משבר הקורונה גרם לסגירת רוב הסניפים

ijump_728x90


משבר הקורונה מפיל עוד ועוד חברות והפעם את רשת הגלידריות וניליה. איתי רוגוזינסקי, שהקים לפני 18 שנה עם אחיו ניצן את רשת הגלידריות שנכנסה אתמול להקפאת הליכים,  טוען: “הרשת נקלעה למחנק אשראי חמור ביותר, שנוצר מהתקנות שחייבו את סניפי הרשת לסגור את שעריהם למעט מספר סניפים שביצעו משלוחים”.

 

 

קראו עוד בכלכליסט:

בתצהיר שהגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב טוען רוגוזינסקי כי פעילות הרשת קטנה ב-90%  בתקופה האחרונה “אשר אלמלא משבר הקורונה אמורה היתה להיות תקופה של עליה גבוהה וחדה במכירות”.

 


סניף של רשת וניליה צילום: אריאל בשור

 

עוד נטען בתצהיר כי “בצל המשבר הכלכלי העצום והאתגרים העצומים העומדים בפני המשק, הגיעו החברות למיצוי מסגרות האשראי שלהן ולמעשה, אין ביכולתן לקיים את פעילות הרשת כסידרה וקיים חשש כי עם קריסת הרשת ייסגרו גם 20 סניפיה המופעלים באמצעות זכיינים, דבר שיוביל לפגיעה אנושה במספר רב של נושים, ספקים ועובדים של זכייני הרשת. בצוק העיתים, נוכח משבר הקורונה החמור שפגע במשק לא נותרה ברירה אלא לפנות לבית המשפט”.

 

עוד ציין כי הרשת ניהלה מו”מ ארוך עם קבוצת משקיעים בתחום המזון וההסעדה, במטרה להזרים כספים לרשת לצורך הבראתה, “אך משבר הקורונה גדע מהלך זה וסתם את הגולל על ניסיונות ההבראה של הרשת במודל הפעילות הנוכחי”.

 

אתמול פורסם ב”כלכליסט” כי
נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין מינה את עו”ד ליאור דגן כנאמן זמני לרשת הגלידות וניליה והוציא צו הקפאת הליכים זמני לרשת לבקשתה.

 

החובות של החברות המפעילות את הרשת מסתכמים ביותר מ-5 מיליון שקל. יצוין כי לזכיינים אין קשר לבקשה ואין כל טענה כנגדם.

 

הצו ניתן לבקשת חברות קשורות המפעילות הרשת הנמצאות בשרשור בבעלות האחים ניצן ואיתי רוגוזינסקי. הבקשה הוגשה על ידי החברות ונילסקי אחזקות, וניליק יצור גלידות, אוריתה-ניהול גלידות ווניליק תל אביב שיווק גלידות ובעל המניות איתי רוגוזינסקי. צו הקפאת ההליכים הזמני יחול גם על נכסי בעל המניות. השופט לא קיבל בשלב זה את עמדת הממונה על חדלות פירעון למנות שני בעלי תפקידים לרשת והחליט למנות עו”ד אחד בעל ניסיון רב בתחום.

 

 

עו״ד חיות גרינברג, המייצגת את חברת וניליה ואת בעלי המניות : “משבר הקורונה לא פסח על הרשת הוותיקה והמצליחה. תקופת הפסח היתה השנה עבורה מכת מחץ. זו אחת התקופות החזקות בענף, אך השנה ההכנסות צנחו ביותר מ 80%. לאחר לבטים לא פשוטים, החברה החליטה לפנות לבית המשפט בבקשה מתאימה שתיתן לה אוויר ותאפשר לה להתארגן בנסיבות היחודיות שנוצרו. יש מתעניינים רבים ומאוד רציניים וזה מאוד מעודד, אולם איננו רוצים לפעול מתוך לחץ. אנו שמחים על מינויו של עו״ד ליאור דגן, וביחד איתו אני בטוחה שנצליח לחלץ את החברה מהבוץ, לשקם אותה ולהחזירה לאיתנה”.קישור לכתבת המקור

Travazor

About The Author

סיפורים קשורים

Travazor