אמזון ממשיכה לשתף פעולה עם סוכנויות משטרה בארה”ב

ijump_728x90רק בשבוע שעבר הכריזה אמזון קבל עם ועדה על הסתלקותה משוק זיהוי הפנים לסוכנויות אכיפת החוק בארה”ב. ואולם החברה חשפה בעקיפין וכנראה שלא במתכוון מהלכים שלא מתיישבים היטב עם הכרזתה הפומבית זו. על פי דיווח של אתר פרוטוקול לפני ימים אחדים, Ring, חברת הבת של אמזון שמייצרת פעמונים חכמים פרסמה
באתר שלה שהתווספו לתלקיט שיתופי הפעולה שלה 29 סוכנויות משטרה חדשות בארה”ב בימים שלאחר רצח ג’ורג’ פלויד.  

קראו עוד בכלכליסט:

 

המהלך מהווה סוג של סטירת לחי לתנועת המחאה שאמזון כל כך מנסה להיות תומכת שלה. ג’ף בזוס לא הפסיק להצהיר בכל הזדמנות שהוא (ואמזון כמובן) מתנגד בצורה הנחרצת ביותר לביטויי הגזענות והאפליה בארה”ב. אך כעת זה מתברר יותר כסוג של מס שפתיים או מהלך יחצ”ני מובהק. חשוב להבין שרינג אינה חברה תמימה שמספקת שירות פעמון חכם ותו לא. החברה כבר הותקפה בעבר על כך שהפעמונים שלה גם מקליטים את כל מה שהמצלמה שמוטמעת בהם מצלמת.

 


פעמון דיגיטלי לדלת של רינג ואמזון צילום: Ring

 

יתרה מכך, החברה הקימה רשת חברתית פנימית בשם Neighbors שדרכה הלקוחות ומשתמשי הפעמונים יכולים לשתף סרטונים שצולמו דרכם עם סוכנויות אכיפת חוק באיזורם. במקביל החברה מציעה את הגישה לפלטפורמה שלה לאותן משטרות בחינם מתוך הנחה שאלה יעודדו תושבים להתקין את הפעמונים בתירוץ לעידוד השמירה על הסדר בשכונות והפרברים. אבל דיווחים אחרים הראו שהמערכות של רינג אינן חפות מאותן רעות חולות שפוגמות ביעילות של שאר פלטפורמות הזיהוי פנים, כולל Rekognition, של אמזון עצמה.
ג’ף בזוס, מנכ”ל אמזון צילום: בלומברג

 

גם השכנים שעושים שימוש ברינג נוטים לדווח יותר אירועים בהם מופיעים דמויות בעלות צבע עור שונה. גזענות מובנית טבעית שבארה”ב מנסים בדיוק לגדוע מהשורש דרך תנועת המחאה הנוכחית. זאת בנוסף לתהליכי הג’נטריפיקציה – זאת אומרת כניסה של אוכלוסיה חזקה לאיזורים שבעבר נחשבו כקשות יום – האוכלוסיה החזקה הלבנה והעשירה רוכשת נדל”ן בזול ודוחקת את האוכלוסיה החלשה שברובה שחורה או היספנית החוצה. כמובן שבין השלב של הכניסה לשכונות האלה של היפסטרים בורגנים לבנים לבין השתלטותם המוחלטת ישנו שלב של חיים מקבילים ושם בדיוק פעמוני רינג נכנסים כאמצעי אבטחה “יעיל” יותר עבורם.

 

ואם מחפשים עוד הוכחה לכך שאמזון אינה מוותרת בקלות על יכולות זיהוי הפנים, מספיק להתייחס לפטנט חדש שהגישה החברה עבור מערכת זיהוי פנים לעובדי המחסנים הלוגיסטיים שלה. עובדים אלה הם ברובם מאוכלוסיות חלשות יותר. זאת אומרת לרוב שחורות או לטיניות. למשל, בדיוק כמו מוביל המחאה של עובדיה שפוטר לפני מספר שבועות, לאחר שדרש מאמזון לעמוד בתנאי ההגנה על בריאות העובדים בתקופת הסגר של משבר הקורונה. עד כה ובניגוד לאמזון,
רינג נמנעה מהצהרות פומביות בנוגע לתנועת המחאה, ועל זה ניתן לומר שהם כנראה יודעים למה.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor