ומי לא הגיעה? ענבל אור לא נכחה בדיון סביב אישור שכר הדירה על חשבון הנושים

ijump_728x90


ומי לא הגיעה? ענבל אור לא הגיעה היום (א’) לדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעניין אישור שכר הדירה שהיא מקבלת על חשבון הנושים שלה. זאת
לאחר שביום חמישי הגיבה ואמרה שתשמח ש”כולם יגיעו לדיון”.

 

 

קראו עוד בכלכליסט:

 

מי שכן הגיעו היו הנאמן לנכסיה, עו”ד איתן ארז, שמתנגד לממן לה מקופת הנושים את שכר הדירה. כמו כן הגיעו בא כוחו, עו”ד יואב בן פורת, נציג הכנ”ר, עו”ד אילון בריל, נציגי הרוכשים, יוצרת הסרט על אור,נילי טל, ועוד. אור מסרה בתגובה לשאלת כלכליסט מדוע לא הגיעה לדיון: “היום אקיים מסיבת עיתונאים כפי שהבטחתי ואמסור את תגובתי. יש לי הרבה מה לומר”

 


עו”ד ארז אמר לבית משפט במהלך הדיון ביחס לאור כי “היא נוהגת כלפיי באיומים. לא מגיע לה שום פרס. היא לא עובדת. לא מגיעה לבית משפט”.

 

 


ענבל אור צילום: מוטי קמחי

 

נציג הכנ”ר, עו”ד אילון בריל אמר שאור אמרה לו “שאין לה נושים. היא לא מכירה בהם. אנחנו חושבים שיש לבטל את הליכי פשיטת הרגל שלה. החייבת לא עובדת. לא ראינו שהסתירה נכסים”.

 

עו”ד ארז הוסיף כי לאור יש אחות אמידה מאוד והיא יכולה לגור אצלה.

 

כלכליסט חשף ביום חמישי כי ענבל אור, מי שזכתה לכינוי מלכת קבוצות הרכישה, מקבלת דמי שכירות מקופת פשיטת הרגל על חשבון הנושים . הסכום בשלב זה עומד על כ-5,500 שקל בחודש. הכספים משולמים מקופת פשיטת הרגל ,למרות התנגדות הנאמן לנכסיה, עו”ד איתן ארז המיוצג על ידי עו”ד יואב בן פורת. עד כה שולם מקופת הנשייה סכום כולל של כ-125 אלף שקל בעבור דמי שכירות לאור לאורך כשנתיים וחצי.

 

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, התיר בשבוע שעבר לקיים דיון פומבי בנושא היום במהלכו יוכרע האם דמי השכירות ימשיכו להיות משולמים לאור על מנת לאפשר לה מגורים בכבוד. 

 


עו”ד איתן ארז צילום: שאול גולן

 

“איפה החייבת”?

 

בדיון החןפ אמר נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין: “איפה החייבת”?. לנשיא נאמר שאור ביקשה למשוך את הבקשה להמשך תשלום שכר הדירה והיא תגיש בקשה חדשה ישירות לבית משפט מטעמה. המשמעות היא שאור לא תקבל שכר דירה למגוריה עד שלא תוגש בקשה חדשה ועד שזו לא תאושר. חוזה השכירות לו היא מחויבת יסתיים בסוף יוני.

 

עו”ד ארז ביקש לחייב אותה בהוצאות מאחר שהגיעו לבית משפט אנשים רבים. “מדובר בזלזול בבית משפט”, אמר ארז, “אני צריך לחלק 50 מיליון שקל לרוכשים. 200 משפחות מחכות ולה לא אכפת. היא אמרה שתערער לעליון ובסוף לא ערערה”.

 

השופט אורנשטיין: “מילא הזמן שלי, אבל אנשים באו לפה סתם”.

 

עו”ד גיורא רובננקו, בא כוח 50 נושים, ביקש למנות לענבל אור אפוטרופוס לאור התנהלותה הלא סדירה. עו”ד אמיר פלמר, בא כוח רוכשים אחרים ציין כי “מדובר בחייבת שאין לה מה להפסיד. היא גורמת הוצאות רבות בזלזול”.

 

אורנשטיין:  “אני לא זוכר דבר כזה שקופת הנושים משלמת לחייב. אני לא זוכר כזה תיק. היא לא מגיעה לבית משפט”.

 

נציג מטעם אור אמר בבית המשפט: “המשמעות שענבל אור תחזור לרחוב”.

 

“נעשה לי עינוי דין”

 

ענבל אור (43) נחשבה במשך שנים למלכת קבוצות הרכישה בישראל והחזיקה בחברת אור סיטי נדל”ן. היא הצטיירה כסיפור של הצלחה מסחררת ובמקביל הפכה לסלבריטאית והרבתה להופיע בתקשורת. בשנת 2016 הקבוצה שלה נקלעה להליכי חדלות פירעון ולבסוף פורקה. גם אור עצמה נכנסה אישית להליך פשיטת רגל ומונה לנכסיה נאמן. במקביל למישור האזרחי שם התנהלו ומתנהלים הליכי חדלות פירעון מול נשיא בית משפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין נחקרה משנת 2016 לאחר קריסת הקבוצה, על ידי משטרת ישראל ורשות המסים.

 

בספטמבר 2019 פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה נגדה כתב אישום לביהמ”ש השלום בתל אביב. אור כופרת באישומים נגדה.

 

לאחרונה הגיבה אור לכתב האישום שהוגש נגדה בעמוד הפייסבוק שלה וטענה כי “המאבק שלי נמשך שלוש שנים וחצי. נעשה לי עינוי דין. הפרקליטות מודעת כי נעשה כלפי הונאה . אני מאמינה שבמסגרת הדיונים בבית משפט האמת סוף כול סוף תצא לאור ויהיה סוף לעינוי הדין הזה שנמשך יום יום . אני פניתי בשנים האחרונות לכול מערכת החוק. גיליתי שאין מערכת. הכול מושחת. יש פה מאפיה. נעשה לי עוקץ. אני הקורבן בפרשה”.

 קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor