האייפדים יזכו לעיצוב עדכני ומעודן יותר; סורק טביעות אצבעות בכפתור הבית ובשעונים יוצע גם חיישן רמת החמצן בדם. דיווח אחר של מדליף העל אוון בלאס (evleaks) טוען שמדובר בשני אייפדים חדשים שיוצגו. ראשית האייפד אייר החדש יציע את מעבד A14 חזק בגודל 5 ננומטר שצפוי גם להניע את האייפון 12 כמו כן הוא יכלול לדבריו חיבור USB-C, מה שמהווה שינוי מהותי במדיניות השקעים של אפל שעד כה הסתמכה על חיבורים משלה.

 


האייפד פרו 2020 הושק בהשקה שקטה, האייפד אייר ככל הנראה יושק הערב צילום: Apple inc

 

במקביל גם יוצג לדבריו אייפד 8 בסיסי שלו מעבד A12X מהיר. רענון קו האייפדים נדרש שכן החברה לא נגעה בהם מזה זמן רב – למעט הצגת טאבלטי האייפד פרו בשנה שעברה – שהיו היחידים שהוצג להם דור חדש השנה. הביקוש לטאבלטים עלה בשנה האחרונה מסיבות מובנות והקטגוריה חזרה להציג מספרי צמיחה לאחרונה לאחר שנים של התבוססות. על פי נתוני קנאליס הגידול במשלוחי הטאבלטים הגיע ברבעון השני של השנה לכ-26% לעומת הרבעון המקביל 2019, נתון מרשים אותו מובילה אפל עם כ-38% נתח שוק וגידול של כ-20% במשלוחים לעומת שנה שעברה.

 


אחרי שהשיקה את עדכון מערכת ההפעלה החדש ל-watch OS, כעת מגיע גם השעון החדש צילום מסך: מתוך WWDC 2020

 

האפל ווטש 6 יגיע בשתי קטגוריות, הגרסה הרגילה בשני גדלים ועם מעבד S4 כמו בדגם הווטש של שנה שעברה שנה שעברה. כמו כן צפוי הפעם חידוש. שעון ווטש SE במחיר מוזל שיתכתב עם סדרת האייפון SE שהושקה גם היא השנה לראשונה מזה זמן רב. לא ברור אם מדובר בדגם של שנה שעברה עם עדכונים קלים או שעון בעיצוב חדש לגמרי. מה שבטוח זה שהשעונים יגיעו כאמור בשני גדלים ובשתי גרסאות כל אחד, אחת עם תמיכה בדור 4 והשנייה ללא.

 


דיווחים נוספים גם טוענים שאפל עשויה גם להציג את החידושים בטכנולוגיית ה-AR שלה שעד כה לא עוררה עניין רב. כך למשל מצפים להטמעה של חיישן ה-Lidar שהוצג באייפד פרו האחרון באייפדים החדשים. אם אפל אכן תפעל כך זה יחזק את ההשערה שגם האייפון 12 יצוייד באותן יכולות. כזכור אפל עובדת במרץ על משקפי מציאות מוגברת שלפי הערכות יוצגו כנראה ב-2021 או 2022. הכנה של קו המכשירים שלה למשקפיים החדשים נראה סביר מאוד בהתחשב בזמן שייקח לה להקים את הפלטפורמה החדשה. כלכליסט ידווח על אירוע ההשקה היום בערב.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor