בכירי אלבר, בהם היו”ר אלי אלעזרא, יועמדו לדין בפרשת היבוא המקביל

ijump_728x90


בכירי אלבר יועמדו לדין בכפוף לשימוע בפרשת היבוא המקביל.  פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה לחברת אלבר ציי רכב, לבעלים ויו”ר דירקטוריון החברה – אלי אלעזרא ולשורת בכירים בחברה כי נשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע. בין הבכירים, ינון עמית – ששימש מנכ”ל החברה עד לראשית שנת 2015, אורן אלעזרא מנכ”ל החברה הנוכחי, אירית פרנקו – מי שהיתה סמנכ”לית הכספים, ורעות בנודיס – מנהלת הרכש.

 

קראו עוד בכלכליסט:

הם חשודים, כל אחד בהתאם לחלקו, בקבלת היתרי יבוא מקביל ורישיונות יבוא במרמה ממשרד התחבורה, זיוף הסכמים עם סוכני הפצת רכב בחו”ל, עבירות הברחה של כלי רכב בניגוד לפקודת המכס, עבירות על חוק מע”מ וחוק מס קנייה, עבירות רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות הלבנת הון.  

 

לכתב החשדות המלא לחצו כאן

 

בנוסף נמסר לחברת חיים לוי טרייד אין, חברת גלובל אוטומקס בע”מ ובעלי ומנהלי חברות אלה – דניאל לוי וחיים לוי כי נשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע.

 

עוד נמסר לעורכי הדין ירון גולדמן וגיל איזנברג, שייצגו את ינון עמית כי נשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע באשמת הדחה בחקירה, שיבוש מהלכי משפט וקשירת קשר לביצוע עבירות.

 

 הם חשודים, כל אחד בהתאם לחלקו, בקבלת היתרי ייבוא מקביל ורישיונות יבוא במרמה ממשרד התחבורה, זיוף הסכמים עם סוכני הפצת רכב בחו”ל, עבירות הברחה של כלי רכב בניגוד לפקודת המכס, עבירות על חוק מע”מ וחוק מס קנייה, עבירות רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות הלבנת הון.

   

אורן אלעזרא צילום: אבשלום שושוני

 

כתבי החשדות מגוללים תוכנית עבריינית רחבת היקף וחוצת גבולות שרקמו והוציאו לפועל המעורבים במסגרתה בוצעו עבירות, כל חשוד בהתאם לחלקו, של קבלת היתרי יבוא מקביל ורישיונות יבוא במרמה ממשרד התחבורה, זיוף הסכמים עם סוכני הפצת רכב בחו”ל, עבירות הברחה של כלי רכב בניגוד לפקודת המכס, עבירות על חוק מע”מ וחוק מס קנייה, עבירות רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות הלבנת הון.

 

 

בעל השליטה באלבר, אלי אלעזרא צילום: אוראל כהן

לפני כחמש שנים נחשף בכלכליסט לראשונה,
כי רשות המסים מנהלת חקירה נגד חברת הליסינג וההשכרה אלבר ונגד המנכ”ל לשעבר ינון עמית.

 

בשנת 2014 החלה אלבר, אז תחת ניהולו של עמית, ביבוא של רכבים ביבוא מקביל מתוצרת טויוטה והונדה. הרכבים נרכשו בארה”ב.

 


מנכ”ל אלבר לשעבר, ינון עמית צילום: עמית שעל

 

בשנת 2015 הודיעה רשות המסים כי היא מנהלת חקירה בעיניינה של אלבר בחשד כי יבוא המכוניות לישראל בוצע תוך הנמכה של מחירי חשבוניות ותוך שימוש במסמכים כוזבים.

 

לפי פרסומים של רשות המסים משנת 2018 – הרשות חושדת כי היקף הפעילות שעליה לא שולם מס כראוי היה כ-280 מיליון שקל – סכום המייצג יבוא של כ-1,850 מכוניות.

 

יצוין כי זמן קצר טרם הודעתה של רשות המסים פרש עמית מאלבר והקים סוכנות ליבוא מקביל של רכבים – “אוטו מקס”, הנחשבת כיום לאחת הגדולות בישראל. הסוכנות, אשר עובדת עם מספר זכיינים ברחבי הארץ מייבאת ביבוא מקביל רכבים מתוצרת ג’יפ, פולקסווגן וטויוטה.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor