משכורות עובדי ענקיות הטכנולוגיה נחשפות

ijump_728x90באווירה התחרותית שהתפתחה בעמק הסיליקון, חברות הטכנולוגיה הגיעו למצב שהן מוכנות לשלם סכומים גבוהים במיוחד כדי להשיג את העובדים הטובים ביותר. החברות אמנם מעדיפות לשמור את פרטי השכר לעצמן, אך הן נדרשות לפרט את גובה המשכורות בעת הגשת בקשות לקבלת ויזות לעובדים מחוץ לארה”ב. הנתונים הללו נכנסים למאגר מידע מרכזי, ובאתר ביזנס אינסיידר
ניתחו אותו כדי לגלות כמה משלמות חברות הטכנולוגיה הגדולות והמשפיעות ביותר לעובדים שלהן.  

קראו עוד בכלכליסט:

 

מאגר המידע עצמו הוא עצום וכולל פרטים על עשרות אלפי עובדים בשלל חברות. בשל כך באתר העדיפו להתרכז ב-13 חברות עיקריות: Airbnb, אפל, אמזון, פייסבוק, גוגל, ליפט, מיקרוסופט, נטפליקס, סיילספורס, סנאפ, טסלה, טוויטר ואובר.


משרדי גוגל

 

הנתונים משמשים ככלי חשוב להבנת מבנה התגמולים בתעשייה ולהגדיל את השקיפות בנושא. מכיוון שמדובר בכמויות עצומות של מידע (כך למשל, גוגל לבדה הגישה בשנה שעברה מעל ל-9,000 בקשות לוויזות לעובדים זרים) בביזנס אינסיידר חישבו עבור כל תפקיד את השכר הגבוה ביותר, הנמוך ביותר, הממוצע, החציוני וכן את האחוזון ה-25% וה-75%.

 

כמה תגליות מעניינות: מהנדס המעצב דגמי מנהרות רוח בטסלה מרוויח 100 אלף דולר בשנה, בעוד שמנהל כללי עירוני באובר שאחראי על תחום האופנועים מרוויח 115,150 דולר בשנה. הסכומים עולים כשמדובר בסמנכ”ל שיווק בנטפליקס שכבר מביא הביתה 187,907 דולר בשנה ואילו מנהל בכיר באפל מרוויח 340 אלף דולר. לעומת זאת, סגן נשיא לעניינים בינלאומיים בפייסבוק מרוויח 655,500 דולר.

 

מהנתונים שאספו באתר עולה כי ליפט היא החברה הכי נדיבה למהנדסי חשמל – השכר המינימאלי שהציעה לתפקיד זה עמד על 160 אלף דולר לשנה והמקסימאלי על 215 אלף דולר. לעומתה, טסלה מציעה לתפקיד זה שכר מינימאלי של 65 אלף דולר ושכר מסקימאלי של 160 אלף דולר. בתחום השיווק, גוגל מתמרצת את מנהלי השיווק בצורה הגבוהה ביותר: 383,520. המשכורת הנמוכה ביותר עומדת על 152 אלף דולר והגבוהה על 383 אלף דולר. באמזון לעומת זאת המשכורות נעות מ-89,400 דולר ל-180 אלף דולר.

 


סאטיה נאדלה מנכ”ל מיקרוסופט

 

המידע שהתגלה מעניין ביותר אך יש לקחת בחשבון כמה הסתייגויות. ראשית, הנתונים מתייחסים לשנת 2019, כלומר לפני פרוץ הקורונה והמשבר הכלכלי הנלווה. מאז הספיקו כבר חלק מהחברות, ביניהן אובר ו- Airbnb להכריז על צמצומים והקפאת גיוסים. ההשפעה של המשבר על העובדים החדשים והמשכורות שיוצעו להן תבוא לידי ביטוי רק בשנה הבאה.

שנית, המידע מתייחס רק למשכורות שמרוויחים עובדים זרים ולא לכלל העובדים בכל חברה נתונה. כמו כן, מאגר המידע לא כולל תגמולים בצורת מניות או אופציות ובונוסים.

 

מאגר המידע מקל על הניסיון להשוות כמה מרוויחים בחברות שונות ובחברות עצמן על אותם התפקידים, אולם החברות הן שממלאות את פרטי התפקיד עבור בקשת הוויזה וכך נוצר לעיתים מצב שעובדים המועמדים לאותו תפקיד מוגדרים בצורה קצת שונה בטפסים, מה שמקשה על ההשוואה. מאגר המידע מורכב מכל בקשות הוויזות, גם כאלה שנדחו כך שכדי להקל בביזנס אינסיידר התייחסו רק לבקשות שאושרו על מנת לקבל תמונה ברורה יותר.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor