פייסבוק חסמה פוליטיקאי הודי לאחר שהפר את מדיניותה

ijump_728x90פייסבוק חסמה פוליטיקאי הודי מהמפלגה השלטת במדינה לאחר שהפר את המדיניות נגד ביטויי שנאה, זאת לנוכח הסערה הפוליטית המגברת סביב התנהלות המדיה החברתית בכל הקשור לתכנים קיצוניים המתפרסמים בפלטפורמה.

קראו עוד בכלכליסט:

 

עם זאת, חסימת הפוליטיקאי, טי. ראג’ה סינג עלולה להתגלות כבעייתית עבור החברה בהודו, השוק הגדול ביותר שלה מבחינת מספר משתמשים. בוול סטריט ג’ורנל
דיווחו כבר בחודש שעבר כי מנהלת המדיניות הציבורית של החברה בהודו, אנקהי דאס התנגדה לחסימה, ובמכתב ששלחה לעובדים הסבירה שחסימת פוליטיקאי ממפלגתו של ראש הממשלה נרנדרה מודי עלולה לפגוע באינטרסים העסקיים של החברה במדינה.

 

פייסבוק ככל הנראה נקטה בצעד הזה בשל הלחץ הגדל והולך המופעל עליה ברחבי העולם לפעול נגד תכנים גזעניים. לפי הדיווחים, דאס הביעה כבר לפני שנה תמיכה במפלגת השלטון והתנגדות לאופוזיציה, דבר שלפי העובדים סותר את התחייבות החברה לשמור על נטראליות במערכות הבחירות ברחבי העולם.

 


צנזורה בפייסבוק צילום: שאטרסטוק

 

סינג נחסם לאחר שפרסם פוסטים בהם טען כי יש לירות במהגרים בני הרוהינגיה, קרא למוסלמים בוגדים ואיים להרוס מסגדים. היו לו מאות אלפי עוקבים בפייסבוק ובאינסטגרם. לפחות חמישה פרופילים שלו נחסמו, וכן חלק מקבוצות התמיכה בו, אף שיש עוד קבוצות פעילות עם אלפי עוקבים. “חסמנו את ראג’ה סינג מפייסבוק לאחר שהפר את המדיניות שלנו האוסרת קידום או עידוד אלימות ושנאה בפלטפורמה שלנו”, מסר דובר של החברה. “התהליך להערכת מפרים פוטנציאלים הוא מקיף והוא שהוביל אותנו לקבלת ההחלטה הזו”.

 

סינג הגן על חלק מהפוסטים שלו, וטען שפוסטים קיצוניים במיוחד הם תוצאה של פריצה לחשבון שלו. סינג עדיין מחזיק בחשבון טוויטר שלו מעל 385 אלף עוקבים. הוא השתמש בחשבון הזה כדי לכתוב שלחסימה של פייסבוק אין שום היגיון.

 

 

My official Facebook page has been unpublished / removed couple of days back @facebook may I know the reason.

— Raja Singh (@TigerRajaSingh) April 1, 2019

 

החסימה של סינג מסבכת אף יותר את המצב המורכב שבו מצאה עצמה החברה בהודו. חברי האופוזיציה ואפילו חלק מעובדי פייסבוק טוענים שהחברה מתעלמת מתכנים גזעניים שמפרסמים חברי המפלגה השלטת, ומנגד חברי מפלגתו של מודי מאשימים את פייסבוק בצנזורה של תכנים שמרניים.

 


מימין מנכל ומייסד פייסבוק מארק צוקרברג וראש ממשלת הודו נרנדרה מודי צילום: איי פי

 


בתוך כך, מייסד ומנכ”ל פייסבוק מארק צוקרברג ואשתו פריסיליה צ’ן התחייבו לתרום 300 מיליון דולר להגנה על טוהר הבחירות
בתקופת הקורונה. זו אחת התרומות הגדולות ביותר שהעניק הזוג עד כה. מרבית התרומה – 250 מיליון דולר – מיועדים למרכז לטכנולוגיה וחיי אזרחות, מלכ”ר משיקגו שפועל לעידוד מעורבות אזרחית. הכסף מיועד לגיוס והכשרת עובדים בקלפיות וכדי להבטיח שיש בכל קלפי מספיק ציוד. בנוסף, בני הזוג יתרמו 50 מיליון דולר למרכז לחדשנות ומחקר בחירות, שייעד את התרומה לחיזוק אבטחת הבחירות ושמירה על הפרטים של הבוחרים.

 

 

 

 קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor