סייבריזן והעובד אותו תבעה חתמו על הסכם

ijump_728x90חברת סייבריזן ויוני שלמרדיין, העובד הבכיר אותו תבעה
הגיעו לפשרה. תחת הסכם הפשרה שלמרדיין התחייב לשמור על סודיות רחבה בכל הנוגע לסייבריזן וכמו כן התחייב במשך השישה חודשים הקרובים בהם הוא יעבוד בסנטינל וואן שלא לפנות ללקוחותיו בתקופת סייבריזן וכן לא לשדל מי מעובדי סייבריזן לעבור איתו.

קראו עוד בכלכליסט:

 

כזכור, סייבריזן תבעה
את יוני שלמרדיין, שהיה מנהל מוצר בכיר בחברה, וניסתה למנוע את המעבר שלו לחברה המתחרה סנטינל וואן. גם סייבריזן וגם סנטינל וואן הן חברות ישראליות עם כ-500 עובדים כל אחת וחלק גדול מהן בישראל. כחלק ממאמצי הבלימה של העובד תבעה אותו סייבריזן גם בארצות הברית, תביעה שיכלה לשים צל כבד על המשך העסקתו במדינה וככל הנראה היא שזרזה את סיום הפרשה.

 


את סייברזן ייצגו בהליך עו”ד רמי לנדא, ראש מחלקת דיני עבודה ועו”ד חדוות ינקו-וולמן ממשרד מיתר עורכי דין.

 


מימין: מנכ”ל סייבריזן, ליאור דיב, ומנכ”ל סנטינל וואן, תומר וינגרטן צילומים: אוראל כהן, ריוג׳י סוזוקי

 

במסגרת דיוני בית המשפט חשפה חברת סייבריזן שהיא שלחה את מחשבו של שלמרדיין לבדיקה ומהבדיקה עולה שהמחשב עבר ניקוי.”אתמול התקבלו ממצאי הבדיקה הראשוניים מהם עולה תמונה חמורה וברורה של ניסיון מכוון, זדוני ומתוכנן היטב לטשטש ולהעלים ראיות באמצעות מחיקה מוחלטת וקפדנית של כל החומר שנמצא על מחשבו הנייד של מר שלמדריין, והכל על מנת למנוע כל אפשרות של החברה להתחקות אחר מהות המידע הסודי שנטל מר שלמרדיין שלא כדין והיקפו”.

 

במהלך דיוני בית המשפט נחשף חששה הרב של חברת סייבריזן מחשיפה של פרוייקט חדשני וסודי על עובדת החברה מזה זמן רב. לדברי החברה הפרוייקט הוא כה סודי שעבדו עליו רק מעטים בחברה מתוך ידע שזה יפגע בהתקדמותו של הפרוייקט. בתצהיר שהגיש בכיר בסייבריזן צוין: “המצגת שהכין מר שלמרדיין לגבי הפיתוח המהפכני לא מותירה ספק לגבי חשיבותו לכל חברה המתחרה בחברה”. לדבריו של אותו בכיר “הפיתוח החדשני צפוי להניב לה יתרון משמעותי וחסר תקדים על פני מתחרותיה”. הפיתוח כה חשוב לחברה שהיא הגישה את המצגת המדוברת לבית המשפט בתוך מעטפה סגורה כדי להמחיש את חשיבותה.

 

סייבריזן (Cybereason) גייסה עד היום 400 מיליון דולר משורה של גופים ביניהם סופטבנק, לוקהיד מרטין, ספארק קפיטל ואחרים. את סייבריזן הקימו ב-2012 ליאור דיב, יונתן שטרים־עמית ויוסי נער והיא מעסיקה כ-500 עובדים בכל העולם.

 

סנטינל הוקמה בידי תומר וינגרטן ואלמוג כהן ב־2013, ופיתחה טכנולוגיה לזיהוי התנהגויות חשודות ברשתות ארגוניות באמצעות בינה מלאכותית.

החברה עובדת כיום עם כ־3,500 לקוחות ברחבי העולם ומעסיקה כ־500 עובדים במשרדיה בתל אביב, סן פרנסיסקו, אורגון, לונדון, סינגפור וטוקיו. עד כה גייסה סנטינל 430 מיליון דולר, לרבות סבב של 200 מיליון דולר לאחרונה מקרן אינסייט.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor