הלכה לעולמה אשת ההייטק ד”ר אורית מוסינזון

ijump_728x90אשת ההייטק הישראלית ד”ר אורית מוסינזון הלכה לעולמה ביום שבת אחרי מאבק ממושך במחלת הסרטן. מוסינזון שהיתה ד”ר למנהל עסקים, יזמת ופעילה בתעשייה המקומית הובאה למנוחות אמש יום א’ בבנימינה.

קראו עוד בכלכליסט:

 

מוסינזון נחשבת לאחד ממייסדי חברת וויקס (Wix) כאשר היא ובעלה לשעבר אבישי אבהרמי, מנכ”ל ואחד ממייסדי וויקס, חשבו על החברה במטבח בביתם. אורית עמדה גם מאחורי חברת GetYou שבה השקיעו בין היתר אבישי אברהמי וקרן RDseed של נמרוד מאי.  בשיחה עם כלכליסט מספר עליה אבישי: “כל עשר דקות אני מקבל הודעה מאנשים שהיא עזרה להם בחיים . כל חייה היא רק התנדבה, לאחרונה בהוספיס של תל השומר. חלק גדול מחייה עסק בלתת”. 

 

“תעשיית ההייטק חייבת לה חוב עצום”, אמר, “היא עזרה בכל שלב בהקמה של וויקס, והרבה חברות בתעשייה שחייבות לה את קיומה. היא היתה אדם מאוד מיוחד.גם כאשת מקצוע וגם כשאישה שתמכה בי לאורך כל הדרך”.

 

“עד לפני 4 חודשים היא היתה בטוחה שתנצח את הסרטן. ישבתי איתה ביום שישי, כשהיא כבר ידעה שהיא הולכת למות והיא רק דאגה שהכל יהיה בסדר לכל מי שנמצא בסביבתה”, הוסיף, “אחד המנכ”לים סיפר לי שהיא הוסיפה את הצבעוניות לחיים של החברה. היא תמיד דאגה  לשמח את כולם מסביב ולהוסיף צבע. במקביל אורית היתה אשת שיווק מבריקה שפתחה את ישראל למשקיעים מהעולם והביאה לכאן הרבה משקיעים”.

 

“תמיד היה לה זמן לכולם, ליזמים, ובעיקר ליזמות הצעירות”

 

שרון ארד מקרן הון הסיכון פיטנגו, שהיתה חברתה של אורית, סיפרה עליה: “פגשתי את אורית בשנת 2011 וכמו רבים אחרים, נשביתי בשניות בקסם החיוך הכובש והאנרגיות הבלתי נגמרות שלה. היא תמיד היתה מוקפת אנשים, תמיד היה לה זמן לכולם, בייחוד ליזמים צעירים ועוד יותר ליזמות צעירות. היתה טבועה בה שליחות של עזרה לזולת. היא שפעה חכמה ועצות זהב, אותן חילקה לכל דורש בצורה הכי נטולת אינטרסים שאפשר. מעולם לא פרסמה שום דבר בנושא, ועדיין, כולם ידעו זאת. היא תמיד רצתה שלכולם יהיה טוב, שכולם יצליחו, שיהיו מאושרים, ולא פעם תהיתי איך ב-24 שעות של יזמת ומשקיעה עסוקה ומצליחה יש כל כך הרבה זמן להקדיש לאחרים”.

 


אשת ההייטק אורית מוסינזון ז״ל צילום: רועי בר

 

“בארבע וחצי השנים שהתרחקה ממרכז העשיה כדי להשיב מלחמה לסרטן הארור”, הוסיפה, “גדל פה דור של של יזמות ויזמים שלא הכיר אותה, לא יודעים איזה עמוד תווך היתה בתעשיה, וכמה היתה יכולה להיות כזאת גם עבורן ועבורם, לו רק היתה נוכחת. ועבורנו, החבורה מהתעשיה שגיבשה סביבה שהפכה לחברות בלב ובנפש היא לעולם תשאר עמוד התווך. אורית היתה האישה עם תעצומות הנפש הכי אדירות שפגשתי אי פעם. אני מבטיחה לעצמי להמשיך ללמוד ממנה, לנצור את כל העצות הטובות, ולזכור אותה עם החיוך הממיס, ויודעת שכך יזכרו אותה כולם”.

 

“תמיד הפיצה אהבת חינם”

 

ירון אורנשטיין יזם בתעשיית ההייטק המקומית שיתף את כלכליסט: “את אורית הכרתי ב-2006 בהקשר לפעילות הבלוג וכנס הסטארטאפים שאירגנתי TWS (שלימים הפך ל- Geektime Conference). היא הייתה תמיד זוהרת, בולטת, מחייכת וללא פילטרים – לא הטיפוס ההייטקיסטי המצוי. מי שידע להכיל את הצבעוניות הייחודית שלה, גילה במהרה, כי מאחורי כל זה עומדת נשמה יזמית, חכמה, אשת עסקים חריפה שאהבה לתת עצה טובה לעזור ולחבר לרשת הקשרים האין סופית שלה”

 

“כשהקמתי את הסטארט-אפ שלי, אורית מיד הציעה חיבור לשותף הבכיר של אחת הקרנות המובילות באירופה שבדיוק ביקר בארץ – ‘ירון, אני מכירה אותך, הוא יעוף על זה, אני מבטיחה לך!’, אמרה לי, למחרת כבר נפגשנו במלון שלו ואכן, במקום אמר שמעוניין להשקיע. בימים הקשים, לקראת סוף חייו של הסטארט-אפ, היא הרגיעה אותי ושלפה את השפן האחרון מהכובע כשחיברה אותי לחבר שסייעו במכירתו של הסטארט-אפ”.

 

“אורית הפיצה אהבת חינם לכל עבר”, סיכם, “תמיד עם אוזן קשבת ואמפטיה כנה. הרבה יזמים וסטארטאפים חבים לה את הצלחתם. תמיד אזכור את אורית עם החיוך הורוד וטוב הלב המדבק”.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor