הדיון השני במשפט נתניהו החל הבוקר בירושלים

ijump_728x90


הבוקר (א’) מתקיים בבית המשפט המחוזי בירושלים הדיון השני במשפט האלפים של
בנימין נתניהו, והוא אמור לעסוק בלוח הזמנים לקראת דיוני ההוכחות. ראש הממשלה עצמו, כמו הנאשמים האחרים – שאול ואיריס אלוביץ ונוני מוזס – קיבלו פטור מהתייצבות. אלוביץ בחר להגיע בכל זאת. מדובר בדיון תזכורת, והצדדים צפויים לעדכן את בית המשפט עד כמה התקדמו בלימוד חומרי החקירה, ולמסור מועדים אפשריים מבחינת לתחילת דיוני ההוכחות. ייתכן שגם מספר הדיונים השבועיים יעלה לדיון.


קראו עוד בכלכליסט:


ראש הממשלה בנימין נתניהו. קיבל פטור מהתייצבות היום צילום: EPA

 

9:37: החל לדבר עו”ד יוסי שגב, הפרקליט החדש המייצג את נתניהו וזו הופעתו הראשונה בתיק. גם הוא ציין תמלילים לא ברורים מהחקירה, אבל לפני זה התייחס לסוגיית הייצוג של ראש הממשלה: “קיבלתי ייפוי כח לייצג אך ורק לישיבה הזו. נוצר מצב שבאשמת התביעה ידענו ברגע האחרון, לפני שבועיים, שהמימון שהיה בטוח שעומד להתקבל – לא התקבל. כתוצאה מכך עו”ד פטמן עזב”.

 

השופטת פלדמן-פרידמן: “אני לא נכנסת לוועדת ההיתרים. מה קרה לעו”ד עמית חדד שלא היה ייצוג על תנאי”.

 

עו”ד שגה: “חדד טיפל במסגרת ההגנה בתיק 1000, ויש לנו חור גדול באישום של 2000 ו-4000. ישנה כוונה להוסיף איש צוות נוסף להגנה”.

 

השופטת: “אני מקווה שאדוני לא יתחלף. אני לא רוצה למצוא את עצמנו בישיבה הבאה עם עורך דין שאומר שהייצוג לא הוסדר. התיק הזה מינואר. אם אדוני לא רוצה לייצג – הוא לא צריך לייצג. אי אפשר שכל פעם יבוא מישהו אחר. זה לא יעבוד כך”.

 

9:27: התובעת ליאת בן ארי הגיבה לדברי הסנגורית: “חבריי שיודעים לפנות אלינו – לא פנו אלינו. אני לא יכולה לתת תשובה בשלוף. אנחנו צריכים לבדוק את הדברים. אבל אני אגיד משהו שיהיה ברור: אף אחד לא מסתיר חומרי חקירה מהסנגורים. ההקלטות מונחות בפניהם. הרבה פעמים יש (בתמליל חקירה, י”פ) שלוש נקודות, הרבה פעמים מי שמתמלל הוא לא מי שחוקר, יושבים מתמללים עם אוזניות. גברתי שמעה חקירות שמקליטים אותה, זה לא פשוט לתמלל אותן. שואלים שאלות, נותנים תשובות וקוטעים אחד את השני.


 

“אנחנו נבדוק את הדברים לעומקם, אבל מאד חשוב לומר שאף אחד לא מסתיר חומרי חקירה כי הדברים נמצאים בפני הסנגורים. זה לא שמישהו מסתיר משהו. אני לא רואה עכשיו מצב שבו לוקחים את כל ההקלטות, מקשיבים להכל ומתמללים את הכל. אולי ההגנה רוצה לבקש את זה וזה משרת את האינטרס של ההגנה לדחות”.

 


השופטת רבקה פלדמן פרידמן: “לטעון שזה לא נח להגנה זה לא במקום. אני אתן החלטה בנושא הזה בהמשך”.  

 

9:15: עו”ד רוזן-עוזר מבקש מהשופטת להביט במחיקות בתמלילי החקירה ובסימונים של שלוש נקודות, שלדבריה לא ברור אם הם מסתירים תמלול או פשוט מסמנים מילים שלא הובנו בהקלטה: “תמלילי אני מתחננת שגברתי תסתכל על התמליל. הדבר היחיד שהוסתר בעמוד 12 הוא השם של ז’ק, והחוקרת מתערבת בשאלת הייצוג. כמו שאנחנו גילינו מה היה שם בימים ארוכים של בדיקה, והיועץ המשפטי לממשלה אומר שאין שם שחר… מסתירים מאיתנו את האמת בתיק הזה. נעשה ניסיון לשבש את ההליכים ונעשה ניסיון להסתיר את הלהיטות בתיק. האירוע הזה צריך להיבדק, ולא על ידי המשטרה”.

 

9:05: הסנגורית של אלוביץ’ עו”ד רוזם-עוזר מבקשת לעצור את המשפט, בשל תרגיל חקירה שבמסגרתו נשלח הבן אור אלוביץ’ לפגוש את אביו שאול בחדר היוועצות של עורכי דין, ניסה לשכנע אותו להפוך עד מדינה ולוותר על הייצוג של עו”ד ז’ק חן. עו”ד רוזן עוזר: “אנחנו הבנו את האירוע במלוא חומרתו בימים האחרונים ואנחנו באים עם הבקשה. אירוע מזעזע. הדבר הזה הוא אפס קצהו של האירוע”. היא ציטטה מתוך תמליל החקירה:

 

“אור: אני יודע ששני עורכי הדין שלי דיברו עם ז’ק.

 

חוקרת: ז’ק לא בדעה שלכם?

 

אור: לא יודע. אני עם ז’ק יש לי בעיה, עורכי הדין שלי, אני רק ידוע שעורכי הדין שלי שאלו שאם תהיה עסקה ז’ק לא יוכל לעשות אותה”.

 

9:00: לקראת תחילת הדיון. פרקליטת מיסוי וכלכלה והתובעת בתיק, עו”ד ליאת בן ארי, הגיעה לאולם. באולם נוכחים עורכי הדין של הצדדים, עו”ד יוסי שגב מטעם נתניהו, עו”ד ז’ק חן מטעם אלוביץ, עו”ד מיכל רוזן עוזר מטעמה של איריס אלוביץ’ ועו”ד נוית נגב המייצגת את נוני מוזס.

 

בדיון הקודם טענו סנגוריו של נתניהו כי לנוכח היקף חומרי החקירה, הם לא יהיו ערוכים לתחילת שלב ההוכחות לפני ינואר 2021 לכל המוקדם. התובעת, ליאת בן ארי, טענה מנגד כי “אם היום מתחילים לקרוא את חומר החקירה הייתי אומרת שצריך שלושה ארבעה חודשים, אבל התיק הזה לא נולד היום”.

 

בשל מגפת הקורונה יש הגבלה על מספר המשתתפים באולם, ולכן רק נציג אחד מכל אחד מהצדדים יוכל להשתתף בדיון.

 

לאחרונה החליף נתניהו ייצוג משפטי: סנגורו עו”ד מיכה פטמן התפטר לאחר שוועדת ההיתרים לא אישרה לנתניהו לקבל מימון של עשרה מיליון שקלים מאיש העסקים ספנסר פרטרידג’ עבור הגנתו המשפטית. עו”ד יוסי שגב הודיע על הצטרפותו לצוות ההגנה של נתניהו לצידו של עו”ד עמית חדד.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor