מיקרוסופט חשפה שורה של עדכונים לשירות שיחות הוידאו Teams

ijump_728x90מיקרוסופט חשפה אתמול
(ד’) שורה של פיצ’רים חדשים לאפליקציית הצ’אט שלה, Teams. מטרת המאפיינים החדשים היא להפוך את העבודה מרחוק לפחות מסורבלת, והם אמורים לעזור לה בתחרות מול זום.

קראו עוד בכלכליסט:

 

אחד המאפיינים החדשים נקרא Together Mode,
והוא משתמש בבינה מלאכותית כדי להעביר את תמונת הפנים של כל המשתתפים בשיחת הוועידה, כך שלכולם יהיה את אותו הרקע. כמו כן, הוטמעה במערכת העוזרת הווירטואלית של מיקרוסופט, קורטנה. 


עדכון בינה מלאכותית למיקרוסופט Teams שיחות וידאו מקור: Microsoft

 

השימוש באפליקציה זינק מאז פרוץ הקורנה, על רקע הסגר שאילץ עובדים רבים להישאר בבית. בסוף אפריל דווח כי לאפליקציה 75 מיליון משתמשים יומיים פעילים. מבחינת חברות רבות, Teams הפך לפלטפורמת השיתוף היעילה ביותר, אך עדיין הוי השתרכה מאחורי זום.

 

ג’ארד ספטארו, מנהל בכיר במיקרוסופט אמר כי הוא והצוות שלו הקשיבו לצרכים של המשתמשים בשיחות וידיאו ופעלו לצמצם את הפערים מהמוצרים המתחרים. עם זאת, הם גם הבינו כי יוכלו להשיק מאפיינים ייחודיים שיעזרו למוצר לבסס את השליטה שלו בשוק.

 

“המתחרים יעילים מהבחינה הזו שאפשר לראות דרכם מה הלקוחות רוצים”, אמר לביזנס אינסיידר.
“אז עקבנו אחריהם כדי לקלוט את הסימנים האלה, אך מה שאנחנו משיקים השבוע לא מבוסס רק על צפייה במתחרים, אלא גם עם הקשבה ללקוחות עצמם. הפשלנו שרוולים ושאלנו את הלקוחות ‘מה יעזור לכם להתמודד בצורה טובה יותר עם הסיטואציה הנוכחית?'”

המסקנה העיקרית שהתגלתה הייתה שלאחר ארבעה חודשים של עבודה מהבית, העובדים מרגישים שחיקה מסוימת משיחות וידיאו ומרגישים מרוחקםי יותר גם רגשית מהחברים לעבודה.

 


עדכון בינה מלאכותית למיקרוסופט Teams שיחות וידאו מקור: Microsoft

 

שיחות וידיאו הן פחות אפקטיביות בפגישות רבות משתתפים. לכן במיקרוסופט הוסיפו את האפשרות לייצר תפאורה ניטראלית, כך שאנשים ירגישו פחות עמוסים ומוצפים רגשית במהלך הפגישות, כך לדבריו של ספטארו. במקביל, הפיצ’ר dynamic views מאפשר למשתמשים לעצב באופן אישי את מתווה השיחה ולהחליט אילו מסכים להבליט.

“התחלנו להבין שהרעיון הזה שיש תיבות על המסך הוא מתיש נפשית”, הוסיף ספטארו. “עוברים מאדם אחד לשני כשיש חלק מהרקע ואת אותו אדם. הבנו שזה שונה ממה שאנשים עושים בדרך כלל”.

 

האנליסטים ציינו שהמהלך משקף לשם שינוי יוזמה מצד מיקרוסופט ולא רק ניסיון לצמצם את הפער מזום. “אני חושבת שזה מאפיין חשוב עבורם, בין השאר מכיוון שהוא משקף את הניסיון של מיקרוסופט לעבור לעמדה שלטת בשוק בצורה שעוד לא ראינו מהם”, הגיבה האנליסטית אנג’לה אשנדון מ-CCS אינסייט.

 


קורטנה, העוזרת הוירטואלית של מיקורוספט, עכשיו גם ב-Teams

 

שיתוף הפעולה עם העוזרת הווירטואלית קורטנה יאפשר לאנשים לעשות דברים כמו להגיב בצ’אטים ולהצטרף או לעזוב פגישות על ידי פקודות שמע בלבד. עם זאת, הפיצ’ר הזה יהיה זמין במכשירים ניידים ולא דרך הדסקטופ.

 קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor