ביהמ”ש הטיל עיקול של 5.9 מיליון שקל על נכסי עדי קייזמן

ijump_728x90שלב העיקולים: לבקשת איש העסקים מולי ליטבק, מי שהיה חברו של עדי קייזמן בעשור האחרון, הטיל בית המשפט עיקול זמני על נכסים וכספים של קייזמן בסכום של עד כ־5.9 מיליון שקל. זאת כדי להבטיח תביעה שהוגשה נגד קייזמן בתחילת יוני על ידי ליטבק יחד עם אחותו ד”ר ענת לוין ועל ידי חברת ההשקעות שלהם טרגטמץ’ העוסקת בהשקעות הייטק, בדרישה להשיב להם כספים שהשקיעו בפרויקט שהוביל קייזמן בגרמניה.

 

 

קראו עוד בכלכליסט:

 

השופטת רחל ערקובי מבית המשפט המחוזי בתל אביב כתבה בהחלטתה מתחילת יוני, הנחשפת כעת, כי “לאור הטענה בדבר עזיבתו של קייזמן את הארץ לנוכח קשיים כספיים ולאור המסמכים שצורפו המצביעים כי קייזמן אינו מכחיש את חובתו כלפי המבקשים אלא טוען בתכתובות שצורפו כי אין בידיו די כספים להשיב את הסכום שהוא נדרש לשלם בהתאם להתחייבויותיו, ניתן בזאת צו עיקול זמני עד לסכום של 5.9 מיליון שקל. הצו לא יחול על חשבון משכורת וחשבונות משותפים עם אחרים שאינם צד לבקשה”.

 


עדי קייזמן ורעייתו הדוגמנית אסתי גינזבורג. “6 חדרי רחצה” צילום: אוראל כהן

 


 

ליטבק הנו יזם ואיש עסקים המתמחה ביזמות ברשת האינטרנט ובעסקי האמנות ובעלי אתר הפורנו im live. כפי שנחשף ב”כלכליסט” בתחילת יוני, ליטבק טוען כי על רקע חברותם החל קייזמן לנסות ולעניין אותו בהשקעה במיזמי הנדל”ן שלו בגרמניה. קייזמן הציע לליטבק להשקיע כספים בפרויקט וורבנה, בעיר גרה שבגרמניה, לרכישה, השבחה ומכירה של בניינים. קייזמן העניק לתובעים כתב אופציה למכירת אחזקותיהם בפרויקט בתוך שנה מההשקעה, באופן אשר סיפק לתובעים “רשת ביטחון” להבטחת החזר השקעתם. ליטבק טוען כי בחלוף הזמן, התברר כי התחייבויותיו של קייזמן אינן מקוימות.

 


במסגרת הבקשה להטלת עיקולים טען ליטבק כי “אין ענייננו באדם חסר יכולת (הכוונה לקייזמן — ל”ד) אשר מבקשים לעקל את אחרית נכסיו, כי אם באיש עסקים ממולח ומתוחכם מן המעלה הראשונה, אדם אמיד ביותר, אשר כפי שהולך ומתברר למבקשים עושה כל שלאל ידו כדי לחמוק מתשלום חובותיו, ובכלל זאת חובו האמור כלפי המבקשים, אשר עתידים לעמוד בפני שוקת שבורה ולא יוכלו להיפרע ממנו בלא הטלת עיקולים על נכסיו, זכויותיו, כספיו, במידה שאלו טרם הוברחו על ידיו”.

 

עוד נטען כי “הדברים חמורים אף יותר עת מתברר כי עם עזיבתו הותיר קייזמן שובל ארוך של טענות חמורות ותביעות בטענות להפרות חוזה ומצגי שווא… ברור שאם לא יושם מול קייזמן תמרור עצור בדמות צו עיקולים, הרי שייוותרו המבקשים בפני שוקת שבורה ולא יהיה להם מניין להיפרע בבוא היום”.  


מולי ליטבק צילום: אוראל כהן

 


 

במקביל נעתר בית המשפט לבקשת ליטבק למתן צו להגבלת שימוש בנכסים נגד קייזמן, לרבות נכסיו בחו”ל. השופטת ערקובי כתבה כי “בהינתן כי קייזמן עזב לכאורה את הארץ ובהינתן שעל פי המפורט בבקשה עזיבתו את הארץ היתה לאור הסתבכות כלכלית… ניתן צו מרווה כמבוקש לרבות ביחס לנכסי קייזמן בחו”ל האוסר עליו ומורה לו להימנע ממימוש כל נכס שבבעלותו ו/או כל זכות שיש לו באיזה נכס בארץ ובחו”ל”.

 


לאחרונה דווח כי קייזמן ורעייתו הדוגמנית אסתי גינזבורג עזבו עם ילדיהם את הארץ ללוס אנג’לס. במסגרת התצהיר שתומך בבקשה להטיל עיקול על נכסי קייזמן טען ליטבק כי “בניגוד להצהרותיו בדבר ‘חוסר יכולת’, התברר לי שקייזמן ומשפחתו מתגוררים באחוזת פאר בהוליווד שאינה מביישת את האלפיון העליון ההוליוודי, ולמיטב ידיעתי, עם הגעתם ללוס אנג’לס החלו מיידית להעסיק מטפלות ולהתנייד בג’יפ יוקרתי”. ליטבק צירף כנספח תמונות מאתר החברה בעלת הנכס שבו לטענתו מתגורר קייזמן. מהאתר עולה כי מדובר באחוזה של כ־420 מ”ר עם 6 חדרי רחצה ו־5 חדרים. נגד קייזמן הוגשו במאי שלוש תביעות על ידי משקיעים וביוני הוגשו כבר שתי תביעות.

 

מקייזמן נמסר בתגובה: “מדובר במסע הכפשות. טרם קיבלנו לידינו את כתבה התביעה. ככל שתביעה זו אכן הוגשה נמסור את תגובתנו בבית המשפט”
קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor