סייבריזן והעובד הבכיר לשעבר שערק למתחרה סנטינל וואן בדרך לפשרה

ijump_728x90התביעה של חברת סייבריזן (Cybereason) הישראלית נגד העובד הבכיר לשעבר ג’ונתן
ג’וזף שלמרדין נמצאת על סף פשרה. ממסמכים שהגישו עורכי הדין של החברה ושל העובד עולה ששני הצדדים מחפשים פשרה ולכן ביקשו מבית המשפט לקיים דיון בזמן הקרוב ועד אז הן ינסו לגבש פשרה: “ניהלנו מו”מ אך לא הגענו להסכמות באופן מלא. אנחנו מבקשים מבית הדין לקבוע מועד קרוב. במידה ונגיע להסכמה לפני כן, נגיש הודעה”.

 

סייבריזן תבעה את שלמרדין שהיה מנהל מוצר בכיר בחברה וניסתה למנוע את המעבר שלו לחברה המתחרה סנטינל וואן (SentinelOne). גם סייבריזן וגם סנטינל וואן הן חברות ישראליות עם כ-500 עובדים כל אחת וחלק גדול מהן בישראל.


 

על פי הפשרה המתגבשת, שלמרדין יתחייב לשמור על סודות החברה ולא יוכל לעבוד עם חברות שאיתן עבד בתקופת פעילותו בסייבריזן, במהלך עבודתו בסנטינל וואן.

 

בדיוני בית המשפט אמרו נציגיו של שלמרדין שהוא “מוכן להתחייב שלא לגלות סודות מסחריים של המבקשת, ללא הגבלת זמן”. נציגיו בישראל אמרו שהוא לא מוכן להתחייב לא לפנות לחברות שאיתן עבד בסייבריזן אבל מסתבר שחברת סנטינל וואן כבר היתה מוכנה להתחייב על כך. “סנטינל הוציאו הנחיה לצוות שלהם ששלמרדין לא ישתתף בעסקאות שסייבריזן משתתפת. אין סיבה לדאגה… הוא לא מתכוון לפנות ללקוחות או לגלות את הזהות שלהם”, נאמר במכתב התשובה של עורכי הדין האמריקאים.

 

במסגרת דיוני בית המשפט חשפה חברת סייבריזן שהיא שלחה את מחשבו של שלמרדיין לבדיקה ומהבדיקה עולה שהמחשב עבר ניקוי.”אתמול..התקבלו ממצאי הבדיקה הראשוניים מהם עולה תמונה חמורה וברורה של ניסיון מכוון זדוני ומתוכנן היטב לטשטש ולהעלים ראיות באמצעות מחיקה מוחלטת וקפדנית של כל החומר שנמצא על מחשבו הנייד של מר שלמדריין, והכל על מנת למנוע כל אפשרות של החברה להתחקות אחר מהות המידע הסודי שנטל מר שלמרדיין שלא כדין והיקפו”.

 

במהלך דיוני בית המשפט נחשף חששה הרב של חברת סייבריזן מחשיפה של פרויקט חדשני וסודי על עובד החברה מזה זמן רב. בתצהיר שהגיש בכיר בסייבריזן נאמר: “המצגת שהכין  שלמרדין לגבי הפיתוח המהפכני לא מותירה ספק לגבי חשיבותו לכל חברה המתחרה בחברה”. לדבריו של אותו בכיר “הפיתוח החדשני צפוי להניב לה יתרון משמעותי וחסר תקדים על פני מתחרותיה” (המצגת המדוברת לבית המשפט בתוך מעטפה סגורה כדי להמחיש את חשיבותה).

 

אמש נחשף שסייבריזן הגישה תביעה בישראל ובארה”ב כדי למנוע משלמרדין לעבור סנטינל וואן המתחרה בה. לשתי החברות הישראליות מרכז פיתוח גדול בישראל ומרכז עסקים וניהול בארה”ב . “בהתחשב בידע הרב של שלמרדין במוצרים, אסטרטגיות, נקודות חוזק וחולשות של Cybereason, ושמירתו לכאורה של מסמכי מידע קנייניים, עזיבתו למתחרה בניגוד להסכם ההעסקה שלו מהווה סיכון רציני לעתידה של Cybereason”, כתבה סייבריזן בתביעה שלה שהוגשה בבית המשפט המחוזי במסצ’וסטס.

 

במסגרת המאמצים למנוע את המעבר הציעה סייבריזן לשלמרדין תפקיד של סגן נשיא בחברה וגם הצעת שכר גבוהה ביותר שמתאימה לרמות שהוצעו לו בסנטינל. כמו כן, הציעה לו החברה לשלם את שכרו לארבעה חודשים מתוך מטרה שימצא עבודה בחברת סייבר אחרת שאינה מתחרה.


 

סייבריזן  גייסה עד היום 400 מיליון דולר משורה של גופים ביניהם סופטבנק, לוקהיד מרטין, ספארק קפיטל ואחרים. את סייבריזן הקימו ב-2012 ליאור דיב, יונתן שטרים־עמית ויוסי נער והיא מעסיקה כ-500 עובדים בכל העולם.

 

סנטינל הוקמה בידי תומר וינגרטן ואלמוג כהן ב־2013, ופיתחה טכנולוגיה לזיהוי התנהגויות חשודות ברשתות ארגוניות באמצעות בינה מלאכותית. החברה עובדת כיום עם כ־3,500 לקוחות ברחבי העולם ומעסיקה כ־500 עובדים במשרדיה בתל אביב, סן פרנסיסקו, אורגון, לונדון, סינגפור וטוקיו. עד כה גייסה סנטינל 430 מיליון דולר, לרבות סבב של 200 מיליון דולר לאחרונה מקרן אינסייט.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor