אפל קובעת חוקים חדשים ל-App Store שפוגעים בגוגל ומיקרוסופט

ijump_728x90


לקראת הגעתה של מערכת ההפעלה iOS 14 למכשירי אפל בהמשך החודש, החברה מעדכנת את הנחיות החנות המקוונת שלה, עליהם מתבססים עובדי החברה כדי לאשר או לשלול אפליקציות ועדכונים ב-App Store.  

קראו עוד בכלכליסט:

 

הכללים הנוכחיים של החברה כבר עברו ביקורת אינטנסיבית בשבועות האחרונים מצד יצרני אפליקציות שטוענים כי ליצרנית האייפון יש יותר מידי כוח להחליט איזו תוכנה תופעל במכשירי אייפון וכיצד אפל כמה רווח היא תיקח ממנה. Epic Games,
יצרנית פורטנייט, נמצאת במאבק משפטי מר עם אפל על כמה מההנחיות שלה, כולל הדרישה שלה לאפשר רכישות בתוך האפליקציה שלה ללא תשלום נוסף לאפל. בתגובה, אפל הסירה
את פורטנייט מחנות האפליקציות שלה בחודש שעבר.

 


מחאת פורטנייט נגד אפל צילום מסך: .Youtube

 

מיקרוסופט ופייסבוק אמרו בחודשים האחרונים כי הכללים של אפל מגבילים את מה שאפליקציות שלהם, בייחוד משחקים ואפליקציות גיימינג יכולות לעשות באייפונים ובאייפדים. שירות ה- xCloud של מיקרוסופט אינו זמין ב- iOS, ובאפליקציית המשחקים של פייסבוק חסרים משחקים במכשירי אייפון והאייפד.

 

כעת, אפל מודיעה ששירותי הגיימינג בסטרימינג, כגון גוגל סטאדיה ומיקרוסופט xCloud, יהיו זמינים להורדה ב-App Store אך מבהירה שיוסרו משחקים המוצעים בשירות שלא יורדו ישירות מחנות מה-App Store. יצרני אפליקציות רשאים לשחרר מה שמכונה “אפליקציית קטלוג” המקשרת למשחקים אחרים בשירות, אך כל משחק יצטרך להיות באפליקציה בודדת.

 

פירושם של הכללים של החברה שאם בשירותי הסטרימינג הללו יש 100 משחקים, אז כל אחד מהמשחקים האלה יזדקק לרישום נפרד בחנות האפליקציות של אפל. כל המשחקים והחנויות צריכים להציע רכישה מתוך האפליקציה באמצעות מערכת התשלומים של אפל, במסגרתה אפל דורשת 30% מההכנסות.


אפסטור צילום: שאטרסטוק

  הכללים מדגישים את המתח בין השליטה של ​​אפל בפלטפורמה שלה, שלדבריה היא מטעמי בטיחות וביטחון, לבין שירותי המשחקים המתהווים הנחשבים בעיני רבים לעתיד תעשיית המשחקים. שירותי הגיימינג בסטרימינג רוצים לשמש כפלטפורמה ליצרני משחקים, כגון אישור משחקים בודדים והחלטה אילו משחקים להציע, אך אפל רוצה ששירותי הסטרימינג שלהם יתנהגו יותר כמו חבילת משחקים כשהיא תוכל לבדוק כל משחק בנפרד.

 

לאפל אגב, אין שירות משחקים בענן, אך היא מוכרת חבילת מנויים של משחקי iOS בשם Apple Arcade.

 

דרישה נוספת של אפל מתייחסת לשיעורים אישיים שנרכשו בתוך האפליקציית הקיימות באייפון. באביב האחרון, בשיא מגפת הקורונה, חברות החלו להציע שיעורים וירטואליים בתשלום נוסף.

 


ההנחיות החדשות של אפל קובעות כי שיעורים וירטואליים אישיים, כמו אימוני כושר, יוכולו לעקוף את מערכת התשלום של אפל, אך שיעורים בהם מדריך אחד מצבע שיעור עם מספר אנשים – על התשלום להתבצע דרך מערכת התשלומים של אפל.

 

הפירוט המלא של הדרישות של אפל ממפתחי האפליקציות נמצא כעת באתר החברה.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor