“לב לבייב ‘פיטר’ את בנו שלום כדי לחמוק מתשלום הוצאות משפחתנו”

ijump_728x90שלום לבייב, בנו של איש העסקים לב לבייב, בחר שיינקטו נגדו הליכי פשיטת רגל כחלק מ”תכנון אסטרטגי מוקדם” לשיפור עמדות בהליך הגירושים שלו. כך טוענת עו”ד אורלי לבייב, גרושתו של שלום לבייב, בתגובה שהגישה ביום חמישי לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד. תגובתה נמסרה במסגרת הליך שבו מבקש הנאמן על נכסיו של שלום לבייב למכור את הווילה בסביון
שבה היא, בעלה לשעבר ואביו מחזיקים כל אחד בשליש מהזכויות.

 

קראו עוד בכלכליסט:


אורלי לבייב. “אסרו עלי לכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ”

 

 

לטענת אורלי לבייב בתצהיר שצירפה לתגובה, האב ובנו יצרו מצג שלפיו שלום לבייב “פוטר” מחברת היהלומים LLD שבבעלות לב לבייב, על מנת שלא יישא בהוצאות המחיה שלה ושל הילדים, שנאמדו בכ־150 אלף שקל בחודש.

 

שלום לבייב הוכרז כפושט רגל ביולי 2019. הנאמן בהליך, עו”ד ערן קאופמן, מבקש למכור את הווילה שבבעלות המשותפת על מנת לפרוע חוב של 700 אלף שקל של שלום לבייב לבנק לאומי. אורלי לבייב מסכימה למכירת הווילה, אך בשלושה תנאים מרכזיים: המחיר לא יהיה נמוך מ־12 מיליון שקל, ימצא קונה תוך שישה חודשים, ועורך דינה, אביתר קנולר, ימונה ככונס נכסים למימוש הנכס.

 


 

אלא שהתגובה הטכנית לכאורה שהגישה אורלי לבייב טומנת בחובה טענות קשות בנוגע לאלימות קשה כלפיה מצד בעלה לשעבר שלום לבייב. “במרוצת 17 וחצי שנות נישואינו חוויתי, באופן מתמיד, ברמה יומיומית, ובמלוא עוזה, אלימות פיזית, מילולית, נפשית ומינית”, כותבת לבייב בתצהיר חושפני שצורף לתגובה לבית המשפט.

 

“לאחר היכרות קצרה בת חודשיים, ביקש שלום לבייב את ידי, ובתוך זמן קצר (בראשית שנת 2000) נישאנו”, היא מספרת. “כבר לאחר חתונתנו חרב עולמי עלי. נתחוור לי כי קשרתי את גורלי עם אדם אשר לימים יהפוך את חיי ללא פחות מגיהנום”, כותבת לבייב, ופורשת בפני בית המשפט את “שנות הזוועה” לטענתה לצדו של בעלה.

 

“בשנים שבהן סבלתי מאלימות מצד החייב (שלום לבייב), אלימות מתמדת על כל גווניה, נכבלו ידיי. משפחתו של החייב, ובפרט אביו מר לב לבייב, אסרה עלי ‘לכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ’, לדווח על אלימותו הבלתי נתפסת של החייב, ולמעשה כפתה עלי את אלימותו.

 

“לב לבייב והחייב (שלום) התרו בי שלא לדווח על אלימותו בכל שנות נישואינו”, כותבת לבייב. “לב לבייב הבטיח לסייע למגר את האלימות ואף לשלוח את בנו לטיפול… הבטחות אלו התגלו כולן כהבטחות שווא.

 

“שנות הזוועה הרבות שחוויתי מהתעללותו של החייב נגדעו לאחר 17 וחצי שנות נישואין, ולאחר אירוע אלימות נוסף שביצע… לאחר שהמשטרה הגיעה לביתנו ועצרה את החייב, ניתן כנגדו צו הרחקה”.

 

לטענת אורלי לבייב, “עוד בטרם ארע אירוע האלימות האחרון, לאחר שכבר הוגשה תלונה ראשונה במשטרה, החל החייב את מסעו לחירוב עולמי, גם מבחינה כלכלית… כך הודיע החייב ברחל בתך הקטנה, כי יעשה כל שביכולתו על מנת לפגוע בי כלכלית. למעשה, החייב הבהיר לי, כי ‘גרושתו של איל ההון תמצא עצמה ברחוב עם תחתונים’ כלשונו”.

 


 

אורלי לבייב טוענת כעת כי כניסתו של שלום לבייב להליך פשיטת רגל ב־2018 היתה במטרה להפעיל עליה לחץ כלכלי בסכסוך הגירושים. “מקורו של הליך זה”, נכתב בתצהיר, “אינו אלא דרכו של החייב להלום בי מהלומה נוספת ולמנוע ממני לקבל את זכויותיי. החייב אינו נושא, למן ניתוק התא המשפחתי, ולו בתשלום מינימלי עבור הוצאות מחיה”.

 


מימין: לב ושלום לבייב. “כל הפעולות שעשתה המשפחה נעשו כדין, לטובת העניין” צילומים: יוני טובלי, אוראל כהן

 

 

אורלי לבייב מוסיפה כי: “החייב, אשר הנו ללא ספק סולבנטי, אמנם מצוי בהליך לבקשת נושה (בנק לאומי – ת”ג), אולם בגין חוב בסך של כ־700 אלף שקל, כאשר מנגד מחזיק בידיו נכסים בשווי העולה לאין שיעור על חובותיו. כניסתו של החייב להליך היתה מתוכננת, ואין מקורה בחדלות פירעון”. היא מציינת לעניין הנכסים מול החובות, כי על הבית בסביון שנקנה ב־2015 שולם סכום של 10.5 מיליון שקל.

 

לבייב גם טוענת כי המסמך שעל פיו נרשמה הערת אזהרה על הווילה בסביון לטובת לב לבייב זויף. לטענתה, לאחר שחתמה על המסמך הוא שונה מבלי ידיעתה, והערת האזהרה שנרשמה אינה משקפת את הסכמתה המקורית.

 


 

מדוברת קבוצת לבייב נמסר כי: “אין בכוונת המשפחה להתייחס לעניינים שחל לגביהם צנעת הפרט, או לטענות חסרות השחר שרקמו הגברת אורלי לבייב או מי מטעמה, אשר בינן לבין המציאות אין דבר או חצי דבר. כל הפעולות שנעשו על ידי המשפחה או מי מטעמה נעשו כדין, לטובת העניין. באשר לטענות השקריות לזיוף כתב התחייבות יצוין כי בימים אלו ממש שוקלים עורכי דין מטעם המשפחה הגשת תביעה נגד אורלי לבייב בגין הוצאת לשון הרע.

 

“פנייתה של הגב’ אורלי לבייב או מי מטעמה לתקשורת, חדשות לבקרים, כמו גם תוכנה של פנייה זו, מלמדת כי היא מעדיפה לעשות שימוש ציני בתקשורת, לרבות תוך פגיעה בזכות לפרטיות של ילדיה, מתוך מחשבה, חסרת בסיס, שיש בכך כדי לקדם את ענייניה שלה.

 

“גם מתגובתה של הגב’ אורלי לבייב לבית המשפט עולה כי היא מעדיפה את ענייניה על פני עניין ילדיה. תוך שהיא מעדיפה למכור נכס, המיועד במסגרת כתב התחייבות אותו הסתירה מבית המשפט, עבור ילדיה, לצורך כיסוי חובותיה הפרטיים. המשפחה סמוכה ובטוחה כי בית המשפט שידון בעניין יבחן את הדברים ויפעל להגנה על רכושם של ילדי בני הזוג”.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor