מה אנחנו יודעים עד כה על אוזניות הפרימיום של אפל?

ijump_728x90רבות דובר על האוזניות הסודיות החדשות של אפל, שיהוו תשובה לאוזניות של Bose, סוני, AKG (סמסונג) או אפילו לאוזניות הסרפס היוקרתיות של מיקרוסופט. כעת, ממידע שהגיע לידי אתר 9to5Mac,
מסתבר שהן אכן עשויות להוות מוצר שובר שוק, לפחות ביכולות שלהן.

קראו עוד בכלכליסט:

 

האוזניות שיכונו ככל הנראה AirPods Studio, יכללו מספר תכונות שזו להן תהיה פעם ראשונה בזוג אוזניות קשת (Over Ear) אי פעם. הפיצ’ר המעניין ביותר הוא היכולת לזהות את תנוחת האוזניות, על הראש, על הצוואר או מונחות בצד. מדובר בתכונה שמופיעה כבר שנים רבות באוזניות כפתור (TWS) ומאפשרת לעצור את הזרמת הצליל אליהן אם אתם מסירים אותם מהאוזניים. אך באוזניות קשת זו תכונה חדשה לחלוטין.
עיצוב קונספט אוזניות OverEar של אפל AirPods Studio צילום: Routenote

 

היתרון של החיישנים לא מתמקד רק בעצירת הניגון. היכולת שלהן לזהות את התנוחה המדויקת, על האוזניים, על הצוואר או מונחות בצד, מאפשרת עוד מספר עדכונים. כך למשל כשהן מונחות על הצוואר, הנגינה רק תפסיק אך האוזניות ימשיכו לפעול. לעומת זאת כשתסירו אותן לגמרי מעליכם, הן ידעו גם לכבות את עצמן באופן עצמאי כדי לשמור על הסוללה.

 

חיישן נוסף ידע גם לזהות את האוזניים עצמן, כך שהאוזניות יוכלו להתאים את הנגינה בהתאם לכיוון החבישה שלהן. עד כה, כדי לקבל את הצליל המתאים על המשתמש היתה האחריות לחבוש את האוזניות בכיוון הנכון, אוזניה שמאלית לאוזן שמאל והימנית לאוזן ימין. אך לא עוד, האוזניות של אפל יוכלו לזהות אוטומטית את הכיוון ולהתאים את הצליל שבוקע מכל אוזניה בהתאם.

 

כמובן שכמו האיירפודס פרו הן יכללו מנגנון סניון רעשים (ANC) מובנה ותמיכה בשמע צלילים חיצוניים. שימושי מאוד למשל כשאתם הולכים ברחוב סואן וצריכים לשמוע את התנועה או כשאתם רוצים להיות זמינים לאחרים בזמן שאתם שומעים מוזיקה.

 

על פי הדיווח, באפל מכוונים לקהל מקצועי יותר, מכאן הכינוי Studio ששמור בדרך כלל לאוזניות מקצועיות לעבודת אולפן. ואולם חשוב לציין שאוזניות מעין אלה שונות באופיין מאוזניות לקהל הרחב. הצליל חייב להיות קרוב ככל שניתן למקור כך שאל תצפו לבסים עמוקים או תגבור של תדרים מסוימים כדי ל”תת בראש”. זו גם כנראה הדרך של אפל לבדל אותן מאוזניות ביטס, ששייכות גם הן לאפל.

 


עיצוב קונספט אוזניות OverEar של אפל AirPods Studio צילום: PhoneMantara

 

עוד תכונה מעניינת היא שילוב של אפליקציית אקוולייזר ייעודית עבורן שדרכה ניתן יהיה אפילו לערוך את עוצמת התדרים במדויק ולא רק להסתפק במצבים מובנים מראש על ידי היצרנית. סוכנות בלומברג דיווחה לאחרונה
שהתצורה שלהן תהיה מודולרית וניתן יהיה להתאים להן קשת פרימיום מצופה בעור או דמוי עור וקשת ספורטיבית מבוססת על בד נושם ואינו סופג זיעה ולהחליף ביניהן בדומה לרצועות האפל ווטש.

 

עד כה הרמז הרשמי היחיד לקיומן של האוזניות הופיע בגרסת המפתחים של iOS 14, גרסת מערכת ההפעלה הבאה של האייפון שצפויה להגיע רק בסתיו הקרוב. יכול מאוד להיות שאפל מכוונת להשקתן לקראת תקופת חגי סוף השנה הבאה. המחיר לעומת זאת לא ידוע, ועל פי דיווחים מסוימים צפוי להיות כ-350 דולר. עם זאת בהתחשב במחירי אוזניות קשת פרימיום, לא מדובר במחיר גבוה מאוד, ואף תחרותי בהתחשב בתכונות הייחודיות שהן צפויות להציע לחובבי הסאונד.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor