50 חברות הדיסטרפשן המובילות בעולם

ijump_728x90


אתר CNBC
מדרג זו השנה השמינית חברות פרטיות פורצות דרך שהשפיעו בתחומן במהירות על התחרות והעסקים. לפי האתר, החברות המדורגות יסיימו את משבר הקורונה עם פלטפורמות טכנולוגיות שישלטו בשוק. “החברות ברשימה עומדות במרכזו של עולם שמשתנה בדרכים שבעבר לא היה ניתן להעלות על הדעת, הופכות רעיונות בתחומי אבטחת סייבר, חינוך, משלוחים, פינטק וחקלאות לגל חדש של עסקים בשווי מיליארד דולר”, נכתב.

קראו עוד בכלכליסט:

 

36 מבין 50 החברות ברשימה כבר הגיעו לשווי של מיליארד דולר ויותר, וחשוב מכך, 37 מהחברות העסיקו עובדים חדשים מאז פרוץ הקורונה, כש-19 מתוכן אפילו השיקו מוצרים חדשים כדי לעמוד בביקוש החדש כתוצאה מהמצב.  במקום הראשון מדורגת סטרייפ (Stripe), המציעה פלטפורמת תשלומים דיגיטלית. החברה טיפסה מהמקום ה-13 בו דורגה בשנה שעברה, והשווי שלה מוערך ב-36 מיליארד דולר. אחריה מדורגת Coupang המוגדרת כאמזון של דרום קוריאה וסטארט-אפ הטכנולוגיה החקלאית Indigo Agriculture.

 

אל הרשימה העפילו חמש חברות ישראליות. מביניהן חברת Neteera Technologies, שדורגה במקום ה-9.  החברה הישראלית בת החמש פיתחה טכנולוגיה החשה בתנועות זעירות על פני העור כדי לפקח על סימנים חיוניים אנושיים ומדדים גופניים כמו לחץ, עייפות וכאבים, כמו גם תסמינים של נגיף הקורונה.

 

חברת האינשורטק הישראלית למונייד, שרק לאחרונה
גישה תשקיף להנפקה בבורסה של ניו יורק דורגה במקום ה-17. החברה נוסדה על ידי שני ותיקי תעשיית ההייטק המקומית, דניאל שרייבר ושי וינינגר ובין משקיעיה: סופטבנק, קרן סקויה, ג’נרל קטליסט, אלף, גוגל ונצ’רס, Thrive Capital (ששייכת לג’וש קושנר, מבעלי חברות הביטוח הדיגיטליות הגדולות בארה”ב ואחיו של ג’ראד קושנר), חברת הביטוח אליאנץ ו-OurCrowd.  


מימין: שי וינינגר ודניאל שרייבר מייסדי Lemonade צילום: BEN KELMER

 

במקום ה-19 דורגה החברה הישראלית Healthy.io. החברה, שהוקמה, ב-2013, פיתחה ערכות ביתיות לבדיקת שתן שמסוגלות לבדוק מספר פרמטרים, כולל מגוון זיהומים, מחלות כרוניות וסיבוכי הריון. הבדיקה מתבצעת באמצעות מצלמת הסמארטפון של המשתמש, שסורקת את המקלון שמספקת החברה ואפליקציה ייעודית מבוססת ראיית מכונה מנתחת את תוצאות הסריקה ומספקת תוצאות מיידיות.
יונתן אדירי מייסד ומנכ”ל healthy.io צילום: עמית שעל

 

SentinelOne, שפיתחה טכנולוגיית אבטחה שמשלבת יכולות זיהוי ועצירת איומים עם ניהול תגובה ומתמחה באבטחת יחידות קצה ברש, הגיעה למקום ה-31. החברה הוקמה בידי וינגרטן ואלמוג כהן ב-2013.


עובדי חברת SentinelOne

 

החברה הישראלית שסוגרת הרשימה היא K Health שהגיעה למקום ה-35 המכובד. אלון בלוך, יזם ותיק בתעשיית ההייטק הישראלית וממייסדי Wix ו-Vroom, הקים את K Health הקים ביחד עם רן שאול וישראל רוט. אדם סינגולדה, מייסד ומנכ”ל טאבולה, השקיע בחברה מכספו הפרטי ואף יושב בדירקטוריון. מדובר במיזם חשוב מאוד עבורו; K Health הינה החברה הראשונה מחוץ לטאבולה בה מעורב סינגולדה מזה עשור.

 


אלון בלוך מייסד K-Health

 

 

הדירוג לפי אתר CNBC

 

1. Stripe

 

2. Coupang

 

3. Indigo Agriculture

 

4. Coursera

 

5. Klarna

 

6. Tempus

 

7. Zipline

 

8.  SoFi

 

9. Neteera Technologies

 

10. Gojek

 

11. WeLab

 

12. DoorDash

 

13. Heal

 

14. Movandi

 

15. Better.com

 

16. Grab

 

17. Lemonade

 

18. Root Insurance

 

19. Healthy.io

 

20. GoodRx

 

21. Eat JUST

 

22. goPuff

 

23. Affirm

 

24. Kabbage

 

25. Chime

 

26. Dave

 

27. Trulioo

 

28. Ripple

 

29. Tala

 

30. Didi Chuxing

 

31. SentinelOne

 

32. Butterfly Network

 

33. Marqeta

 

34. Apeel

 

35. K Health

 

36. Databricks

 

37. C3.ai

 

38. Attabotics

 

39. CLEAR

 

40. Snowflake

 

41. Airbnb

 

42. Duolingo

 

43. Lanza Tech

 

44. Ginkgo Bioworks

 

45. Guild Education

 

46. Robinhood

 

47. Convoy

 

48. Beautycounter

 

49. Impossible Foods

 

50. UiPath

 

 

 

 

 

 

 

 קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor