רשת וול סטריט ללימודי אנגלית הגישה בקשה להסדר עם נושיה

ijump_728x90


רשת וול סטריט, הרשת ללימודי אנגלית המעסיקה כ-224 עובדים הגישה היום לבית משפט מחוזי מרכז בקשה דחופה להורות על כינוס אסיפת נושים לחברה וכן הצעה מפורטת לתוכנית לשיקום כלכלי אשר מתאימה לעולם העסקי שלאחר משבר הקורונה. החברה שצברה חובות כוללים של כ-11 מיליון שקל ביקשה גם עיכוב הליכים כנגדה.

 

קבלת התוכנית תאפשר לחברה לפרוע לטענתה שיעור צפוי של כ-100% מנשייתה, בתקופה של 48 החודשים הקרובים וכן להמשיך להעניק שירות רציף ללקוחותיה תוך שימוש בפלטפורמה חדשה שפותחה על ידי החברה המזכה (וול סטריט העולמית).

 

התוכנית החדשה שתוצע לתלמידים תאפשר למידה מרחוק ע”י שימוש בכלים דיגיטליים, אותם החלה לפתח וול סטריט העולמית לפני שלוש שנים, ושפיתוחם הושלם בפועל במרץ 2020.

 

 


רשת וול סטריט צילום: Facebook / wall street english

 

הכיתה הדיגיטלית מאפשרת להעביר תכנים, שבעבר הועברו באופן פרונטלי בכיתות פיזיות, באמצעות לימודים מרחוק (בהשתתפות מורה מצוות המורים הקיים ובזמן אמת) ולהעביר שיעורים אינטראקטיביים באמצעות מערכות המולטימדיה של החברה. לטענת החברה ,התוכנית החדשה תאפשר גמישות רבה יותר בכל הנוגע לתיאום השיעור – לתלמיד ולחברה (שעה שתלמידים מאזורים שונים בארץ יכולים להשתתף בו, להביל משיעורים פרונטליים שהוגבלו לתלמידים באותה רמה מאותו סניף בלבד) וכדומה.

 

המהלך כולו דורש ארגון מחדש של פעילות החברה. במסגרת המהלך תסגור וול סטריט את 11 סניפיה – אשר מכבידים על הוצאות החברה ואינם מתאימים לפעילות העסקית בעידן החדש ותיאלץ גם לפטר כ 200 מעובדיה, שרובם המוחלט הוצאו לחל”ת עם תחילת משבר הקורונה. יחד עם זאת, על פי התוכנית, עשרות עובדים ימשיכו לעבוד במסגרת החברה במתכונתה החדשה – מורים, אנשי מכירות, אנשי מטה, יועצים פדגוגים וכדומה.

 

עם פרוץ משבר הקורונה הציעה החברה את פלטפורמת הכיתה הדיגיטלית בנוסף לכל שאר השירותים שהיו זמינים טרום המשבר למשך חודש נוסף ללא עלות לתלמיד. ההיענות למעבר הייתה לטענת החברה גבוהה.

 

החברה טוענת כי קבלת הצעת ההסדר תאפשר לחברה להמשיך להתנהל כעסק חי, למקסם את שיעורי ההחזר לנושיה, לשמר את צבר הלקוחות והמנויים, תוך שהיא מוסיפה ומספקת קורסים ללימודי אנגלית. זאת, לצד חידוש מנויים ושיווק מנויים חדשים, ותוך שימור מקומות העבודה של עשרות מעובדיה – יודגש כי התוכנית זכתה לתמיכה מצד וול סטריט העולמית.

 


עמנואל קוזינץ צילום: עמית שעל

 

בשורה התחתונה החברה צופה כי יישום התוכנית תייצר עודפים פנויים שיהוו מקורות לביצועו של הסדר הנושים כך שהחברה תוכל לעמוד בכ-100% מהתחייבותה.. הבקשה הוגשה לבית משפט באמצעות עוה”ד אשר אנגלמן וסמיון קידר ממשרד גולדפרב זליגמן ושות’.

 

עמנואל קוזינץ, בעל השליטה ומנכ”ל וול סטריט ישראל: “משבר הקורונה אשר כפה עלינו לסגור את הסניפים, הסב לנו פגיעה כלכלית חמורה, שבעקבותיה נאלצנו לבקש הסדר נושים. אך בכל משבר יש גם הזדמנות: אם בקשתנו תתקבל, הרי שבתיאום עם הרשת העולמית, נוכל ליישם את התוכנית להשקת הכיתה הדיגיטלית, שכבר פיתחנו חודשים קודם, לשמור על פעילות החברה ולממש את התוכנית העסקית שלנו. אנו עומדים מאחורי החברה ומאחורי התוכנית לשיקום הכלכלי שהגשנו על מנת להמשיך ולספק את קורסי האנגלית הטובים ביותר לאלפי התלמידים”.

 

 קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor